Milán

Počasí v Miláně a kdy sem jet

Počasí v Miláně

Počasí v Miláně se velmi podobá počasí v České republice s tím rozdílem, že tu daleko více prší a zimy nejsou tak kruté, navzdory blízkosti Alp. Na cestu si určitě přibalte deštník a šátek, který vás ochrání před deštěm a vlezlou zimou.

Od května do září je ve městě nejtepleji. Teplota většinou přesahuje 20 °C a srážky ustupují. Naopak nejchladněji je tu od prosince do února, kdy se teploty pohybují někde mezi 5 °C a 0 °C. Během zimních měsíců jsou srážky nejnižší, ale sem tam i v Miláně napadne sníh.

Milán během roku

Počasí na jaře

Jarní Milán se těší z podobného počasí jako v našich zeměpisných šířkách s tím rozdílem, že nástup jara je většinou rychlejší a razantnější. Už v polovině března se dá mluvit o čistě jarním počasí s příjemnými teplotami kolem 14 °C, zelenajícími se stromy a kvetoucími rostlinami.

Během dubna se rychle otepluje až na 20 °C a květen často už může připomínat spíš letní počasí.

Na jaře je třeba počítat s náhlými a nevyzpytatelnými přeháňkami, statisticky jaro patří mezi velmi deštivá období, avšak většinou jde o krátké přeháňky.

Počasí v létě

Milánské léto je typicky jižanské, ale přeci jen trochu ochlazované blízkostí Alp. Teploty během letních prázdnin však běžně vystupují nad 30 °C a na širokých milánských bulvárech je pocitově ještě výrazně tepleji. Srážky nejsou příliš časté, většinou vládne slunečná obloha a deště se objevují zejména ve večerních hodinách během bouřek.

Zejména během července a srpna se často vyskytují teplotní extrémy i nad 33 °C a pobyt ve městě může být tak velmi nepříjemný. V tomto období je rozhodně lepší volbou cestovat například do blízké regionu jezera Como.

Počasí na podzim

Podzimní měsíce se nesou ve znamení častých dešťových přeháněk, ale čistě městskou turistiku vlastně nijak zvlášť neovlivní. Vždy se můžete schovat do některé z památek, obchodů či galerií. Typické podzimní teploty jsou vyšší než v ČR a pohybují se kolem 15-17 °C.

I díky vyšším teplotám se stromy do podzimních barev odívají mnohem později než u nás a barevné parky si můžete fotit až koncem listopadu či začátkem prosince.

Počasí v zimě

Zimy v Miláně bývají mírné s teplotami mezi 5 a 8 °C, jsou hodně vlhké s častými přeháňkami, ale neprší tolik jako na podzim. Sníh je přímo ve městě relativně výjimečný, stejně jako mrazivé teploty, které se objevují maximálně pár dní v roce v brzkých ranních hodinách.

Tabulka teplot během roku

Milán - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
5 °C
únor
přeháňky
7 °C
březen
přeháňky
13 °C
duben
přeháňky
17 °C
květen
polojasno
22 °C
červen
polojasno
26 °C
červenec
polojasno
29 °C
srpen
polojasno
28 °C
září
polojasno
24 °C
říjen
přeháňky
17 °C
listopad
přeháňky
8 °C
prosinec
přeháňky
4 °C

Kdy jet do Milána

Nejlepším obdobím k návštěvě Milána jsou rozhodně jarní měsíce od března až do začátku června, kdy panují příjemné teploty v rozmezí 15 až 25 °C, je dostatek slunečních dní a srážkově je toto období průměrné.

Příjemné teploty panují i během září až listopadu, jen třeba počítat s větším úhrnem srážek.

Naopak nejméně vhodným obdobím k městské turistice jsou letní prázdniny, kdy se ulice promění ve výheň.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 05. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.