Průvodce státem
Lesotho
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Lesothu

Basothská kuchyně

V restauracích nacházejících se ve městech je znát vliv Jižní Afriky a západního světa, nejtypičtějšími jídly jsou kuřecí a hovězí maso a hodně zeleniny.

Místní jedí prakticky výhradně brambory se zeleninou nebo rýži se zeleninou. Zkrátka jen to, co si vypěstují. Maso zcela výjimečně při nejvýznamnějších událostech, jako je například svatba.

Lesothská kuchyně

Jak se stravovat jako místní

Vzhledem k velmi malé rozmanitosti basothské kuchyně a velice nízké životní úrovni se místní stravují většinou doma z vlastních produktů. Přesto především na venkově podél silnic místní prodávají své přebytky ve formě občerstvení pro řidiče, ve valné většině případů se jedná o vařenou kukuřici nebo rýži.

Obvyklé ceny v restauracích

Klasické restaurace se nachází pouze v Maseru a několika dalších městech a ceny se pohybují na úrovni těch v Jižní Africe, tedy okolo 70–100 Kč za jídlo.

V jediném obchodním centru západního stylu, které je situováno na okraji Maseru, pak najdete klasické food-courty s mezinárodní kuchyní, ale také za klasické mezinárodní ceny, tedy zhruba od 150 Kč výše. V celém Lesothu nalezneme jediný nám známý fast-food, a sice KFC na parkovišti u výše zmíněného obchodního centra.

Tak trochu jiná země aneb do Afriky za sněhem

Lesotho je vysokohorský stát na jihu Afriky, který je celý obklopen Jihoafrickou republikou. Jedná se o jeden ze tří států na světě, který nemá moře a zároveň sousedí s pouze jedním státem (těmi dalšími jsou Vatikán a San Marino).

Tato na africké poměry velmi malá zemička je zatím turisty opomíjena, o to autentičtější je však zážitek z návštěvy. Hlavním lákadlem jsou bezesporu úchvatné horské scenerie až do výšek nad 3000 m n. m., které mají za následek, že Lesotho je jednou ze tří afrických zemí, kde nalezneme lyžařský vlek. Nejkrásnější částí Lesotha jsou Dračí hory, z větší části se nacházející v sousední JAR.

Panenský lesothský venkov, kde ještě stále přetrvává tradiční způsob obdělávání nehostinné horské půdy bez jakékoliv mechanizace, působí v dnešní době skoro jako skanzen, ale zároveň je ideální k pozastavení se nad malichernými problémy civilizované společnosti.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
15 dní zdarma
Občané ČR získají víza po příletu, občané SK platí 135 € za e–visa.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
září - duben
Lesotho je vysoko a v zimě (našem létě) můžete narazit i na sníh.
Více o počasí
Letenky od
23 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se nevyskytují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu