Průvodce státem
Malajsie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Malajsii

Potápění a šnorchlování

Ať už se potápíte nějakou tu dobu nebo byste to teprve chtěli zkusit, v Malajsii si určitě vyberete. Potapečská centra nabízí různé úrovně složitosti od těch nejjednodušších po potápění se okolo vraků. Uvidíte zachovalé korály, mořské želvy, rejnoky, hejna barakud a několik druhů žraloků. Pokud vás potápění neláká, zkuste alespoň šnorchlování. Na některých místech můžete vidět skoro to stejné, co při potápění.

Za potápěním se vydejte na četné malajské ostrovy. Ty nejlepší podmínky mají Sipadan a Mabul, Lankayan, Layang Layang či Mataking (všechny na malajském Borneu). Pokud zůstáváte pouze na pevnině, vydejte se na ostrovy Redang, Tioman, Tenggol nebo Perhentianské ostrovy. Zejména Perhentian Kecil má výborné podmínky pro šnorchlaře.

Treky

Pro dobrodružství v hustých tropických pralesech podnikněte trek. Na ty jednodušší se můžete vydat samostatně, pro komplikované nebo několikadenní túry je někdy potřeba najmout průvodce. To stejné platí i o výstupech na některé z malajských hor.

Samostatně se můžete vydat na treky v Cameron Highlands nebo národním parku Taman Negara na pevnině. Pro zkušenější je tu nejvyšší hora Malajsie Mt. Kinabalu na Borneu. K jejímu zdolání potřebujete průvodce a povolení k výstupu, a tak se celá túra může pořádně prodražit. Kompletní balíčky zahrnující ubytování, průvodce a místní poplatky nabízí například agentura Amazing Borneo.

Hiking Malajsie

Pláže

Malajské pláže patří k těm nejkrásnějším v Asii. Bílý písek, křišťálově čistá voda, palmy. Opět si vyberete: široký pás pláží lemovaných bary a restauracemi najdete na Langkawi, pro luxusní rezorty, kde budete mít nepřeberné pláže sami pro sebe, zkuste některý z bornejských ostrovů, relaxaci na pláži spojenou se šnorchlováním a potápěním najdete na Perhentianských ostrovech.

Návětěvy domorodých kmenů

Pokud vás zajímá život rodilých Malajců, vydejte se na jednu z organizovaných prohlídek jejich vesnic. Budete mít příležitost vyzkoušet si některá řemesla a aktivity jako foukání jedových šípů.

Za domorodci se podívejte v parku Taman Negara například s Responsible Travel. Na Borneu se pak vypravte do Sarawak Cultural Village

Orangutani

Máte-li v plánu cestovat do ostrovní části Malajsie, nesmíte si nechat ujít setkání s těmito primáty. Orangutany žijící v divočině můžete zahlédnout v korunách stromů například při říčních plavbách džunglí. Funguje tu také několik záchranných center, kde zraněné nebo osiřelé orangutany připravují na návrat do přírody. 

Nejznámnější střediska jsou Sepilok Rehabilitation Center nebo Semenggoh Wildlife Centre. Orangutany ve svém původním prostředí můžete vidět v Maliau Basin Conservation Area v bornejském Sabahu. Prohlídku rezervujte například s Borneo Nature Tours.

Tip: I zvířata v záchranných centrech jsou stále divoká zvířata — nerušte je a jen tiše pozorujte.

Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Průvodce pro tebe napsal Andrea Špaková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V každém období roku fajn počasí v různých částech země.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 45 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Andrea Špaková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu