Sicílie

Ubytování na Sicílii

Kde se ubytovat na Sicílii

Je třeba se rozhodnout, kolik času chcete věnovat poznávání místních památek. Pokud si chcete užít nádherné moře a zároveň vidět něco ze Sicílie, zůstaňte v okolí Katánie, kde váš pobyt můžete skvěle zkombinovat s pobytem u moře a výlety po okolí, které vám zaberou jen několik hodin.

Jako všude v Evropě či ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Níže najdete rozepsané nejlepší místa podle vašeho cílového letiště (rozdělené na oblasti kolem Catanie, Trapani a Palerma).

Ubytování na východní Sicílii (letiště Catania)

Letiště Catania je jedním z výchozích bodů, kam létá i Wizz Air z Prahy, podívejte se tedy, jaké lokality jsou v této oblasti nejlepší pro ubytování.

Catania

Město, památky, hory

Samotná Catania poslouží jako ideální výchozí bod pro cestování, zejména při cestách veřejnou dopravou, právě odsud vyjíždějí všechny vlaky a autobusy do okolí. Nabídne i krásné historické centrum a samozřejmě je nejlepší výchozí zastávkou pro výlety na sopku Etna, která se tyčí hned nad městem. Hotely v Catanii patří navíc díky velké konkurenci k nejlevnějším na Sicílii.

Taormina a Letojanni

Památky, pláže, příroda

Jedna z nejoblíbenějších lokalit na jónském východním pobřeží je v okolí nádherného historického města Taormina s antickými památkami, kopcovitým pobřežím a plážemi s úchvatnými výhledy v Taormině a sousedním letovisku Letojanni. Ubytování je sice dražší než jinde, ale rozhodně se vyplatí sem alespoň na 1-2 noci zajet.

Syrakusy

Památky, město

Siracusa, česky Syrakusy, patřily k nejvýznamnějším městům antického Řecka a dosud se zde dochovalo mnoho starověkých památek. Pro všechny milovníky památek a historie je takřka povinností se sem alespoň na 1 noc vypravit. Díky široké nabídce ubytování také Syrakusy můžou posloužit jako výchozí bod pro výlety na jižní Sicílii.

Enna

Památky, výhledy

Městečko umístěné vysoko na skalním ostrohu uprostřed Sicílie je jednou z ikon ostrova. Nabízí překrásné výhledy na okolí i mnoho památek.

Ragusa a Modica

Památky

K nejkrásnějším historickým sicilským městům patří Ragusa a blízká Modica, místa zapsaná na seznamu UNESCO díky své bohaté barokní architektuře. Zažijete zde i pravé italské uličky strmě stoupající do kopců a nabízející zákoutí úplně bez turistů.

Jihovýchodní pobřeží

Pláže

Dáváte-li přednost malým plážím v zátokách a menších městečkách, zavítejte do oblasti letovisek Avola a Lido di Noto, kde si užijete klid na málo navštěvovaných plážích i dostatek večerního života v plážových restauracích.

Ubytování na západní Sicílii (letiště Trapani)

Letiště Trapani je jedním z výchozích bodů pro cesty po západě ostrova, kam létá Ryanair z Prahy, podívejte se tedy, jaké lokality jsou v této oblasti nejlepší pro ubytování.

Trapani a Marsala

Město, památky

Dvojice měst, která "soupeří" o cestující letiště Trapani, které leží přímo mezi nimi. Zatímco Trapani nabídne o něco více památek a historické městečko Erice přímo na jeho předměstí a lepší výchozí bod pro cestu do antického města Segesta, Marsala se pyšní svými salinami s větrnými mlýny a trochu lepšími plážemi.

San Vito Lo Capo

Pláže, příroda

Městečko San Vito Lo Capo patří k nejlepším plážovým lokalitám na Sicílii. Nádherná dlouhá písčitá pláž se skrývá pod fotogenickou skálou a národním parkem Zingaro, který vybízí k pěším trekům.

Castellammare del Golfo

Pláže

Další skvělou plážovou destinací je pás letovisek s největším z nich Castellammare del Golfo. Užijete si zde klasickou plážovou dovolenou na dlouhých širokých plážích s hezkým kopcovitým okolím a opravdu mnoha nabídkami penzionů, apartmánů a hotelů.

Ubytování na severní Sicílii (letiště Palermo)

Severní pobřeží je nejlépe dostupné skrz letiště v Palermu, ale dá se sem dobře dostat i z Katánie či Trapani.

Palermo

Město, památky, pláže

Do hlavního města Palerma se sjíždí davy díky úchvatným památkám, výbornému jídlu a v neposlední řadě také díky bohatému nočnímu životu. Večer se zaplní centrum města hromadou lidí, kteří u sklenky vášnivě klábosí i několik hodin. Soustřeďte hledání ubytování do starého města, čtvrti Politeama/Libertà nebo okolo pláže Mondello. 

Cefalu

Pláže, památky

Městečko Cefalu se řadí k dalším top plážovým destinacím na Sicílii, navíc se krásná pláž snoubí s historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO i krásným hornatým okolím.

Milazzo

Pláže

Alternativou k poměrně drahému Cefalu je letovisko Milazzo s velmi dlouhou písečnou pláží a levnějším ubytováním. Milazzo je také hlavní výchozí bod pro cesty trajektem na Eolské (Liparské) ostrovy (Stromboli, Vulcano a další).

Ubytování na jižní Sicílii

Jižní část a pobřeží Sicílie je tak trochu odstrčené od centra dění, což dává na jednu stranu nevýhodu v delší dopravě, na druhou výhodu v menším počtu turistů. Jižní Sicílie je podobně daleko ze všech tří hlavních sicilských letišť. Nejblíže je malé letiště Comiso, kam se však aktuálně létá pouze z pevninské Itálie.

Agrigento

Památky, pláže

Město Agrigento je hlavním magnetem jižní Sicílie se svým antickým areálem Údolí chrámů, který patří k nejcennějším v Evropě. Vykoupat se můžete i v blízkém letovisku San Leone, kde najdete i velkou část ubytovacích kapacit.

Porto Empedocle

Pláže

K dalším důležitým atrakcím jižního pobřeží patří bílé útesy Scala dei Turchi, které se nachází u města Porto Empedocle. To navíc slouží i jako poměrně velké letovisko s vlastními dlouhými rovnými plážemi, které se táhnou v délce několika kilometrů až po městečko Siculiana. Zdejší pláže jsou hezké s jemným pískem, přírodním okolím a menšími davy turistů než pláže na severu či východě Sicílie.

Další letoviska

Pláže

Prakticky celé jižní pobřeží Sicílie je jedna dlouhá písečná pláž s mírně zvlněným okolím, častými písečnými dunami a v porovnání s dalšími částmi Sicílii i velmi malou návštěvností. S tím také souvisí výrazně nižší ceny ubytování než na severu či východě ostrova. Nejste-li tak nároční cestovatelé, pak hledejte ubytování i v letoviscích Gela, Tre Fontane, Sicacca nebo Pozzallo.

Ceny ubytování na Sicílii

Ceny ubytování na Sicílii se odvíjí od sezony, kdy ji navštívíte. Úderem 1. července až do 31. srpna ceny za vše (a to zejména pokojů), vyskočí až o 70 %, stále jsou však výrazně nižší než ve zbytku Itálie.

V této hlavní sezoně se v centrech měst a poblíž pláží málokdy dostanete pod 1 500 Kč za standardní pokoj pro dva. V případě, že se spokojíte se společnými umývárnami a záchody anebo vyhledáte hostel, cena se pohybuje od 500 Kč na osobu. Hostely a lowcost ubytování jsou na Sicílii na úrovni, zpravidla čisté, bezpečné a dostatečně vybavené. Na co často v tomto typu zařízení narazíte, je neanglicky hovořící personál a velmi nepohodlné malé postele. Italové z jihu jsou přece jen zpravidla nižšího vzrůstu a lehčí váhy, a tak pokud měříte víc jak 1,85 m, můžou vám chodidla čouhat z postele. Ještě o něco méně příjemné je, že tyto „nízkotonážní“ matrace bývají vyležené jako vany a vy si raději po pár převaleních lehnete na zem.  

Většinu sicilských hotelů najdete na klasických serverech, jako je booking.com. Může se vám poštěstit a objevíte pokoj za 500 Kč, kde vám italská rodinka nabídne i rodinný bazén, ale více časté je, že za 500 Kč dostanete postel v pokoji pro hosty. Italové jsou příjemní a vřelí lidé.

Standardní 3* a 4* hotely pořídíte v hlavní sezoně v rozmezí 2 000 až 3 500 Kč za noc pro 2, mimo sezonu pak v rozmezí 900 až 1 500 Kč za noc pro 2.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 25. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Sicílii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.