Řím
Řím

26 míst co vidět v Římě

Andělský hrad

Andělský hrad

Monumentální kruhový hrad byl vybudován okolo roku 135 n. l. na břehu řeky Tibery jako Hadriánovo mauzoleum, později sloužil jako papežská pevnost i vězení. Dnes sídlí v takřka kompletně zachovalé stavbě muzeum historie Říma i Vatikánu a patří k nejfotografovanějším místům v Římě.

Nejlevnější ubytování Řím   Letenky do Říma

Andělský hrad (Castel Sant'Angelo) je velmi oblíbeným cílem turistů. Jeho zajímavá stavba je zdí propojená s Vatikánem a nachází se na hlavní pěší turistické trase napříč historickým centrem Říma. K hradu vede starověký Andělský most. Castel Sant'Angelo patří spolu s Pantheonemnejzachovalejším památkám starověkého Říma.

Historie Andělského hradu

Stavba byla započata za císaře Hadriána jako jeho mauzoleum a dokončena byla v roce 139 př. n. l. V mauzoleu je pohřbeno celkem 7 císařů Římského impéria: Hadrián, Antonius Pius, Lucius Verus, Marcus Aurelius, Commodus, Septimus Severus a Caracalla.

Ve 3. století n. l. bylo mauzoleum přebudováno na pevnost a v 6. století dostala svůj současný název po té, co se papeži Řehoři Velikému zjevil anděl zvěstující konec morové epidemie. Tento příběh dodnes připomíná bronzová socha anděla umístěná na vrcholu hradu.

Současnost Andělského hradu

Dnes v budově sídlí obsáhlé muzeum Říma a Vatikánu. Můžete navštívit papežské komnaty, podzemí hrady a zejména oblíbenou je návštěva ochozu, ze kterého se naskýtají nejkrásnější výhledy na Řím a Vatikán.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba: 9:00–19:30, každé pondělí a každou první neděli v měsíci je zavřeno.

Vstupné

  • Dospělí: 13 EUR
  • Mládež 18-25 let (z EU): 3 EUR,
  • Pod 18 let: 1 EUR
  • Možnost rezervovat vstupenky online (příplatek online rezervace 1 EUR)

Ubytování u Andělského hradu

Oblast kolem Castel Sant'Angelo patří k nejkrásnějším v Římě a najdete zde ta nejlepší ubytování. Lokalitě odpovídají i vyšší ceny obvykle přes 2 500 Kč za noc, ale pokud si chcete užít Řím bez kompromisů, zvažte ubytování například v těchto hotelech:

  • Relais Cavour – malý penzion s menšími, ale krásnými pokoji a snídaní v ceně, nachází se na sever od Andělského hradu v běžné obytné čtvrti
  • Hotel Adriatic – slušný 2* pokoj mezi Andělským hradem a Vatikánem a s cenami od 1 600 Kč patří k nejlevnějším ubytováním v oblasti
  • The Castle Inside Rome – malý penzion s moderními pokoji a výhledem na řeku Tiberu se skvělým hodnocením

Chystáš se do Říma?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 10. 2023
Navrhni úpravu

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ondřej
před 4 měs

Dobrý den, odkaz na rezervaci vstupenek nefunguje. Můžete jej prosím aktualizovat? Děkuji. Hezký den.

Martin Vícha
před 4 měs

Chyba bude někde u vás, nebo měli výpadek. Odkaz normálně funguje.

Kryštof Hájek
před 4 měs

Odkaz jsem aktualizoval, předchozí skutečně nefungoval.

Avatar uživatele
Iveta
před 6 měs

Dobrý den, dá se jít na vyhlídku jen tak, nebo člověk musí mít zakoupenou vstupenku? Děkuji!

Avatar uživatele Petr St
Petr St
před 6 měs

Musíš mít koupený lístek. 

Avatar uživatele
Kateřina
před 8 měs

Dobrý den, pořizujeme si Roma pass a chceme první vstup využít do Colossea, kdy si za 2 eura rezervujeme lístky. Následně bychom chtěli do Andělského hradu a využít slevu na vstupném. Mám taky zarezervovat lístky za euro s tím, že využijeme jen slevu na vstupném a kolik stojí zlevněná vstupenka? Děkuji

Avatar uživatele jan.mrenica
jan.mrenica
před 9 měs

Dobrý den, když chci zadat vstupenky online tak mě to odkazuje na stránky, kde je vstup jen od 12h a za 13 euro.  Nevíte jak si vybrat vhodný čas? Není lepší kupovat vstupenky přímo přes jejich oficiální stránky hradu a nebo jiné stránky? Na nich jsme našel, že si mohu vybrat čas od 09:00 až do večera, ale zase to vyjde asi o 1000,- kč dráž :-(  Děkuji za odpověd ...

Avatar uživatele eva1234
eva1234
před 9 měs

Dobrý den, pokud použijete zde uvedený odkaz, dostanete se přímo na oficiální stránky, kde zakoupíte vstupenky za 13,- eur. Nekupujete si je na určitou hodinu, ale můžete přijít kdykoliv během otevíracích hodin.