Zpět na seznam míst co vidět v Římě
Andělský hrad

Andělský hrad

Monumentální kruhový hrad byl vybudován okolo roku 135 n. l. na břehu řeky Tibery jako Hadriánovo mauzoleum, později sloužil jako papežská pevnost i vězení. Dnes sídlí v takřka kompletně zachovalé stavbě muzeum historie Říma i Vatikánu a patří k nejfotografovanějším místům v Římě.

Ubytování v Římě u Andělského hradu

Andělský hrad (Castel Sant'Angelo) je velmi oblíbeným cílem turistů. Jeho zajímavá stavba je zdí propojená s Vatikánem a nachází se na hlavní pěší turistické trase napříč historickým centrem Říma. K hradu vede starověký Andělský most. Castel Sant'Angelo patří spolu s Pantheonemnejzachovalejším památkám starověkého Říma.

Historie Andělského hradu

Stavba byla započata za císaře Hadriána jako jeho mauzoleum a dokončena byla v roce 139 př. n. l. V mauzoleu je pohřbeno celkem 7 císařů Římského impéria: Hadrián, Antonius Pius, Lucius Verus, Marcus Aurelius, Commodus, Septimus Severus a Caracalla.

Ve 3. století n. l. bylo mauzoleum přebudováno na pevnost a v 6. století dostala svůj současný název po té, co se papeži Řehoři Velikému zjevil anděl zvěstující konec morové epidemie. Tento příběh dodnes připomíná bronzová socha anděla umístěná na vrcholu hradu.

Současnost Andělského hradu

Dnes v budově sídlí obsáhlé muzeum Říma a Vatikánu. Můžete navštívit papežské komnaty, podzemí hrady a zejména oblíbenou je návštěva ochozu, ze kterého se naskýtají nejkrásnější výhledy na Řím a Vatikán.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba: 9:00–19:30, každé pondělí a každou první neděli v měsíci je zavřeno.

Vstupné

  • Dospělí: 13 EUR
  • Mládež 18-25 let (z EU): 3 EUR,
  • Pod 18 let: 1 EUR
  • Možnost rezervovat vstupenky online
  • Naviguj: 41.903, 12.4663

Další místa v Římě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 25 dny
Navrhni úpravu