Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tokio
Teploty během roku

10 °C

10 °C

13 °C

18 °C

23 °C

25 °C

29 °C

31 °C

26 °C

21 °C

17 °C

12 °C

Počasí v Tokiu

V lednu a únoru můžete očekávat podobně příjemné počasí. 

V březnu pomalu začínají rozkvétat sakury, teploty šplhají na příjemných 13 °C, občas se vyskytne i déšť.

V dubnu jsou sakury už rozkvetlé, teploty se zase oproti minulému měsíci zvýší o pár stupňů. Pro Japonce je duben spojen s několika státními svátky. Většina lidí si zařídí dovolenou, což pro vás jakožto návštěvníky Tokia znamená nespočetné množství lidí v ulicích.  Proto prahnete-li po méně přelidněné návštěvě města, vyhněte se konci dubna. 

Květen přinese zase o několik stupňů více než v předešlých měsících. Tento měsíc je jako stvořený pro různé festivaly, které se konají ve městě. Kupříkladu můžeme zmínit Sandža festival. 

Červen je kromě vysokých teplot doprovázen i vydatným deštěm, jehož si užijete až do poloviny července.

V září je obecně v Japonsku největší výskyt tajfunů. 

V říjnu ubývá počet turistů, počasí se pomalu zchlazuje na příjemných 22 °C.

Počasí v listopadu přináší ustálené teploty kolem 17 °C, v prosinci dále klesají na 12 °C, tudíž se nemusíte obávat mrazu.

Kdy jet do Tokia

Každé z oněch ročních období má co návštěvníkům nabídnout.

Své kouzlo nabídnou rozkvétající sakury v období března a dubna zvané hanami, což je však doprovázeno obrovským množstvím turistů. Nestoupají však jen počty turistů, ale i ceny, které se navýší i několikanásobně. Za příplatek to však stojí, poněvadž v tomto období je počasí stálé, spadne minimum srážek. 

Neméně menší dav turistů očekávejte i v období září a října, kdy se naopak koná momijigari, tedy barvení listů do barev podzimu.

I když je v Japonsku období do poloviny září známé jako období tajfunů, z hlediska počasí se možná budete chtít vyhnout právě naší hlavní dovolenkové sezoně čili červenci a srpnu, neboť v těchto měsících se střídají vysoká horka s vlhkostí a častými srážkami.

Pokud jste příznivci chladného počasí, popřemýšlejte nad návštěvou Tokia v období ledna a února, kdy zde panuje mírných 10 °C.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu