Lesotho
Lesotho

Jídlo v Lesothu

Basothská kuchyně

V restauracích nacházejících se ve městech je znát vliv Jižní Afriky a západního světa, nejtypičtějšími jídly jsou kuřecí a hovězí maso a hodně zeleniny.

Místní jedí prakticky výhradně brambory se zeleninou nebo rýži se zeleninou. Zkrátka jen to, co si vypěstují. Maso zcela výjimečně při nejvýznamnějších událostech, jako je například svatba.

Jak se stravovat jako místní

Vzhledem k velmi malé rozmanitosti basothské kuchyně a velice nízké životní úrovni se místní stravují většinou doma z vlastních produktů. Přesto především na venkově podél silnic místní prodávají své přebytky ve formě občerstvení pro řidiče, ve valné většině případů se jedná o vařenou kukuřici nebo rýži.

Obvyklé ceny v restauracích

Klasické restaurace se nachází pouze v Maseru a několika dalších městech a ceny se pohybují na úrovni těch v Jižní Africe, tedy okolo 70–100 Kč za jídlo.

V jediném obchodním centru západního stylu, které je situováno na okraji Maseru, pak najdete klasické food-courty s mezinárodní kuchyní, ale také za klasické mezinárodní ceny, tedy zhruba od 150 Kč výše. V celém Lesothu nalezneme jediný nám známý fast-food, a sice KFC na parkovišti u výše zmíněného obchodního centra.

Chystáš se do Lesotha?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.