Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sicílie
Teploty jsou podobné pro celý ostrov

16 °C

16 °C

17 °C

20 °C

24 °C

28 °C

31 °C

32 °C

29 °C

24 °C

20 °C

16 °C

Počasí na Sicílii

Teploty očekávejte podobné jako zhruba na všech středomořských ostrovech. Velmi horké a suché léto nabízí kolem 30 °C a poměrně mírná vlhká a větrná zima přináší teploty, které zpravidla nepadají pod 10 °C. Celoroční průměrná roční teplota činí příjemných 17 °C, což ze Sicílie dělá místo, kam můžete zavítat opravdu po celý rok. Teplota moře je vhodná na koupání zhruba od května do poloviny října.

Kdy jet na Sicílii

Letní prázdniny (červenec–srpen) 

Největší nápor turistů zažívá ostrov během letních prázdnin, kdy se do přímořských letovisek stahují davy, aby si užily horkých dnů. Během srpna jsou pláže obsypané stovkami Italů, kteří sem vyráží na většinou až měsíční dovolenou. Průměrná denní teplota činí 29 °C, ale často teplota vzduchu přesáhne i tropickou třicítku. 

Vedlejší sezona (duben–červen/září–říjen) 

Pokud se chcete vyhnout největším davům, doporučujeme na Sicílii vyrazit od dubna do června nebo od září do října. Počasí je příjemné a ceny ubytování rozumné. Jaro je ideální období pro pěší turistiku. Červen a září jsou nejlepšími měsíci pro potápění. Pozor, pokud na Sicílii plánujete odjet během Velikonoc. Velké velikonoční slavnosti lákají davy turistů a ubytovací zařízení jsou hodně dopředu vyprodaná. Od dubna se teplota začíná pomalu ale jistě přibližovat k 20 °C. Od května do října se pak průměrná teplota drží už vždy nad 20 °C.  

Mimo sezonu (listopad–březen) 

Mimo sezonu se pokuste vyhnout přímořským letoviskům, která jsou většinou téměř bez výjimky zavřená. Výhodou je, že budete mít šanci poznat místní kulturu bez davů lidí. Od konce října se teplota dostává pod 20 °C. Nejchladnějším měsícem je únor.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu