Lesotho
Lesotho

Co dělat v Lesothu

Lesotho není běžná země, která nabízí klasické aktivity a možnosti výletů.

Road tripy

Nejvyhledávanější aktivitou jsou jednoznačně road tripy. Ať už zvolíme méně náročnou variantu po asfaltových silnicích, nebo adrenalinovější přes početné průsmyky v čele s fotogenickým Sani Pass na hranici s Jižní Afrikou, v obou případech si můžete být jisti úchvatnými a mnohdy stěží uvěřitelnými horskými sceneriemi. V obou případech také zcela jistě budeme po celou dobu jízdy svědky každodenní dřiny na zeleninových polích rozesetých doslova úplně všude.

Přehrady

Dvě největší přehrady – Katse Dam a Mohale Dam jsou moderní chloubou Lesotha. U obou se nachází návštěvnická centra a kvalitní hotely, které nabízí jak prohlídky zázemí přehrady (cca 15 Kč), tak projížďky lodí po přehradě (celodenní jízda vyjde zhruba na 1000 Kč za loď, na kterou se vejde až 10 lidí). 

Lyžování

Kdo může říct, že si jel zalyžovat do Afriky? Ten, kdo byl v zimě v Lesothu. Lyžařské středisko Afriski na úpatí Dračích hor se prezentuje jako moderní atrakce se západními službami. Nutno ale podotknout, že nabídka sjezdových tratí je velmi omezená a je srovnatelná s nejmenšími areály v České republice.

Chystáš se do Lesotha?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.