Sumo zápasy 

Každoročně se koná obvykle 6 turnajů, přičemž každý má dobu trvání 15 dnů. Z těchto 6 turnajů se v Tokiu uskutečňují pouze 3, a to v měsících leden, květen a září. Probíhají v Kokugikan, kde se rovněž nachází muzeum suma. Hlavním cílem těchto utkání je dostat pryč soupeře z kruhového středu nebo ho přinutit, aby se dotknul místa dódžo jinou částí svého těla nežli plochou nohy. V prvních čtyřech minutách soupeři začnou zápasové rituály, které mají odehnat vyšší zlé síly. Zápasníci patřící ke skupině džurjó a makuuči soupeří mezi sebou jednou za 15 dnů. Zápasníci spadající do této skupiny jsou vrcholoví bojovníci. Jako jediní mohou mít sčesány vlasy do účesu oičomage. Obvykle vrcholový bojovník váží nejmíň 100 kg, nejtěžší váží kolem 240 kg.

Japonská kuchyně

Při návštěvě byste neměli opomenout ochutnat japonskou specialitu. Japonci jídlo milují, proto není divu, že v Tokiu nalezneme nespočetně mnoho restaurací. Za návštěvu stojí sushi restaurace Kyübey, při ní však vaše peněženka trochu zapláče. Kromě „obyčejných“ lidí tady jedli i slavné osobnosti. Jedno z nejlepších sushi servírují ve čtvrti Ginza. Levnější variantou je Tsukiji fish market. Více o japonském jídle naleznete zde: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/japonsko/jidlo. 

Turistika

Za turistikou nemusíte cestovat od Tokia daleko. V okolí Tokia naleznete mnoho příležitostí podniknout túru. Kupříkladu na horu Mitake nebo hora Takao. Mnohé návštěvníky zaujme i výstup na horu Fudži. Pokud se však rozhodnete na ni vystoupit, plánujte svou návštěvu na měsíc červenec–srpen, kdy jsou otevřeny i turistické chaty. Navštívit Japonsko a aspoň jednou nevyrazit na horu Fudži, to by Japonci označili za hloupost. Rovněž je hloupost vylézt na ni víckrát.

Přechod Shibuya

Neskutečný výhled se vám naskytne na křižovatce Shibuya. Je zcela jiná než jakékoli křižovatky u nás. Funguje na tomto principu: když se na semaforu spustí volno, všechna auta stojící na křižovatce se dají do pohybu. Taktéž když semafor pouští lidi, lidi ze všech směrů můžou přejít přes cestu. Tento princip způsobí na křižovatce veliký shon, který se vyplatí vidět. Když se budete nacházet na této křižovatce, nezapomeňte si prohlédnout památník psa Hačikó ze stejnojmenného filmu.

Nákupy

Tokio je sídlem různých typů obchodů, přes známé obchodní domy, až po blešáky. Na své si přijdou i lidé vyhledávající nejnovější vychytávky v podobě hitech hraček a všemožných elektronických zařízení. Co naleznete zřídka, jsou cizojazyčné knihy či magazíny, které i když se vám poštěstí zahlédnout, jsou mnohdy dost drahé. Známé nákupní centrum ve svérázném tradičním stylu je čtvrť Ginza. Obdobnou čtvrtí je Roppongi nebo i čtvrť Shinjuku, kde naleznete mnoho obchodů na jednom místě. Turisty vyhledávající zlevněné výrobky osloví čtvrť Ikebukuro. Hledáte-li řemeslné výrobky, zamiřte do Asakusa. Dětský zrak zaujme oblast Kuramae, která nese název „město hraček“. V Tokiu nesmí chybět rybí trh, nejslavnější je Tsukiji. Ženskému oku lahodí pohled na obchody haute couture ve čtvrtích Omotesandō a Aoyama. 

Zábava

Množství obchodů, restaurací, nočních klubů a kin naleznete v části Kabukicho, známé jako Tokyo red-light district. Právě sem můžou vaše kroky směřovat, pokud chcete zažít atmosféru technicky vyspělého města. Zde není obsluha ve formě robotů nic zvláštního. Zajímavý pohled vám poskytne procházka ulicí Akihabary, kde můžete vidět Japonce navlečené do kostýmů kreslených postaviček. Není to nic zvláštního, protože právě v Akihabaře se nachází nespočetně mnoho obchodů s cosplayovými kostýmy, make-upem a různými vychytávkami, díky nimž se budete podobat postavičkám z kreslených filmů. Jako příznivce anime vás určitě osloví možnost půjčení kostýmů ve studiu Crown, které naleznete u stanice Akihabara. K tomu všemu dostanete i osobního fotografa. Zapůjčení kostýmu trvá hodinu. Navzdory tomu se ve čtvrti nachází obchody, kde si kostým můžete zakoupit.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu