Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Etna

Etna

Etna je asi nejznámější sopka v Evropě, však je také neustále činná, a proto se jedná o velmi častý cíl mnoha turistů mířících na Sicílii. Obdivovat její velkolepost můžete z dálky, kde velmi pěkné výhledy nabízí například Taormina nebo Catania, nebo se můžete vydat přímo nahoru, a to hned mnoha způsoby. Buď nechcete po svých a nevadí vám, že si trochu připlatíte, anebo jdete zdarma a pěšky anebo zvolíte nějakou kombinaci. Nikdy byste se neměli dostat nad 60 euro. Není jednoduché se rozhodnout, za toto se prostě rýžuje, a tak je vstup ke kráteru povolen pouze s průvodcem.  

V případě, že vyrazíte na vlastní nebezpečí, mohla by vás čekat pokuta. Pokud vám postačí pouze nechat se vyvézt lanovkou a smíříte se s tím, že neuvidíte onen kráter, zaplatíte 25,5 euro. Ale i tak je to, co uvidíte, dechberoucí. Lávové pole, kam až oko dohlédne, a všudypřítomná atmosféra možné apokalypsy je velmi silný zážitek. Už jen cesta nahoru, kde jsou podél silnice rozesety cedule s uvedeným rokem, kdy lávový pramen vyvřel na povrch, je přinejmenším zajímavá.

Auto můžete případně odstavit při příjezdu ze severu u chaty Mareneve anebo z jihu u chaty Sapienza (za poplatek samozřejmě). Na výlet si vyhraďte celý den a rozhodně obujte kvalitní pohorky, které jako tip doporučujeme přetáhnout starými velkými ponožkami, aby vám do bot nenapadal popílek (ale opět záleží, jak daleko půjdete). Namažte se opalovákem, Etna je 3.350 m vysoká a pod žádnou vegetací se před sluncem neschováte, protože tam jednoduše žádná není. 

  • Naviguj: 37.7562, 14.9842

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu