Kde se ubytovat na Sardinii

Ubytování a jeho klady a zápory si nejlépe shrneme, když si ubytovací možnosti rozdělíme podle místa. Pojďme na to:

U moře

Sardinie má jedno z nejkrásnějších pobřeží v Evropě, a tak se není čemu divit, že většina cestovatelů hledá ubytování právě kousek od moře. Pokud jste milovníci slunce a koupání, zvažte ubytování v Pula a v zátoce Golfo Aranci.

V horách

Sardské vnitrozemí je prostě nádherné. Během parných letních dnů tady navíc oceníte chladnější počasí. Ubytování ve vnitrozemí doporučujeme aktivním jedincům, kteří plánují pěší túry, nebo nadšeným cyklistům, a samozřejmě také těm, kteří hledají klidnou dovolenou plnou odpočinku a nádherných výhledů. Porozhlédněte se v okolí provincií Oristano a kolem Nuora.

Ve městě

Kromě moře a hor můžete zůstat také v některém ze sardských měst. Jestli dáte přednost Cagliari před Algherem nebo naopak, to necháme zcela na vás. Obě dvě města a jejich historická centra vám prostě učarují.

Ceny

Sardinie opravdu nepatří mezi nejlevnější místa, kde trávit dovolenou. Ráj boháčů, který každoročně přivítá statisíce turistů naštěstí uspokojí i cestovatele s nižším rozpočtem, ale je pravda, že člověk bude muset víc hledat. Samozřejmě i tady platí jednoduchá rovnice, čím blíž k moři nebo k centru města, tím víc se plácnete přes kapsu.

Lůžko v hostelu seženete od 15–20 euro. Pokoj v hotelu nižší kategorie se dá sehnat od 60 euro. Jako vždy je výhodnou alternativou airbnb, především pro pronájmy celých bytů/domů ve vnitrozemí.

Počítejte s velkými rozdíly v cenách mezi hlavní a vedlejší sezonou a především během srpna, kdy Italové houfně vyrážejí na dovolenou, je sehnání slušného ubytování za slušnou cenu velkým oříškem.

Vyhledej si svůj hotel na Sardinii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu