Skalní město Petra
Jordánsko

Koronavirus v Jordánsku

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Podmínky pro cestu do Jordánska

Od 1. 3. 2022 je zrušena povinnost prokazovat se negativním PCR testem před odletem i po příletu. Zůstává pouze povinnost vyplnit online formulář na vládním webu: www.gateway2jordan.gov.jo

Podmínky pro návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí dle aktuálních pravidel pro návrat do ČR, které pro vás držíme přehledně a aktuálně na dané stránce.

Chystáš se do Jordánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 10. 2022
Navrhni úpravu

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martinmet
před 9 měs

Letím 15.3. a nyní mi od Ryanu přišlo „Important Information Regarding Your Flight to Jordan … “ s informací o povinném testu …

Nevíte, jestli je to tam jen nějak „zapomenuté“, neaktualizované, … ?

Díky, Martin

Jaryn
před 11 měs

Přilétali jsme do Ammánu (AMM) 28.12.2021. Měli jsme předem vyplněný vstupní formulář v rámci kterého proběhla i platba za test (20,67 JOD). Na letišti vše moc pěkně organizované - ihned po příletu (ještě před pasovou kontrolou) fronta na testování - vše rychlé, velký počet buněk, kde si pípnou váš vstupní QR kód, zkontrolují identitu a provedou stěr. Na pas nalepí QR kód pro zjištění výsledku testu (sms na WhatsApp přišla také, ale v arabštině) - výsledek je k dispozici do 12h. Dál se pokračuje na vízum a pasovou kontrolu, kde ukazujete ten QR kód ze stěru, negativní test z domova, očkovací certifikát a Jordan Pass (pokud platíte za vízum touto formou).

Avatar uživatele
BB
před 12 měs

S certifikátem ted není nutné platit test v Jordánsku. Jdete na letisti frontou pro očkované a máte QR kod pro vstup

Avatar uživatele
BB
před 12 měs

Ahoj

nejste tam ted někdo? Sice se píše že test všichni, ale po vyplnění přijezdového dotazníku s certifikátem o očkování Vám to napíše že máte jít do Vaccinated line na letišti a nechce to platbu za test .

Díky, B

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 12 měs

A je to tady

V Jordánsku se prokázaly první dva případy nové varianty koronaviru omikron. Jordánské ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo ve čtvrtečním prohlášení, uvedla dnes agentura AP. Od neděle se zpřísní podmínky vstupu do země.

Avatar uživatele
Milka
před 12 měs

Od 8. 12. 2021 platí nové podmínky a PCR test po příletu musí podstoupit všichni, i očkovaní. Výjimky z testování mají jen děti do 5 let. V příjezdovém formuláři mají: "You will be required to undergo a COVID-19 test upon arrival in Jordan at your own expense of 28 JD (approximately 39 $), children below 5 years of age are exempted – Your application will not be processed unless payment is made., please make payment now."

Avatar uživatele
Milka
před 12 měs

Takže doplnění - byť pozdě... Na webu MZV to bylo tradičně špatně :-(. Ta nová opatření neplatila od 8. 12., ale až od neděle 12. 12. V pátek jsme to hledali kde se dalo a nikde tu platnost od 8. 12. nenašli. Tak jsme se rozhodli to risknout a když jsme vyplňovali příjezdový formulář pro sobotní přílet, zaplacení testu to po nás nechtělo. Reálně nás v sobotu po příletu opravdu nasměrovali do fronty očkovaných a test po nás nechtěli. Ale už tam měli připravenou spoustu přepážek na odběry.

Coinneach
před 12 měs

Díky moc.

Coinneach
před 12 měs

"Cestovatelé bez očkování a po prodělání nemoci"

Tím je míněno

"Cestovatelé bez očkování a bez prodělání nemoci" nebo

"Cestovatelé bez očkování a ale po prodělání nemoci"

Díky:)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 12 měs

Bylo to to druhé, ale teď už platí nové podmínky stejně pro všechny jako dříve pro neočkovane: https://www.mzv.cz/amman/cz/zpra...pdate.mobi