Průvodce státem
Lesotho
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Lesothu

Lesotho není běžná země, která nabízí klasické aktivity a možnosti výletů.

Road tripy

Nejvyhledávanější aktivitou jsou jednoznačně road tripy. Ať už zvolíme méně náročnou variantu po asfaltových silnicích, nebo adrenalinovější přes početné průsmyky v čele s fotogenickým Sani Pass na hranici s Jižní Afrikou, v obou případech si můžete být jisti úchvatnými a mnohdy stěží uvěřitelnými horskými sceneriemi. V obou případech také zcela jistě budeme po celou dobu jízdy svědky každodenní dřiny na zeleninových polích rozesetých doslova úplně všude.

Mokhotlong

Přehrady

Dvě největší přehrady – Katse Dam a Mohale Dam jsou moderní chloubou Lesotha. U obou se nachází návštěvnická centra a kvalitní hotely, které nabízí jak prohlídky zázemí přehrady (cca 15 Kč), tak projížďky lodí po přehradě (celodenní jízda vyjde zhruba na 1000 Kč za loď, na kterou se vejde až 10 lidí). 

Lyžování

Kdo může říct, že si jel zalyžovat do Afriky? Ten, kdo byl v zimě v Lesothu. Lyžařské středisko Afriski na úpatí Dračích hor se prezentuje jako moderní atrakce se západními službami. Nutno ale podotknout, že nabídka sjezdových tratí je velmi omezená a je srovnatelná s nejmenšími areály v České republice.

Zima v Lesothu

Tak trochu jiná země aneb do Afriky za sněhem

Lesotho je vysokohorský stát na jihu Afriky, který je celý obklopen Jihoafrickou republikou. Jedná se o jeden ze tří států na světě, který nemá moře a zároveň sousedí s pouze jedním státem (těmi dalšími jsou Vatikán a San Marino).

Tato na africké poměry velmi malá zemička je zatím turisty opomíjena, o to autentičtější je však zážitek z návštěvy. Hlavním lákadlem jsou bezesporu úchvatné horské scenerie až do výšek nad 3000 m n. m., které mají za následek, že Lesotho je jednou ze tří afrických zemí, kde nalezneme lyžařský vlek. Nejkrásnější částí Lesotha jsou Dračí hory, z větší části se nacházející v sousední JAR.

Panenský lesothský venkov, kde ještě stále přetrvává tradiční způsob obdělávání nehostinné horské půdy bez jakékoliv mechanizace, působí v dnešní době skoro jako skanzen, ale zároveň je ideální k pozastavení se nad malichernými problémy civilizované společnosti.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
15 dní zdarma
Občané ČR získají víza po příletu, občané SK platí 135 € za e–visa.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
září - duben
Lesotho je vysoko a v zimě (našem létě) můžete narazit i na sníh.
Více o počasí
Letenky od
23 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se nevyskytují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu