Nejrychleji a nejpohodlněji se na Sardinii dopravíte samozřejmě letecky. Dostat se sem můžete ale i trajekty, které vyplouvají z velkých italských měst. Nejlevnější letenky nabízí nízkonákladová společnost Ryanair s přestupem v Bergamu. Výhodné letenky nabízí Ryanair také z Bratislavy, kde letenky startují na krásných 700 korunách mimo sezonu. Pokud byste chtěli letět do Sardinie přímo, můžete využít služeb SmartWings a Českých aerolinií, které však vyjdou na mnohonásobně vyšší cenu.

Letadlo

Na Sardinii se nachází hned několik mezinárodní letiště, které spojují ostrov s ostatními evropskými státy a italskou pevninou. Níže najdete destinace v ČR a okolí, kam se z daných letišť létá. Informace o dopravě zjistíte kliknutím na název letiště: Letiště najdete v Cagliari, Olbii a Algheru

  • Letiště Cagliari: přímé lety do Berlína (easyJet) a Budapešti (Ryanair), z Prahy se nejlevněji dostanete s přestupem v Miláně s easyJetem nebo Ryanairem, 
  • Letiště Alghero: přímé lety do Bratislavy (Ryanair), Berlína (easyJet) i Prahy (SmartWings), Katowic (Wizz Air)
  • Letiště Olbia: přímé lety do Bratislavy a Prahy (SmartWings), Berlína (easyJet)

Počítejte s tím, že letenky o letních prázdninách jsou vždy o několik desítek procent dražší než ve zbytku roku.

Trajekt

Sardinie má vynikající spoje s italskou pevninou, Francií a francouzským ostrovem Korsika a také s některými španělskými přístavy. Spojení mezi italskou pevninou a Sardinií funguje celoročně a během letních měsíců jsou některé spoje posíleny. Z velkých italských přístavů Janov, Livorno, Civitavecchia, Neapol, Palermo, Piombino se dostanete hned na několik míst na ostrově, do Olbia, Porto Torres, Cagliari, Arbatax, Golfo Aranci nebo do Santa Teresa di Gallura.

Mezi hlavní trajektové společnosti operující na území Sardinie patří Tirrenia, Moby, Corsica & Sardinia Ferries, GNV, Snav, Grimaldi Lines and SNCM.

Češi nejčastěji na Sardinii cestují přes italský přístav Livorno, kam se dostanete přibližně za 11 hodin jízdy autem. Při cestě trajektem je třeba zvážit celkové náklady včetně rakouských dálničních známek a pohonných hmot, které budete muset čerpat i mimo území ČR. Celkové náklady na cestu autem se častokrát opravdu nemůžou rovnat super akčním slevám nízkonákladových leteckých společností.

Ceny

Nejlevněji vycházejí jízdenky z toskánského Piombina do Olbie (zpáteční jízdenka od 25 euro za osobu), naopak nejdráž z Civitavecchia do Cagliari (zpáteční jízdenka od 50 euro za osobu). Cena za auto kategorie 1 (délka do 4 m, výška do 2,2 m) se pohybuje kolem 30 euro za jednu cestu. Je třeba počítat s dalšími příplatky, které se započítávají ke koncové částce, např. daň, poplatek za rezervaci a další poplatky, s nimiž snadno cena vzroste až o několik desítek euro. Zpáteční jízdenka z Janova do Olbie včetně automobilu vyjde v průměru na 150–250 euro. Ceny nejsou fixní a liší se dle vytíženosti spojů. Doporučujeme tak zamluvit trajekt brzo předem.

Kde se dají koupit lístky

Lístky se dají koupit přes internet, v cestovních kancelářích nebo přímo na pokladně v přístavu. V případě koupě přes cestovní kancelář počítejte nejméně s 10% přirážkou. Nejvýhodněji samozřejmě vychází objednat lístky online.

Podrobnější informace o cenách a spojích najdete na webu directferries.cz.

Jízdenky lze také zamluvit přímo přes jednotlivé dopravní společnosti:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Meli jsme zaplaceny trajekt letos na zari na sardinii. Listky jsme meli pojistene ssi za 72€ nad cenu trajektu, pokud bychom z nejake duvodu nemohli jet aby nam nepropadla castka 243 € . Na sardinii jsme nejeli z duvodu koronaviru, a nyni nevime jak dostat pojistene penize za trajekt tj 243€ zpet. Telefon ktery mel ceske cislo rika ze neexistuje, a na email do spolecnosti mi nikdo nereaguje. Poradte mi prosim po kom a jakym zpusobem pozadovat castku zpet bures jan tel 602310600

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu