Sardinie

Ubytování na Sardinii

Kde se ubytovat na Sardinii

Ubytování a jeho klady a zápory si nejlépe shrneme, když si ubytovací možnosti rozdělíme podle místa. Jako všude v Evropě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech, zejména Airbnb může překvapit širokou nabídkou s nižšími cenami:

Tipy na konkrétní hotely, levné penziony nebo resorty také hledejte v detailech míst v kapitole "Co vidět na Sardinii". Protože je Sardinie relativně velký ostrov se 3 mezinárodními letišti, rozdělíme si hotely a ubytování podle toho, kterému letišti jsou blízko.

Ceny ubytování na Sardinii

Sardinie opravdu nepatří mezi nejlevnější místa, kde trávit dovolenou. Ráj boháčů, který každoročně přivítá statisíce turistů naštěstí uspokojí i cestovatele s nižším rozpočtem, ale je pravda, že člověk bude muset víc hledat. Samozřejmě i tady platí jednoduchá rovnice, čím blíž k moři nebo k centru města, tím víc se plácnete přes kapsu.

Lůžko v hostelu seženete od 30 EUR. Pokoj v hotelu nižší kategorie se dá sehnat od 70 EUR. Jako vždy je výhodnou alternativou airbnb, především pro pronájmy celých bytů/domů ve vnitrozemí.

Počítejte s velkými rozdíly v cenách mezi hlavní a vedlejší sezonou a především během srpna, kdy Italové houfně vyrážejí na dovolenou, je sehnání slušného ubytování za slušnou cenu velkým oříškem.

Hledáte-li ubytování na Sardinii přímo u moře, rezervujte s co největším předstihem, nejlépe 5-7 měsíců před cestou. 

Ubytování kolem letiště Cagliari

Cagliari

Město, pláže, památky

V hlavním a největším sardinském městě se ubytujte ideálně na 1 noc po příletu nebo před odletem nebo na delší dobu, pokud plánujete poznávat ostrov z jednoho místa. Jsou zde také hezké městské pláže a nepřeberný výběr z ubytování všeho druhu, zejména guesthousů a privátních penzionů. I proto patří Cagliari k nejlevnějším destinacím na Sardinii.

Hotely a ubytování Cagliari

Villasimius

Pláže, příroda

Podle mnohých nejkrásnější letovisko jihu Sardinie se známými plážemi Porto Giunco nebo Punta Molentis nadchne milovníky koupání v krásné fotogenické přírodě se členitým pobřežím. Villasimius se chlubí největším počtem resortů a velkých hotelů na jižní Sardinii, ubytování přímo u pláže je však nejdražší. V centru města Villasimius nebo okolních vesnicích najdete i levnější apartmány či penziony.

Hotely a ubytování Villasimius

Chia

Pláže

Jihozápadně od Cagliari si užijete dlouhých písečných pláží v rovinaté venkovské krajině, která postupně přechází ve členitější pobřeží. Ideální pro strávení klidné dovolené v menších apartmánech jsou letoviska Chia nebo Pula, v nichž najdete nejvíce nabídek ubytování.

Hotely a ubytování Chia

Pláž Piscinas

Pláže, příroda

Jedna z nejznámějších sardinských pláží leží asi 75 km od Cagliari a ubytují se u ní milovníci přírodního koupání, samoty a klidu. Široko daleko nenajdete žádné větší město, pouze venkov a menší vesničky. Ubytování hledejte ve městě blízkém městě Arbus.

Hotely a ubytování Arbus

Arbatax

Pláže, město

Přístavní město Arbatax, blízké Tortoli a letovisko Santa Maria Navarrese tvoří jednu větší prázdninovou lokalitu, která poslouží jako jeden z výchozích bodů pro cesty lodí podél nejkrásnějšího pobřeží Sardinie v zálivu Orosei. Ubytovacích kapacit je zde dostatek, zejména v podobě apartmánů či menších hotelů.

Hotely a ubytování Arbatax

Poloostrov Sinis

Pláže, příroda

K nejoblíbenějším sardinským plážím s minimem turistů v krásném přírodním prostředí patří Is Arutas, Is Arens či Putzu Idu na poloostrově Sinis. Nejvíce možností ubytování najdete v letovisku S'Archittu nebo v blízkém městě Oristano.

Hotely a ubytování S'Archittu

Hotely a ubytování Oristano

Costa Rei

Pláž

Méně navštěvovaná letoviska najdete u dlouhých bílých pláží na východním pobřeží jižní Sardinie, mezi ty nejhlavnější patří pobřeží Costa Rei, podél kterého se ubytujete zejména v apartmánech, prázdninových domech a vilách.

Hotely a ubytování Costa Rei

Pohoří Gennargentu

Hory, pěší turistika

Nejvyšší horský masiv Sardinie dosahující výšek přes 1 800 m n. m. leží asi 140 km severně od Cagliari poblíž letoviska Arbatax. Hlavní centra ubytování jsou městečka Lanusei a Ulassa. Vyhledat ubytování si však můžete v celém pohoří, důležité je však případě bydlení mimo město mít k dispozici auto.

Hotely a ubytování Costa Rei

Ubytování kolem letiště Alghero

Alghero

Město, pláže, památky, příroda, noční život

Alghero je jedno z nejvýznamnějších center turistiky na Sardinii. Město se pyšní mnoha památkami, bohatým nočním životem i nádhernými plážemi, jeskyněmi a fotogenickým pobřežím. Jen v samotném Algheru a okolí lze strávit plnohodnotnou celotýdenní dovolenou.

Hotely a ubytování Alghero

Bosa

Město, památky, pláže

Pitoreskní městečko Bosa s úzkými barevnými domky, hradem i hezkými plážemi je ideální místo na několikadenní zastávku při cestě po Sardinii, ale vítaným hlavním místem pobytu, pokud chcete ušetřit. Ubytování v Bose totiž patří k nejlevnějším na celé Sardinii a i v hlavní sezoně zde seženete bydlení pod 2 000 Kč na noc pro 2.

Hotely a ubytování Bosa

Porto Torres a Stintino

Pláže, město

Přístavní město Porto Torres na sever od Alghera patří po Bose mezi nejlevnější letoviska na Sardinii. I zde jednodušší apartmány seženete pod 2 000 Kč za noc pro 2 i v nejvyšší letní sezoně. Dlouhé rovné pláže nadchnou méně náročné cestovatele i rodiny s dětmi. Porto Torres společně s blízkým městečkem Stintino jsou také výchozími body pro výlety na ostrovy Asinara.

Hotely a ubytování Porto Torres

Hotely a ubytování Stintino

Castelsardo a Badesi

Pláže

Dvě letoviska blízko u sebe lákají na překrásné dlouhé písčité pláže a klidné prostředí s veškerým potřebným zázemím. Ubytování můžete vybírat s malých rodinných penzionů i dražších plážových resortů, které najdete především u pláží v Badesi.

Hotely a ubytování Castelsardo

Hotely a ubytování Badesi

Sassari

Město, památky

Největší vnitrozemské město na Sardinii je ideálním místem pro jednodenní zastávku při cestě Sardinii nebo třeba před odletem domů z letiště Alghero, ke kterému je to ze Sassari kousek autobusem MHD. Ubytování v Sassari je dostupné v klasických hotelech i soukromých apartmánech či penzionech.

Hotely a ubytování Sassari

Ubytování kolem letiště Olbia

Olbia

Město

Místem s nejširší nabídkou ubytování je přímo město, u které letiště Olbia leží. Odsud také vyrazíte do všech směrů hromadnou dopravou a může fungovat jako strategická základna pro výlety do okolí. Pláže v těsné blízkosti Olbie jsou vhodné ke kratším odpoledním koupáním, avšak do 30 minut jízdy autobusem dojedete k těm nejkrásnějším plážím v Evropě vůbec...

Hotely a ubytování Olbia

Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží)

Pláže, příroda

Letoviska a pláže podél světoznámého smaragdového pobřeží patří k nejhezčím v Evropě. Jsou oblíbené i mezi světovými celebritami, což přináší vysoké ceny ubytování, které se řadí mezi nejdražší v celé Itálii. Chcete-li si však užít pobytu na plážích připomínajících Karibik či Seychely, peněz určitě nebudete litovat. Hlavní centra na Costa Smeralda jsou letoviska Porto Cervo, Porto Rotondo nebo Cannigione.

Hotely a ubytování Costa Smeralda

La Maddalena a Palau

Pláže, příroda, ostrovy

Souostroví La Maddalena spolu s letoviskem Palau na Sardinii patří k nejoblíbenějším destinacím. Krásné malé pláže ve fotogenických zálivech, živá malá městečka s typickými italskými uličkami i výběr skvělých hotelů, resortů či apartmánů dělají z této oblasti prvotřídní lokalitu pro trávení dovolené.

Hotely a ubytování La Maddalena

Hotely a ubytování Palau

San Teodoro

Pláže

Další prémiovou lokalitou s top plážemi je městečko San Teodoro jižně od Olbie. Místní pláže Cala Brandinchi a La Cinta se řadí k nejkrásnějším v Evropě a pro svoji tyrkysovou vodu a okolní prostředí připomíná pláže v jihovýchodní Asii. Ubytování přímo u pláže je drahé a noc pro 2 zde nepořídíte levněji než za 3 500 Kč.

Hotely a ubytování San Teodoro

Cala Gonone (Golfo di Orosei)

Pláže, příroda, hory, jeskyně

Většina náhledových fotografií z katalogů cestovek na Sardinii pochází právě ze zálivu Orosei, kde strmé vápencové útesy skrývají odlehlé pláže, jež se řadí mezi nejznámější na světě (Cala Mariolu, Cala Luna či Cala Goloritzé). Zatímco z jihu od Cagliari je tato oblast dostupná přes Arbatax, ze severu od Olbie či Alghera přes letovisko Cala Gonone, které funguje jako centrum pro výlety podél pobřeží i do blízkých hor.

Hotely a ubytování Cala Gonone

La Caletta

Pláže

Méně známé letovisko La Caletta se pyšní dvěma symetrickými plážemi s jemným pískem, které se táhnou od centra města na sever i na jih. La Caletta je příjemným letoviskem, které není zdaleka tak přeplněné jako známá místa blíž k Olbii a Smaragdovému pobřeží.

Hotely a ubytování La Caletta

Nuoro a Dorgali

Hory, jeskyně, památky

Lákají vás výlety do hor, malých horských městeček či do krasových jeskyní a po památkách údolí Lannaittu? Pokud nepotřebujete bydlet přímo u moře, pak zamiřte do největšího města střední Sardinie Nuoro, kde si vyberte z nejširší nabídky ubytování. Druhým výchozím bodem pro výlety do vnitrozemských hor je menší vesnička Dorgali.

Hotely a ubytování Nuoro

Hotely a ubytování Dorgali

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Sardinii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.