Asakusa

Ubytování v Tokiu

Kde se ubytovat v Tokiu

Ubytování si raději rezervujte pár dnů před příjezdem, poněvadž levné hotely se velice rychle plní. Ubytování si můžete rezervovat v turistickém informačním centru na letišti, ale i přímo v Tokiu. Další způsob ubytování je formou tradičních japonských rodinných ubytoven zvaných ryokan aneb minshuku. Ryokan může mít více podob levnějších i luxusnějších, zpravidla stojí kolem 2.000 Kč za osobu. V ceně je zahrnuto jídlo a někdy vstup do lázní. Vybrat si můžete na stránce: http://www.ryokan.or.jp/english/. Minshuku představují obdobnou variantu Ryokanovo, vybrat si můžete zde: https://www.japanican.com/en/https://www.agoda.com/ https://www.japaneseguesthouses.com/. Levněji vás vyjdou hostely a kabinkové hotely nedaleko nádraží. Obvyklé jsou sdílené pokoje, ale i samostatná dvojlůžka. Cenově se pohybují kolem 400–800 Kč, co se týče samostatných pokojů, ceny se pohybují ještě výše. Dobře hodnocené hostely jsou Sakura, Japan Youth Hostels nebo K's House. V několika hostelech si neúčtují za přespání žádnou peněžní částku, zaplatíte pouze za pomoc s úklidem. Takhle fungují například: http://khaosan-tokyo.com/en/, ale i: http://www.cheap-hostel-tokyo.com/en/volunteer/. Na této bázi funguje i následující stránka: http://wwoof.net/.

Plánujete-li strávit v Tokiu déle než jenom pár dnů, vyplatí se rezervovat ubytování v ganjin-houses. Ubytování lze domluvit na týden, měsíc, obvykle bývají spravovány soukromými osobami. 

Airbnb je další možností ubytování. Díky němu zažijete bližší kontakt s místními. Poradí vám při vašem pobytu a zasvětí vás do tajů Tokia přímo očima místního.
Na kratší dobu si můžete dohodnout spaní na gauči přes portál couchsurfing. 

Na lepší úrovni jsou business hotely, které poskytují cizincům západní standard. Mezi tento typ hotelů patří Toyoko Inn, Route Inn a mnohé další. Cenově vás vyjdou kolem 1.000–2.000 Kč. Kromě business hotelů existuje i podobná varianta ve formě economy hotelů, které jsou vybaveny spíše v japonském stylu. Rozdíl mezi těmito variantami ubytování spočívá v sdílenosti.  V hotelech economy naleznete sdílenou koupelnu i kuchyni. Business hotely jsou zcela samostatné. Pro hledání ubytování prozkoumejte kromě známé stránky booking.com i japonské weby: https://travel.rakuten.com/, https://www.jalan.net/. Nabídku hostelů poté najdete na stránce hostelworld.com. 

Originální formou přespání poskytují i japonské onseny, v nichž kromě relaxu v horkém prameni můžete strávit i noc. Za noc zaplatíte 700 Kč. Jeden z největších svého druhu je Oedo Onsen. Informace o něm naleznete zde: http://daiba.ooedoonsen.jp/en/.

Poněkud zajímavou formu ubytování poskytují také komiksové kavárny, v nichž jsou umístěny boxy vybavené počítačem, křeslem a v některých případech i sprchou. Zde můžete přenocovat za 300–400 Kč.

Nejvhodnější ubytovací zařízení najdete ve čtvrtích Shinjuku, Ginza, Tokyo Station, Shibuya, Asakusa, Odaiba nebo v okolí Tokyo Disney.

Ubytování v části Shinjuku je výhodné pro návštěvníky z hlediska své lokace. Shinjuku je obrovským obchodním centrem. V této čtvrti se nachází množství obchodů, restaurací, Shinjuku Gyoen park, kde si odpočinete před ruchem města. Navíc máte v blízkosti vlakovou stanici Shinjuku, z níž můžete vyjíždět do jiných měst Japonska. Hotely jsou v této oblasti cenově dostupné. Mezi tyto hotely patří Hotel Sunroute Plaza Shinjuku, JR Kyushu Hotel Blossom Shinjuku, Keio Plaza Hotel Tokyo Shinjuku, Citadines Shinjuku Hotel.

Ginza je známá svou přepychovou nákupní oblastí. Navzdory tomu zde najdete obchody s levnými výrobky. Jedním z nich je Don Quijote, nacházející se na jihu města. Metrem z Ginzy se dostanete přímo do samého centra Tokia. Ginza je méně přeplněná než výše zmíněná část Shinjuku. Mezi turisty navštěvované hotely patří především Millennium Mitsui Garden Tokyo Hotel Ginza, Mercure Ginza Tokyo, Park Hotel Tokyo.

Tokyo Station je považován za nejdůležitější dopravní uzel v Tokiu. Tuto oblast vám doporučujeme, pokud byste měli několikadenní mezipřistání. Je situovaná v dobré lokaci k letišti. Lehce se tedy dostanete nejen do centra města, ale i na letiště a rovněž do jiných měst. Hotely s dobrou kvalitou jsou Hotel Ryumeikan Tokyo, The Tokyo Station Hotel.

Shibuya je rušnou čtvrtí tak jako Shinjuku. Stanice Shibuya je také důležitým dopravním uzlem. Shibuya je místem se skvělou japonskou atmosférou a nočním životem. Co se týče hotelů, jedny z nejlepších jsou Dormy Inn Premium Shibuya, Shibuya Excel Hotel Tokyu.

Asakusa nabízí návštěvníkům pohled do staré části Tokia. Je obklopena chrámy, připomíná spíše Kjóto. Zde naleznete tradiční japonskou atmosféru i celou japonskou kulturu. Kvalitou přívětivé jsou hotely Asakusa View Hotel, The Gate Hotel Asakusa Kaminarimon.

Odaiba na první pohled nepřipomíná japonskou atmosféru. Výhled se vám naskytne na repliku sochy Svobody. Tato část města je vyhledávaná spíše rodinami s dětmi, a to díky její poloze blízko k zábavnímu parku. Kromě toho se v této oblasti nachází mnoho muzeí. Pokud se vydáte právě do této oblasti, v nabídce jsou hotely Hotel Nikko Tokyo, Grand Pacific Le Daiba.

Tokyo Disney

Cestujete-li s dětmi, určitě budou rády v blízkosti Tokyo Disneylandu. Hotely v blízkosti vám zaručí vstup do parku zábavy. Mimo to se pohodlně dopravíte i do centra města. Z luxusnějších hotelů zde najdete i Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel nebo Hilton Tokyo Bay Hotel. 

Ceny

Ceny jsou odvozeny od výběru ubytování. Liší se především od počtu m2, přičemž nezáleží na kvalitě ubytování. Dražší hotely si obvykle za své služby ještě navíc účtují 10–15 % příplatek. Pokud si rezervujete pokoj v hodnotě 15.000 ¥, zaplatíte navíc městskou daň, která vyjde na 200 ¥. Přitom za pokoj, který vás vyjde na 10.000 ¥, se městská daň vyšplhá na hodnotu 100 ¥.

Chystáš se do Tokia?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Tokiu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.