Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sardinie
Počasí se regionálně prakticky neliší

15 °C

15 °C

17 °C

18 °C

23 °C

28 °C

31 °C

31 °C

27 °C

22 °C

18 °C

15 °C

Počasí na Sardinii

Na Sardinii panuje středozemské klima. Léta jsou tu horká a suchá, zimy naopak vlhké a mírné. V létě teplota častokrát přesahuje tropickou třicítku a v zimě málokdy klesne pod bod mrazu. Ostrov se chlubí 300 slunečnými dny v roce, což ocení především ti z vás, kteří vyrazí na Sardinii za mořem. Průměrná teplota moře se pohybuje v létě kolem 25 °C.

Kdy jet na Sardinii

Letní prázdniny (červenec–srpen)

Největší nápor turistů zažívá ostrov během letních prázdnin, kdy se do přímořských letovisek stahují davy, aby si užily horkých dnů. Během srpna jsou pláže obsypané stovkami Italů, kteří sem vyráží na většinou až měsíční dovolenou.

Vedlejší sezona

Pokud se chcete vyhnout největším davům, doporučujeme na Sardinii vyrazit od dubna do června nebo od půlky září do října. Vedlejší sezona nabízí proměnlivé počasí a chladnější moře, ale na rozdíl od hlavní sezony se výborně hodí pro pěší turistiku a cyklistiku. Od dubna se teplota začíná pomalu zvyšovat a dosahovat příjemné dvacítky. Naopak od půlky září na ostrově ustávají parné dny a teplota klesá k příjemným 26 °C.

Mimo sezonu

Mimo sezonu se vám na Sardinii opravdu nevyplatí jezdit. Dny jsou stejně jako u nás krátké a chladné a mnohá místa jsou navíc zavřená (včetně některých hotelů). Nejčastěji sem turisté zamíří kvůli karnevalu, který se slaví na více místech ostrova. Od listopadu až do března teplota nepřesáhne 20 °C a je opravdu velmi deštivo. Nejdeštivějšími měsíci jsou listopad, prosinec a únor.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu