Zpět na seznam míst co vidět v Římě
Andělský hrad

Andělský hrad

Monumentální kruhový hrad byl vybudován okolo roku 135 n. l. na břehu řeky Tibery jako Hadriánovo mauzoleum, později sloužil jako papežská pevnost i vězení. Dnes sídlí v takřka kompletně zachovalé stavbě muzeum historie Říma i Vatikánu a patří k nejfotografovanějším místům v Římě.

Nejlevnější ubytování Řím   Letenky do Říma

Andělský hrad (Castel Sant'Angelo) je velmi oblíbeným cílem turistů. Jeho zajímavá stavba je zdí propojená s Vatikánem a nachází se na hlavní pěší turistické trase napříč historickým centrem Říma. K hradu vede starověký Andělský most. Castel Sant'Angelo patří spolu s Pantheonemnejzachovalejším památkám starověkého Říma.

Historie Andělského hradu

Stavba byla započata za císaře Hadriána jako jeho mauzoleum a dokončena byla v roce 139 př. n. l. V mauzoleu je pohřbeno celkem 7 císařů Římského impéria: Hadrián, Antonius Pius, Lucius Verus, Marcus Aurelius, Commodus, Septimus Severus a Caracalla.

Ve 3. století n. l. bylo mauzoleum přebudováno na pevnost a v 6. století dostala svůj současný název po té, co se papeži Řehoři Velikému zjevil anděl zvěstující konec morové epidemie. Tento příběh dodnes připomíná bronzová socha anděla umístěná na vrcholu hradu.

Současnost Andělského hradu

Dnes v budově sídlí obsáhlé muzeum Říma a Vatikánu. Můžete navštívit papežské komnaty, podzemí hrady a zejména oblíbenou je návštěva ochozu, ze kterého se naskýtají nejkrásnější výhledy na Řím a Vatikán.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba: 9:00–19:30, každé pondělí a každou první neděli v měsíci je zavřeno.

Vstupné

  • Dospělí: 13 EUR
  • Mládež 18-25 let (z EU): 3 EUR,
  • Pod 18 let: 1 EUR
  • Možnost rezervovat vstupenky online

Ubytování u Andělského hradu

Oblast kolem Castel Sant'Angelo patří k nejkrásnějším v Římě a najdete zde ta nejlepší ubytování. Lokalitě odpovídají i vyšší ceny obvykle přes 2 500 Kč za noc, ale pokud si chcete užít Řím bez kompromisů, zvažte ubytování například v těchto hotelech:

  • Relais Cavour – malý penzion s menšími, ale krásnými pokoji a snídaní v ceně, nachází se na sever od Andělského hradu v běžné obytné čtvrti
  • Hotel Adriatic – slušný 2* pokoj mezi Andělským hradem a Vatikánem a s cenami od 1 600 Kč patří k nejlevnějším ubytováním v oblasti
  • The Castle Inside Rome – malý penzion s moderními pokoji a výhledem na řeku Tiberu se skvělým hodnocením
  • Naviguj: 41.903, 12.4663

Další místa v Římě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu