Aktuální cestovní opatření Covid-19

Poslední uvolnění restrikcích pro vstup do Jordánsko proběhlo 17. února s platností od 1. března 2022. Ruší se povinné testy před i po příletu pro všechny cestovatele.

Podmínky pro cestu do Jordánska

Od 1. 3. 2022 je zrušena povinnost prokazovat se negativním PCR testem před odletem i po příletu. Prozatím není známo, zda bude nutné vyplňovat vstupní formulář, který by měl obsahovat souhlas s testováním v případě příznaků a následné izolaci.

Tyto podmínky platí od 8.12. do 28.2. 2022 pro všechny cestovatele, tj. i očkovaní musí podstoupit test po příletu.

  • Negativní test: ano, maximálně 72 hodin starý PCR před odletem + další PCR test ihned po příletu za 28 JOD
  • Karanténa: ne
  • Formulář: ano, vyplňte na oficiálních stránkách
  • Pojištění: ano, kontroluje se uzavření pojištění kryjící náklady při onemocnění Covidem-19

Detailní informace na webu visitjordan.gov.jo.

Podmínky pro návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí dle aktuálních pravidel pro návrat do ČR, které pro vás držíme přehledně a aktuálně na dané stránce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martinmet

Letím 15.3. a nyní mi od Ryanu přišlo „Important Information Regarding Your Flight to Jordan … “ s informací o povinném testu …

Nevíte, jestli je to tam jen nějak „zapomenuté“, neaktualizované, … ?

Díky, Martin

Odpovědět
před 2 měs
Jaryn
  • Přidal se před 4 měs
  • Napsal 6 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-01-03T18:36:55+01:00)

Přilétali jsme do Ammánu (AMM) 28.12.2021. Měli jsme předem vyplněný vstupní formulář v rámci kterého proběhla i platba za test (20,67 JOD). Na letišti vše moc pěkně organizované - ihned po příletu (ještě před pasovou kontrolou) fronta na testování - vše rychlé, velký počet buněk, kde si pípnou váš vstupní QR kód, zkontrolují identitu a provedou stěr. Na pas nalepí QR kód pro zjištění výsledku testu (sms na WhatsApp přišla také, ale v arabštině) - výsledek je k dispozici do 12h. Dál se pokračuje na vízum a pasovou kontrolu, kde ukazujete ten QR kód ze stěru, negativní test z domova, očkovací certifikát a Jordan Pass (pokud platíte za vízum touto formou).

Odpovědět
před 4 měs

S certifikátem ted není nutné platit test v Jordánsku. Jdete na letisti frontou pro očkované a máte QR kod pro vstup

Odpovědět
před 5 měs

Ahoj

nejste tam ted někdo? Sice se píše že test všichni, ale po vyplnění přijezdového dotazníku s certifikátem o očkování Vám to napíše že máte jít do Vaccinated line na letišti a nechce to platbu za test .

Díky, B

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

A je to tady

V Jordánsku se prokázaly první dva případy nové varianty koronaviru omikron. Jordánské ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo ve čtvrtečním prohlášení, uvedla dnes agentura AP. Od neděle se zpřísní podmínky vstupu do země.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele
Milka

Od 8. 12. 2021 platí nové podmínky a PCR test po příletu musí podstoupit všichni, i očkovaní. Výjimky z testování mají jen děti do 5 let. V příjezdovém formuláři mají: "You will be required to undergo a COVID-19 test upon arrival in Jordan at your own expense of 28 JD (approximately 39 $), children below 5 years of age are exempted – Your application will not be processed unless payment is made., please make payment now."

před 5 měs
Avatar uživatele
Milka

Takže doplnění - byť pozdě... Na webu MZV to bylo tradičně špatně :-(. Ta nová opatření neplatila od 8. 12., ale až od neděle 12. 12. V pátek jsme to hledali kde se dalo a nikde tu platnost od 8. 12. nenašli. Tak jsme se rozhodli to risknout a když jsme vyplňovali příjezdový formulář pro sobotní přílet, zaplacení testu to po nás nechtělo. Reálně nás v sobotu po příletu opravdu nasměrovali do fronty očkovaných a test po nás nechtěli. Ale už tam měli připravenou spoustu přepážek na odběry.

Přidat odpověď
před 5 měs
Coinneach

Díky moc.

Odpovědět
před 5 měs
Coinneach

"Cestovatelé bez očkování a po prodělání nemoci"

Tím je míněno

"Cestovatelé bez očkování a bez prodělání nemoci" nebo

"Cestovatelé bez očkování a ale po prodělání nemoci"

Díky:)

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Bylo to to druhé, ale teď už platí nové podmínky stejně pro všechny jako dříve pro neočkovane: https://www.mzv.cz/amman/cz/zpra...pdate.mobi

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu