17 míst, která doporučujeme v Tokiu navštívit

Kokjo

Císařský palác Kókjo

Nachází se ve čtvrti Čijoda. Kolem něj jsou vysazeny květinové zahrady a vybudován vodní příkop. Celý prostor je obklopen obrannými hradbami. Doteď je využíván jako sídlo císařské rodiny. Z toho důvodu je veřejnosti za běžných okolností nepřístupný. Přístupný je jen 2. 1. a 23. 12. Pokud se zde ocitnete v jiných dnech, nezoufejte, pro návštěvníky je otevřena celoročně (výjimku tvoří pondělí, pátek a státní svátky) Východní zahrada, která nabízí…

Zobrazit více
Ueno Park

Park Ueno

Obdivovat krásy rozkvetlých třešní můžete i v tomto parku, který je pro to přímo stvořen. Mnoho Japonců se shromažďuje právě tady, aby se kochali krásou třešní. Toto pozorování je v japonském slovníku označováno jako zvyk hanami. Pro svou krásu si získal srdce mnoha Japonců i turistů, kteří ho v hojném počtu navštěvují. Kromě krásy vysazených rostlin a stromů se zde nachází i několik muzeí. Za zmínku stojí Národní muzeum v Tokiu, Národní muzeum…

Zobrazit více
Tokijská věž

Tokijská věž

Je napodobeninou Eiffelovi věže a dosahuje výše 333 m. Nachází se v ní kromě obchodů i akvárium. Dech beroucí výhled se vám naskytne z observatoře umístněné ve výšce 250 m.

Zobrazit více
Tsukiji

Rybí trh Tsukiji

Je jedním z nejslavnějších rybích trhů vůbec. Zaručený zážitek si odnesete z dražby rybích kousků a mořských plodů. 

Zobrazit více
Edo-Tokyo

Muzeum Edo-Tokyo

 Je domovem napodobenin typických japonských budov v tradičním stylu včetně Nihonbashiho mostu. 

Zobrazit více
Sensoji

Chrám Sensoji

Je jednou z nejstarších náboženských budov (postaven byl v roce 628), ačkoli v průběhu 2. světové války byl téměř zbourán. Pro mnohé je znám svou branou, uvnitř níž visí lampión. Tento chrám přitahuje davy turistů, ale vstupné je zatím zcela na dobrovolné bázi. Nejen chrám stojí za pozornost, ale neopomeňte i pagodu stojící hned vedle chrámu.

Zobrazit více
Nogi

Svatyně Nogi

Tato šintoistická svatyně působí jako útočiště před ulicí Roppongi. Byla zbudována na počest Nogi Maresuke. 

Zobrazit více
Shiba Park

Shiba Park

Je v něm umístěn buddhistický chrám Zojoji, vystavěný v roce 1393. Zajímavostí jsou dřevěné tabulky visící před chrámem. Za nízký poplatek jsou vám k dispozici tyto dřevěné tabulky, na něž můžete napsat své přání a zavěsit ho před chrám. Kromě tohoto chrámu jsou zde k vidění sošky Jizo a Gate of Daitokuin Mausoleum, brána zachovalá jako pozůstatek po mauzoleu.

Zobrazit více
Ueno Zoo

Ueno Zoo

Je označována za nejstarší japonskou Zoo. Nejoblíbenějším zvířetem Japonců je panda, právě těch tu uvidíte spoustu. Zoo se stala útočištěm 2.600 kusů zvířat a kromě pohledu na zvířata vám zprostředkuje i možnost pohladit si kozy nebo ovce. Celý komplex umocňuje majestátní pagoda, která kdysi patřila ke chrámu Kaneidži.

Zobrazit více
Tokyo Skytree

Tokio Skytree

Věž s výškou 634 m se řadí mezi nejvyšší budovy v Japonsku.  Nahradila tak vysílač Tokio Tower. Proto určitě nesmíte vynechat její uchvacující výhled. Architekt této věže neopomenul ani možnost podívat se skrz průhledné sklo pod vašima nohama přímo pod sebe dolů. Je nutné si před návštěvou raději vytvořit rezervaci na této stránce: http://www.tokyo-skytree.jp/en/.  

Zobrazit více
Metgov Building

Tokio Metropolitan Government Building

Z této budovy získáte nádherný výhled na město. Vstupné je zcela zdarma, připravte se ale na dlouhou řadu návštěvníků také prahnoucích po skvělém rozhledu. 

Zobrazit více
Gyo-en

Národní zahrada Shinjuku Gyo-en

Její částí je i anglická zahrada doplněná francouzskou a tradiční japonskou zahradou. Na jaře se vám naskytne skvělý pohled na rozkvetlé rododendrony, na podzim zase na chryzantémy. Najdete zde směsici různých typů zahrad i nejrozmanitější exotické rostliny zasazené ve skleníku.

Zobrazit více
Meiji

Svatyně Meiji

Nachází se uprostřed parku Jojogi. Svatyně byla vystavěna na počest císaře Meijiho a císařovny Shoken. Uvnitř byste císařův hrob hledali marně, ten je umístěn nedaleko Kjóta. Právě tomuto císaři a jeho manželce Japonci vděčí za průmyslovou modernizaci Japonska. Tato svatyně se řadí mezi jednu z největších v Tokiu. Skládá se z dvou hlavních částí. V první je soustředěno muzeum pokladů. Druhá část je věnována pamětní galerii, v níž jsou…

Zobrazit více
Hama-Rikyu

Zahrada Hama-rikyu

Patří mezi jednu z nejhezčích zahrad svého druhu. Tato zahrada silně kontrastuje s okolím světem, tedy s novou a starou výstavbou. Vyrazte sem v měsících únor–březen, kdy zahradu barevně dotvoří řepkové pole a slivoně. Jedním z možných způsobů, jak se dostat do zahrady, je pomocí vodního autobusu, zvaného též suijo, který pluje kolem Asakusa až k ostrovu Odaiba.

Zobrazit více
Tokyo Disney

Tokyo Disney Resort

Potěší především mladší věkovou skupinu, i když i dospělí si jistě přijdou na své. Je rozdělen na dvě části, jednou z nich je Tokyo Disneyland a tou druhou je Tokyo DisneySea.

Zobrazit více
Sumo

Sumo muzeum

  Sídlí v Ryogoku Kokugikan Sumo Hall, v blízkosti stanice Ryogoku. V muzeu můžete zhlédnout historii sumo zápasů. Z nejvýznamnějších zápasů jsou zachovány bohatě zdobené kesho-mawashi, tedy hedvábné zástěry, a mnoho dalšího. Pokud nestihnete žádný sumo zápas, zavítejte alespoň sem.

Zobrazit více
Nezu Jinja

Zahrady Nezu Jinja

Už při vstupu budete okouzleni branami Tori. Celé zahrady jsou budovány ve stejném stylu jako světoznámá Nikkō Tōshō-gū. Tyto zahrady si ponechaly svou tvář i navzdory vojenským bombardováním. Jsou mystickým místem, což značí i fakt, že sem přicházel prosit japonský císař za boží ochranu.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu