Průvodce městem
Módní Milán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Miláně

Jak se dostat do Milána

Nejideálnějším způsobem přepravy je letadlo. Cesta autobusem se většinou nevyplatí ani cenově, o čase stráveném na cestě ani nemluvě. Přímé vlaky z ČR do Milána nejezdí.

Letadlo

V Miláně se nachází tři letiště: Linate, Malpensa a Bergamo. Většina cestujících přilétá do Malpensy a Bergama, která jsou od města vzdálena přibližně 60 kilometrů. Z letiště se turisté dostanou do centra města četnými autobusovými spoji nebo v případě Malpensy i vlakem. Více informací v našich průvodcích (stačí kliknout na název letiště).

Dlouhá léta jsme byli zvyklí, že zpáteční letenky z Prahy do Milána se daly sehnat v rozmezí 500 až 1.000 Kč, po odchodu Wizz Airu z této trasy se však ceny logicky zvedly a nyní nejnižší hranice představuje částku kolem tisícovky. Například na víkendové pobyty musíte počítat s cenou mezi 1.500 a 2.500 Kč za zpáteční letenku. Z Česka a Slovenska využijete následující spojení:

  • Z Prahy: easyJet a ČSA (letiště Malpensa), Ryanair (letiště Bergamo)
  • Z Bratislavy, Brna a Ostravy: Ryanair (letiště Bergamo)

Autobus

Přímé spojení do Milána nabízí Flixbus (5x týdně) a Regiojet (1x týdně), cena zpáteční jízdenky začíná zhruba na 1.650 Kč. Počítat musíte také s mimořádně dlouhou dobou jízdy kolem 13,5 hodin. Regiojet navíc zastavuje i v Plzni.

Jak cestovat po Miláně

Městská hromadná doprava

Jako každá evropská metropole, také Milán disponuje kvalitní a hustou sítí městské hromadné dopravy, která zahrnuje metro, autobusy a tramvaje. Systém městské hromadné dopravy je propojen a postačí vám tak jen 1 lístek. Jízdenky se dají koupit v trafikách, ve všech stanicích metra a na vybraných autobusových a tramvajových zastávkách. V automatech většinou můžete platit jen hotovostí, v trafikách obvykle berou i karty.. Lístek označíte ve validátorech před vstupem do metra nebo přímo uvnitř autobusu a tramvaje.

Pokud plánujete přesun domů po půlnoci, je třeba, abyste využili noční autobusové spoje, které nahrazují metro.

Ceny jízdenek

Tip!

V Miláně si jízdu tramvají užijí všichni milovníci historických vozidel, kde se usadíte do původních dřevěných lavic a osvětlení budou zajišťovat obyčejné žárovky. Staré tramvaje jezdí na většině linek, které projíždějí centrem, zajímavostí je, že slouží opravdu v běžném provozu, nikoliv jen jako speciální jízdy. Stačit vám bude běžná jízdenka.

Taxi

Taxíků po městě jezdí opravdu spousta a všechny jsou jednoduše rozeznatelné podle své bílé barvy. Doprava taxíkem vás vyjde na několikanásobně více peněz než hromadná doprava, a tak využití služeb taxikářů doporučujeme jen při prvotním přesunu do hotelu.

Nástupní sazba se pohybuje v rozmezí od 3,3 do 6,5 euro. Do kapsy si nejhlouběji sáhnete v nočních hodinách a logicky také během významných svátků. Za každý projetý kilometr si taxikáři v průměru účtují 1 euro. Pokud zvažujete přesun z letiště do centra města taxíkem, s výše uvedenými cenami nepočítejte. Letiště a jeho okolí spadá do vyšší tarifní kategorie a za jízdu z Malpensy do centra zaplatíte zhruba 95 euro.

Uber

Levnější alternativou taxíků je Uber. Jak na to? Jednoduše si stáhněte aplikaci do svého smartphonu a užijte si ničím nerušenou jízdu. Cena z Hlavního nádraží do centra města vás vyjde na přibližně 20 euro.

Kalkulačka jízdného je k dispozici online a v češtině.

Co tady objevíš?

Severoitalská metropole působí na první pohled strohým šedým dojmem a v porovnání s ostatními italskými městy nenabízí ani tolik historických památek. Do Milána se napoprvé nejspíš nezamilujete, ale pokud ve městě strávíte delší čas nebo ho navštívíte víckrát, hlavní město Lombardie vám učaruje a jen tak ho z hlavy nedostanete. Jen stěží lze odolat šálku výborného espressa s výhledem na monumentální Duomo, kouzelné večerní atmosféře v okolí vodních kanálů Navigli nebo lenošení v největším městském parku Sempione u skvostného Castello Sforzesco.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
2 dny
Ideální čas na prozkoumání samotného města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nebude bránit žádné roční období.
Více o počasí
Letenky od
1 500 Kč
V současné době se na nižší cenovou hladinu dostanete jen výjimečně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu