Lesotho
Lesotho

Co vidět a navštívit v Lesothu

5 míst co vidět v Lesothu

Přehrada Katse
Přehrady Katse a Mohale

Největší infrastrukturní projekt v dějinách Lesotha a jeden z hlavních příjmů místní ekonomiky, většinu vyrobené energie i přebytky vody dodává Lesotho do Jihoafrické republiky. U obou přehrad se nabízí prohlídky zázemí a projížďky lodí. K oběma přehradám se dá dostat po kvalitní asfaltové silnici a na obou místech se lze ubytovat ve standardním hotelu.

Zobrazit místo
Lesothské dračí hory
Dračí hory

Nadpozemsky vyhlížející pohoří je na lesothské straně výrazně méně turisticky navštěvované než v JAR. To má svá pozitiva v podobě nezkažené panenské přírody, ale i negativa v podobě absence jakékoliv infrastruktury.

Zobrazit místo
Tsehlanvane
Tsehlanyane NP

Národní park poblíž jihoafrických hranic. Určitě stojí za návštěvu, protože se zde nachází několik značených turistických tras, což je v Lesothu naprostá výjimka

Zobrazit místo
Průsmyk Sani
Sani Pass

Dramatický a řidičsky náročný průsmyk na hranici s JAR. Cesta není asfaltová, a tak může být za deště obtížně sjízdná. Je vyloučené Sani Pass projet s konvenčním vozidlem, 4x4 je nezbytností. Pokud jste nadšenci do road tripů, pak je Sani Pass must-do. Hraniční přechod se otevírá v 7:00, uzávěra je v 18:00.

Zobrazit místo
Maloti Mountains
Maloti Mountains

Nadpozemsky vyhlížející pohoří se táhne napříč celou severní polovinou Lesotha. Na jaře (říjen-listopad) jsou kopce krásně zelené, v létě pak vidíte vysoko na vrcholcích obdělaná políčka, v zimě pak napadne trochu sněhu. Vzhledem k absenci jakékoliv turistické infrastruktury nejlépe uděláte, když vyrazíte na road-trip, buď směrem na Mokhotlong nebo k přehradě Katse, obě cesty jsou asfaltové a poměrně kvalitní.

Zobrazit místo

Chystáš se do Lesotha?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020