Průvodce státem
Lesotho
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Lesothu

Vízum

Vízum pro české občany za účelem turistiky do 30 dní pobytu bylo zrušeno, stačí tak cestovní pas. Pro jistotu je však dobré si s sebou vzít vytištěnou nótu českému velvyslanectví v Pretorii, kterou Lesothské království oznámilo zrušení vízové povinnosti, dost možná totiž váš celník uvidí český pas poprvé v životě. Nóta ke stažení.

Upozornění pro slovenské cestovatele: Slovensko z vízové povinnosti vyňato nebylo, a to ani pro turistické cesty. Vízum je nutné vyřídit na jediné lesothské ambasádě v Evropě, ta se nachází v Římě, nebo je možno vyřídit i na ambasádě Lesotha v Jižní Africe.

Očkování

Do Lesotha není nutné žádné očkování ani antimalarika.

Celní předpisy

Přesné informace jsou velmi obtížně zjistitelné, obecně ale z Lesotha stejně není co vyvážet a co se dovozu týká, na hranicích jsme viděli zástupy Lesothanů vracejících se z nákupů v Jižní Africe s nejrůznějšími krabicemi a zavazadly všeho druhu, přičemž nikdo nikoho nekontroloval.

Tak trochu jiná země aneb do Afriky za sněhem

Lesotho je vysokohorský stát na jihu Afriky, který je celý obklopen Jihoafrickou republikou. Jedná se o jeden ze tří států na světě, který nemá moře a zároveň sousedí s pouze jedním státem (těmi dalšími jsou Vatikán a San Marino).

Tato na africké poměry velmi malá zemička je zatím turisty opomíjena, o to autentičtější je však zážitek z návštěvy. Hlavním lákadlem jsou bezesporu úchvatné horské scenerie až do výšek nad 3000 m n. m., které mají za následek, že Lesotho je jednou ze tří afrických zemí, kde nalezneme lyžařský vlek. Nejkrásnější částí Lesotha jsou Dračí hory, z větší části se nacházející v sousední JAR.

Panenský lesothský venkov, kde ještě stále přetrvává tradiční způsob obdělávání nehostinné horské půdy bez jakékoliv mechanizace, působí v dnešní době skoro jako skanzen, ale zároveň je ideální k pozastavení se nad malichernými problémy civilizované společnosti.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
15 dní zdarma
Občané ČR získají víza po příletu, občané SK platí 135 € za e–visa.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
září - duben
Lesotho je vysoko a v zimě (našem létě) můžete narazit i na sníh.
Více o počasí
Letenky od
23 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se nevyskytují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu