Asakusa

Co vidět a navštívit v Tokiu

17 míst co vidět v Tokiu

Kokjo
Císařský palác Kókjo

Nachází se ve čtvrti Čijoda. Kolem něj jsou vysazeny květinové zahrady a vybudován vodní příkop. Celý prostor je obklopen obrannými hradbami. Doteď je využíván jako sídlo císařské rodiny. Z toho důvodu je veřejnosti za běžných okolností nepřístupný. Přístupný je jen 2. 1. a 23. 12. Pokud se zde ocitnete v jiných dnech, nezoufejte, pro návštěvníky je otevřena celoročně (výjimku tvoří pondělí, pátek a státní svátky) Východní zahrada, která nabízí…

Zobrazit místo
Ueno Park
Park Ueno

Obdivovat krásy rozkvetlých třešní můžete i v tomto parku, který je pro to přímo stvořen. Mnoho Japonců se shromažďuje právě tady, aby se kochali krásou třešní. Toto pozorování je v japonském slovníku označováno jako zvyk hanami. Pro svou krásu si získal srdce mnoha Japonců i turistů, kteří ho v hojném počtu navštěvují. Kromě krásy vysazených rostlin a stromů se zde nachází i několik muzeí. Za zmínku stojí Národní muzeum v Tokiu, Národní muzeum…

Zobrazit místo
Tokijská věž
Tokijská věž

Je napodobeninou Eiffelovi věže a dosahuje výše 333 m. Nachází se v ní kromě obchodů i akvárium. Dech beroucí výhled se vám naskytne z observatoře umístněné ve výšce 250 m.

Zobrazit místo
Tsukiji
Rybí trh Tsukiji

Je jedním z nejslavnějších rybích trhů vůbec. Zaručený zážitek si odnesete z dražby rybích kousků a mořských plodů. 

Zobrazit místo
Edo-Tokyo
Muzeum Edo-Tokyo

 Je domovem napodobenin typických japonských budov v tradičním stylu včetně Nihonbashiho mostu. 

Zobrazit místo
Sensoji
Chrám Sensoji

Je jednou z nejstarších náboženských budov (postaven byl v roce 628), ačkoli v průběhu 2. světové války byl téměř zbourán. Pro mnohé je znám svou branou, uvnitř níž visí lampión. Tento chrám přitahuje davy turistů, ale vstupné je zatím zcela na dobrovolné bázi. Nejen chrám stojí za pozornost, ale neopomeňte i pagodu stojící hned vedle chrámu.

Zobrazit místo
Nogi
Svatyně Nogi

Tato šintoistická svatyně působí jako útočiště před ulicí Roppongi. Byla zbudována na počest Nogi Maresuke. 

Zobrazit místo
Shiba Park
Shiba Park

Je v něm umístěn buddhistický chrám Zojoji, vystavěný v roce 1393. Zajímavostí jsou dřevěné tabulky visící před chrámem. Za nízký poplatek jsou vám k dispozici tyto dřevěné tabulky, na něž můžete napsat své přání a zavěsit ho před chrám. Kromě tohoto chrámu jsou zde k vidění sošky Jizo a Gate of Daitokuin Mausoleum, brána zachovalá jako pozůstatek po mauzoleu.

Zobrazit místo
Ueno Zoo
Ueno Zoo

Je označována za nejstarší japonskou Zoo. Nejoblíbenějším zvířetem Japonců je panda, právě těch tu uvidíte spoustu. Zoo se stala útočištěm 2.600 kusů zvířat a kromě pohledu na zvířata vám zprostředkuje i možnost pohladit si kozy nebo ovce. Celý komplex umocňuje majestátní pagoda, která kdysi patřila ke chrámu Kaneidži.

Zobrazit místo
Tokyo Skytree
Tokio Skytree

Věž s výškou 634 m se řadí mezi nejvyšší budovy v Japonsku.  Nahradila tak vysílač Tokio Tower. Proto určitě nesmíte vynechat její uchvacující výhled. Architekt této věže neopomenul ani možnost podívat se skrz průhledné sklo pod vašima nohama přímo pod sebe dolů. Je nutné si před návštěvou raději vytvořit rezervaci na této stránce: http://www.tokyo-skytree.jp/en/.  

Zobrazit místo
Metgov Building
Tokio Metropolitan Government Building

Z této budovy získáte nádherný výhled na město. Vstupné je zcela zdarma, připravte se ale na dlouhou řadu návštěvníků také prahnoucích po skvělém rozhledu. 

Zobrazit místo
Gyo-en
Národní zahrada Shinjuku Gyo-en

Její částí je i anglická zahrada doplněná francouzskou a tradiční japonskou zahradou. Na jaře se vám naskytne skvělý pohled na rozkvetlé rododendrony, na podzim zase na chryzantémy. Najdete zde směsici různých typů zahrad i nejrozmanitější exotické rostliny zasazené ve skleníku.

Zobrazit místo
Meiji
Svatyně Meiji

Nachází se uprostřed parku Jojogi. Svatyně byla vystavěna na počest císaře Meijiho a císařovny Shoken. Uvnitř byste císařův hrob hledali marně, ten je umístěn nedaleko Kjóta. Právě tomuto císaři a jeho manželce Japonci vděčí za průmyslovou modernizaci Japonska. Tato svatyně se řadí mezi jednu z největších v Tokiu. Skládá se z dvou hlavních částí. V první je soustředěno muzeum pokladů. Druhá část je věnována pamětní galerii, v níž jsou…

Zobrazit místo
Hama-Rikyu
Zahrada Hama-rikyu

Patří mezi jednu z nejhezčích zahrad svého druhu. Tato zahrada silně kontrastuje s okolím světem, tedy s novou a starou výstavbou. Vyrazte sem v měsících únor–březen, kdy zahradu barevně dotvoří řepkové pole a slivoně. Jedním z možných způsobů, jak se dostat do zahrady, je pomocí vodního autobusu, zvaného též suijo, který pluje kolem Asakusa až k ostrovu Odaiba.

Zobrazit místo
Tokyo Disney
Tokyo Disney Resort

Potěší především mladší věkovou skupinu, i když i dospělí si jistě přijdou na své. Je rozdělen na dvě části, jednou z nich je Tokyo Disneyland a tou druhou je Tokyo DisneySea.

Zobrazit místo
Sumo
Sumo muzeum

  Sídlí v Ryogoku Kokugikan Sumo Hall, v blízkosti stanice Ryogoku. V muzeu můžete zhlédnout historii sumo zápasů. Z nejvýznamnějších zápasů jsou zachovány bohatě zdobené kesho-mawashi, tedy hedvábné zástěry, a mnoho dalšího. Pokud nestihnete žádný sumo zápas, zavítejte alespoň sem.

Zobrazit místo
Nezu Jinja
Zahrady Nezu Jinja

Už při vstupu budete okouzleni branami Tori. Celé zahrady jsou budovány ve stejném stylu jako světoznámá Nikkō Tōshō-gū. Tyto zahrady si ponechaly svou tvář i navzdory vojenským bombardováním. Jsou mystickým místem, což značí i fakt, že sem přicházel prosit japonský císař za boží ochranu.

Zobrazit místo

Chystáš se do Tokia?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020