Průvodce ostrovem
Sardinie aneb Evropský Karibik
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Sardinii

Kde se ubytovat na Sardinii

Ubytování a jeho klady a zápory si nejlépe shrneme, když si ubytovací možnosti rozdělíme podle místa. Pojďme na to:

U moře

Sardinie má jedno z nejkrásnějších pobřeží v Evropě, a tak se není čemu divit, že většina cestovatelů hledá ubytování právě kousek od moře. Pokud jste milovníci slunce a koupání, zvažte ubytování v Pula a v zátoce Golfo Aranci.

V horách

Sardské vnitrozemí je prostě nádherné. Během parných letních dnů tady navíc oceníte chladnější počasí. Ubytování ve vnitrozemí doporučujeme aktivním jedincům, kteří plánují pěší túry, nebo nadšeným cyklistům, a samozřejmě také těm, kteří hledají klidnou dovolenou plnou odpočinku a nádherných výhledů. Porozhlédněte se v okolí provincií Oristano a kolem Nuora.

Ve městě

Kromě moře a hor můžete zůstat také v některém ze sardských měst. Jestli dáte přednost Cagliari před Algherem nebo naopak, to necháme zcela na vás. Obě dvě města a jejich historická centra vám prostě učarují.

Ceny

Sardinie opravdu nepatří mezi nejlevnější místa, kde trávit dovolenou. Ráj boháčů, který každoročně přivítá statisíce turistů naštěstí uspokojí i cestovatele s nižším rozpočtem, ale je pravda, že člověk bude muset víc hledat. Samozřejmě i tady platí jednoduchá rovnice, čím blíž k moři nebo k centru města, tím víc se plácnete přes kapsu.

Lůžko v hostelu seženete od 15–20 euro. Pokoj v hotelu nižší kategorie se dá sehnat od 60 euro. Jako vždy je výhodnou alternativou airbnb, především pro pronájmy celých bytů/domů ve vnitrozemí.

Počítejte s velkými rozdíly v cenách mezi hlavní a vedlejší sezonou a především během srpna, kdy Italové houfně vyrážejí na dovolenou, je sehnání slušného ubytování za slušnou cenu velkým oříškem.

Co tady objevíš?

Sardinie není jako jiné ostrovy Středozemního moře. Tahle malá tečka na mapě světa je velká svou historií, tradicemi, kuchyní a přírodou. Nabízí nádherné výhledy z horských hřbetů na sněhobílé písečné pláže omývané blankytně modrým mořem, divoké lesy plné unikátních živočišných druhů a v neposlední řadě výborné kulinářské speciality. Sardinii zbožňují plážoví nadšenci i milovníci přírody a luxusu. Pokud jste tu ještě nebyli, rychle to napravte. Přicházíte totiž opravdu o hodně.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
7-10 dní
Nejideálnější délka pobytu, abyste zvládli prozkoumat největší lákadla ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Období vhodné ke koupání, pro kratší turistiku ale vyrazte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Tolik stojí letenky z Prahy, z okolních letišť zhruba třetinu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu