Centrum Bogoty
Bogotá

Bogotá v kostce

Kolumbijské hlavní město bude pro většinu z vás nejspíše prvním kontaktem se zemí. Na místní letiště míří stovky letů z celého světa a také stovky navazujících linek do ostatních kolumbijských míst. Osmimilionová megapole působí na první pohled chladně a studeně, a to ať už díky vysoké nadmořské výšce (cca 2.500 m n. m.), nebo kvůli tak trochu neosobní architektuře a obrovské rozloze.

Dejte městu druhou šanci a odmění se vám historickým centrem s krásně barevnými domy, uchvacujícími výhledy z okolních kopců i mírnějším přechodem mezi „civilizovanou“ Evropou a živelnějším kolumbijským venkovem. Bogotá je totiž nejihoamericky chladná a trochu odtažitá, nikdo si vás tu nebude moc všímat a celkově samostatný pohyb po městě bude komfortnější než v jiných oblastech Kolumbie.

Bezpečnost

Jsme ve velkém jihoamerickém městě a otázka bezpečnosti nás tak určitě bude pálit na prvním místě. Bogotá v posledních 20 letech masivně investovala a v současnosti patří k nejbezpečnějším velkoměstům na celém kontinentu. Samozřejmě i tady jsou oblasti, kam by se turista rozhodně neměl pouštět – typicky se jedná o na první pohled chudší čtvrti se špinavými ulicemi a nízkými domky s plechovými střechami, většinou na kraji města. Obecně se také dá říct, že Bogotá severně od historického centra La Candelaría je výrazně bezpečnější než oblast jižně.

Každopádně je nutné si uvědomit, že riziko okradení je tu i přesto mnohonásobně vyšší než v evropských podmínkách (nenosit okatě nic cenného a nejlépe skrytě, nebránit se při přepadení). Stejně tak si den naplánujte ideálně tak, abyste do hotelu dorazili před setměním. I centrum La Candelaría je v noci na seznamu „no-go zón“.

IATA Kód
BOG
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
10:41 (-7)
Vzdálenost z ČR
9495 km

Jedinečné cestopisy z Kolumbie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

melounek
2023-02-19T20:47:36+01:00
Kolumbie 2021
To nejlepší z Kolumbie
Zagloba
2022-03-17T22:02:34+01:00
Kolumbie 2021
Slasti a strasti Kolumbie
❤️ Oblíbené
Avatar uživatele
Martin Doubek
2022-03-10T21:13:49+01:00
Kolumbie 2022
Měsíc v Kolumbii 2022
❤️ Oblíbené

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Bogotě, která stojí za to vidět a navštívit