Auto

Pokud máte v plánu poznat všechny krásy ostrova, auto je pro vás tou pravou volbou. Vozy jsou k zapůjčení na všech letištích, ale samozřejmě i v hlavních turistických centrech.

Na ostrově mají rychlostní silnice, které spojují největší města jako Cagliari, Sassari, Oristano, Nuoro a Olbia. Na Sardinii neexistují dálnice a žádná dálniční známka tu opravdu potřeba nebude. Mimo hlavní tahy je třeba počítat s úzkými a často velmi klikatými silničkami. Řídit by měl pouze zkušený řidič.

Vozy menší kategorie (VW Golf/Seat Arona) vyjdou na zhruba 1.500 korun za den (včetně pojištění).

Litr benzinu stojí v průměrů 1,5 euro. Pokud máte v nádrži málo benzinu, raději natankujte na nejbližší benzinové stanici, může se stát, že další pumpu nepotkáte nějaký ten kilometr.

Vlak

Hlavní ostrovní trať vede z hlavního města Cagliari do Ozieri-Chilivani, kde se dále rozděluje na dvě tratě. Jedna z nich vás zaveze do Olbie/Golfo Aranci a druhá do Sassari. Z Cagliari do Olbie vás vyjde lístek na 18 euro a na cestě strávíte přibližně 3 hodiny a 20 minut. Cesta do Sassari vás vyjde o něco levněji. Lístek stojí 16,5 euro a cesta trvá 3 hodiny.

Jízdní řády a ceny zkontrolujete online na stránkách společnosti Trenitalia, lístky není nutné kupovat online, u regionálních spojů je cena stejná i na nádraží.

Tip!

Během letních prázdnin zvažte projížďku turistických vláčkem Trenino Verde, který projíždí nádhernými tratěmi mezi pobřežím a vnitrozemím.

Více info najdete na www.treninoverde.com

Autobus

Ceny za hromadnou dopravu jsou tu nízké, ale její využívání je časově velmi náročné.  Dopravní společnost ARST provozuje síť meziměstských spojů, které vás dopraví na většinu míst na ostrově. Spojů nejezdí moc, a tak je třeba vyhradit si na přesun spoustu času.

Lístek na městskou hromadnou dopravu vyjde na 1 euro, za meziměstské spoje si připlatíte o 30 centů více.

Kolo

Přestože je Sardinie velmi hornatá a nerovná, cyklisty tu potkáte vcelku často. Výhledy na okolní krajinu jsou opravdu nádherné, ale kolo doporučujeme opravdu jen zdatným cyklistům.

Kola jsou k půjčení v turistických destinacích a větších městech za 10–25 euro.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu