Kde se ubytovat na Sicílii

Je třeba se rozhodnout, kolik času chcete věnovat poznávání místních památek. Pokud si chcete užít nádherné moře a zároveň vidět něco ze Sicílie, zůstaňte v okolí městečka Taormina nebo Syrakusy, kde váš pobyt můžete skvěle zkombinovat s pobytem u moře a výlety po okolí, které vám zaberou jen několik hodin. Milovníci antiky by se měli poohlédnout po hotelu nedaleko od měst Agrigento a Syrakusy. Památky z Normanské éry ostrova se nachází na severu ostrova v okolí Palerma. 

Palermo 

Do hlavního města Palerma se sjíždí davy díky úchvatným památkám, výbornému jídlu a v neposlední řadě také díky bohatému nočnímu životu. Večer se zaplní centrum města hromadou lidí, kteří u sklenky vášnivě klábosí i několik hodin. Soustřeďte hledání ubytování do starého města, čtvrti Politeama/Libertà nebo Mondello. 

Západní pobřeží 

Starověkými ruinami v Segestě a Selinunte nebo normanským hradem v Erice to nekončí. Západní Sicílie má v rukávě více es. Outdooroví nadšenci šplhají po skaliscích San Vita a plážoví povaleči si pár dní odpočinou na Egadských ostrovech. Hlavním centrem západního pobřeží s největším výběrem ubytování a nejnižšími cenami je město Trapani a také Marsala, které poslouží jako ideální výchozí body pro cesty po Sicílii.

Tyrhénské pobřeží

K Tyrhénskému moři se jezdí hlavně v létě, kdy místní malebná městečka, ale především jejich pláže zaplní davy nejen italských turistů. Za vodními radovánkami vyrazte do Cefalù nebo Castel di Tusa nebo Milazzo. Úchvatné jsou také malé horské vesničky Petralia Sottana a Castelbuono, které nesmí ujít pozornosti milovníkům outdooru. 

Jónské pobřeží 

Tři největší lákadla Jónského pobřeží Catanie, sopka Etna a překrásná Taormina nabídnou netradiční scenerie, nezapomenutelné festivaly a nádherné výhledy do okolní krajiny a na azurově modré moře. 

Jihovýchodní pobřeží 

Jihovýchodní pořeží je vyhledávanou turistickou destinací nejen díky starořeckým Syrakusám. Na Seznamu UNESCO jsou totiž zapsána i další městečka na jihovýchodě ostrova: Noto, Modica a Ragusa. 

Centrální Sicílie 

Střed ostrova doporučujeme cestovatelům, kteří vyrazili poznat historii ostrova a jeho malebná horská městečka. Porozhlédněte se po ubytování v hlavním městském regionu Enna, odkud můžete objevovat krásy centrální Sicílie, nejlépe autem. 

Ceny

Ceny ubytování na Sicílii se odvíjí od sezony, kdy ji navštívíte. Úderem 1. července až do 31. srpna ceny za vše (a to zejména pokojů), vyskočí až o 70 %. V této hlavní sezoně se v centrech měst a poblíž pláží málokdy dostanete pod 1.200 Kč za standardní pokoj pro dva. V případě, že se spokojíte se společnými umývárnami a záchody anebo vyhledáte hostel, cena se pohybuje od 500 Kč na osobu. Hostely a lowcost ubytování jsou na Sicílii na úrovni, zpravidla čisté, bezpečné a dostatečně vybavené. Na co často v tomto typu zařízení narazíte, je neanglicky hovořící personál a velmi nepohodlné malé postele. Italové z jihu jsou přece jen zpravidla nižšího vzrůstu a lehčí váhy, a tak pokud měříte víc jak 1,85 m, můžou vám chodidla čouhat z postele. Ještě o něco méně příjemné je, že tyto „nízkotonážní“ matrace bývají vyležené jako vany a vy si raději po pár převaleních lehnete na zem.  

Většinu sicilských hotelů najdete na klasických serverech, jako je booking.com, ale i airbnb tu našel své uplatnění a v tuto chvíli je poměrně na vzestupu. Může se vám poštěstit a objevíte pokoj za 500 Kč, kde vám italská rodinka nabídne i rodinný bazén, ale více časté je, že za 500 Kč dostanete postel v pokoji pro hosty. Italové jsou příjemní a vřelí lidé. Pokud umíte pár italských slovíček, je to pro airbnb opravdu velká výhoda. 

Vyhledej si svůj hotel na Sicílii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu