Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Piscinas beach

Pláž Piscinas

Pláž Piscinas v jihozápadní části ostrova se pravidelně řadí mezi nejkrásnější pláže Sardinie i Evropy. Přes 3,5 km dlouhý pás jemného zlatého písku z jedné strany ohraničují písečné duny s travinami, z druhé pak čisté otevřené moře. Spiaggia di Piscinas leží v odlehlé oblasti daleko od civilizace a poskytuje dostatek soukromí pro všechny - ani v hlavní sezoně zde není hlava na hlavě.

Vybavení pláže se soustřeďuje pouze na malou oblast okolo parkoviště, kde se můžete občerstvit v několika stáncích, půjčit si lehátko nebo slunečník či využít půjčovny surfů. Zbytek pláže je čistě přírodní bez jakéhokoliv zázemí. 

Vstup do vody je relativně pozvolný, avšak očekávejte větší vlny.

Dál na jih od této pláže najdete další zhruba 5-6 km pláže s jemným pískem zcela bez zázemí (Spiaggia di Tuppa Niedda, Spiaggia di Scivu), na která dojdete buď pěšky nebo dojedete po lesních cestách autem.

Ubytování

V blízkosti pláže není žádný hotel ani kemp. Hledejte v oblasti Magazzini, kde se nacházejí zejména menší penziony či apartmány s cenami od 2 500 Kč na noc pro dva.

Jak se sem dostat

K pláži se nedostanete veřejnou dopravou, možná je jen doprava autem. Z hlavní silnice SP126 odbočíte na této křižovatce a budete pokračovat asi 13 km dolů k moři. Nejprve po asfaltové silničce, která se později změní v prašnou cestu. U pláže zaparkujete na bezplatném parkovišti.

  • Naviguj: 39.5399, 8.44774

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu