Sardinie
Sardinie

48 míst co vidět na Sardinii

Pláž Piscinas

Písčitá pláž

Piscinas beach

Pláž Piscinas v jihozápadní části ostrova se pravidelně řadí mezi nejkrásnější pláže Sardinie i Evropy. Přes 3,5 km dlouhý pás jemného zlatého písku z jedné strany ohraničují písečné duny s travinami, z druhé pak čisté otevřené moře.

Vyber nejlepší hotel s výhledem na moře

Spiaggia di Piscinas leží v odlehlé oblasti daleko od civilizace a poskytuje dostatek soukromí pro všechny - ani v hlavní sezoně zde není hlava na hlavě.

Vybavení a podoba pláže

Vybavení pláže se soustřeďuje pouze na malou oblast okolo parkoviště, kde se můžete občerstvit v několika stáncích, půjčit si lehátko nebo slunečník či využít půjčovny surfů. Zbytek pláže je čistě přírodní bez jakéhokoliv zázemí. 

Vstup do vody je relativně pozvolný, avšak očekávejte větší vlny.

Dál na jih od této pláže najdete další zhruba 5-6 km pláže s jemným pískem zcela bez zázemí (Spiaggia di Tuppa Niedda, Spiaggia di Scivu), na která dojdete buď pěšky nebo dojedete po lesních cestách autem.

Ubytování

V blízkosti pláže není žádný hotel ani kemp. Hledejte v oblasti Magazzini, kde se nacházejí zejména menší penziony či apartmány s cenami od 100 EUR na noc pro dva.

Jak se tam dostat

K pláži se nedostanete veřejnou dopravou, možná je jen doprava autem. Z hlavní silnice SP126 odbočíte na této křižovatce a budete pokračovat asi 13 km dolů k moři.

Nejprve po asfaltové silničce, která se později změní v prašnou cestu.

Porovnat ceny autopůjčoven a Sardinii

U pláže zaparkujete na bezplatném parkovišti.

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.