Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Zingaro

Národní park

Scopello

Zingaro je vůbec prvním chráněným národním parkem na Sicílii. Je možné se vydat po zdejších upravených stezkách a obdivovat zdejší faunu a floru a příležitostně se zchladit v moři na prázdných plážičkách. Oblast je zajímavá i pro potápěče množstvím podvodních jeskyní. Je nutné podotknout, že uvnitř parku nenaleznete žádné oficiální občerstvení ani zdroj vody, takže je nutné si vše vzít s sebou (netřeba podotýkat, že uvnitř parku není možné jezdit autem).

Rezervace Zingaro nadchne milovníky turistiky bez davů dalších návštěvníků. V Zingaru totiž většinu času budete na stezkách skrz nádherné a zajímavé přírodní scenerie s množstvím endemických druhů rostlin a více než 30 vzácnými druhy ptactva úplně sami.

Jak se sem dostat

Nejsnazší přístup do rezervace Zingaro je z vesničky Scopello, kde se nachází malé informační centrum a začíná zde hlavní značená stezka napříč rezervací, která vede až do obce Macari. Zingaro leží mezi dvěma známým letovisky Castellammare del Golfo a San Vito lo Capo.

Nejsnáze se do Scopella či Macari dostanete autem. Do Scopella jezdí 4x denně i autobusy společnost Russo Autoserivizi z Castelammare, kam se dostanete autobusy Segesta nebo vlakem Trenitalie z Palerma či Trapani.

Chcete-li vyrazit na trek napříč Zingarem, je vhodné se alespoň na 1 noc ubytovat právě v Scopellu.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 20. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.