Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Namsan Tower

Namsan Tower

Zalesněný 270 metrů vysoký pahorek Namsan v centru Soulu je už sám o sobě přirozenou turistickou atrakcí, kterou jen zvyšuje přítomnost televizní a vyhlídkové věže N Seoul Tower, známé hlavně jako Namsan Tower.

Vyjeďte na kopec kabinkovou lanovkou, dopřejte si krásných výhledů na celé město a projděte se zpět dolů skrz Namsan Park.

N Seoul Tower: vstupné a vyhlídka

Vrchol kopce Namsan ladně doplňuje 279 metrů vysoký vysílač s oficiálním názvem N Seoul Tower, v jehož horním patře ve výšce 239 metrů najdete také vnitřní vyhlídkovou observatoř a restauraci.

Vyhlídka z N Seoul Tower patří k nejlepším v celém Soulu. Subjektivně je i lepší než z nejvyššího mrakodrapu Lotte World Tower, který je dál od centra. Vyhlídkové patro na N Seoul Tower je navíc prostornější než na Lotte World Tower.

Výhled z Namsan Tower je 360°, tedy na všechny strany.

Otevírací doba: každý den od 11:00. Od pondělí do čtvrtka do 22:00, v pátek, sobotu a neděli až do 22:30. Poslední vstup je možný půl hodiny před zavírací dobou, zejména o víkendu se však tvoří delší fronty, které můžou trvat i 60 až 75 minut.

Cena vstupenky: 16 000 KRW pro dospělé (nad 13 let), 12 000 KRW pro děti do 13 let a seniory nad 65 let. Vstupné je tak výrazně levnější než na Lotte World Tower. Zaplatit v pokladně můžete hotovostí i kartou.

Oficální web: nseoultower.co.kr

Vyplatí se platit za vyhlídku?

Dojdete-li na vrchol kopce Namsan těsně pod věž, zjistíte, že panoramatické výhledy na centrum Soulu a západní část města s řekou, ale i východ směrem k Lotte World Tower, jsou dostupné zdarma z několika vyhlídek.

Výhodou observatoře na věži je fakt, že uvidíte opravdu na všechny strany, což z vrcholu kopce není možné. Výhledy totiž často blokují stromy. Naopak nevýhodou observatoře na N Seoul Tower je kromě nutnosti platit vstupenku často i nutnost čekat v až hodinových frontách a taky fakt, že výhled z věže bude vždy jen přes sklo.

Osobně bychom však i díky relativně nízké ceně vyhlídku z věže nevynechali.

Kdy vyrazit k Namsan Tower?

Nejlepší čas je rozhodně pozdě odpoledne, kdy se láme den a noc. Užijete si tak výhled za světla i nádherný noční pohled na statisíce světel.

N Seoul Tower je navíc v noci krásně nasvícená kombinací několika barev od zelené přes modrou po červenou.

Lanová dráha Namsan

Nejjednodušší cesta na vrchol kopce vede visutou kabinkovou lanovkou Namsan Cable Car z jižního okraje centra.

Lanovka je v provozu denně od 10:00 do 23:00 a jezdí v intervalu zhruba 10 minut. Cesta nahoru zabere cca 5 minut.

Cena jízdenky:

  • 14 000 KRW – zpáteční
  • 11 000 KRW – jednosměrná

Určitě doporučujeme koupit pouze jednosměrnou jízdenku. Z vrcholu vede skrz Namsan Park dolů několik turistických a velmi dobře udržovaných stezek. Směrem dolů k lanové dráze půjdete po klikaté strmé silničce, zatímco směrem na západ či na jih vedou vcelku pohodlná schodiště. S výjimkou jižní cesty jsou všechny ostatní dobře osvětlené, takže je bez problémů možné jít pěšky i v noci.

Už ze samotné lanovky se naskytnou krásné výhledy. Na druhou stranu nevýhoda lanové dráhy je zjevná: zejména v pátek odpoledne a o víkendech po celý den se tvoří fronty na 40-60 minut.

Nejbližší stanice metra od dolní stanice lanovky leží na modré lince metra 4: Hoehyeon a Myeongdong, obě cca 550 metrů.

Jen 100 metrů od lanovky mají pak zastávku autobusy 143, 401, 406 a 9006.

Autobus na kopec

Alternativní cesta téměř až na vrchol vede žlutým okružním autobusem linky 01, který objíždí celé centrum. Zastávka se nachází asi 180 metrů pod vrcholem (viz mapa), takže kousek si vyšlápnout přeci jen budete muset.

Autobus jezdí v intervalu 9 minut, nejbližší stanice metra, kterou autobus míjí, je Dongguk University (oranžová linka 3) nebo Chungmuro (oranžová linka 3 + modrá linka 4).

Oproti lanovce stojí jízdné na autobus asi 10x méně: 1 100 KRW, pokud budete přestupovat z metra, pak ještě méně.

Ubytování poblíž Namsan parku

Oblast těsně kolem kopce Namsan patří mezi klidnější v Soulu, zároveň však budete prakticky přímo v centru. Máte-li rádi blízkost velkých parků, pak vybírejte třeba z těchto hotelů:

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.