Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Západní pobřeží pevniny
Od Langkawi přes Penang po Kuala Lumpur

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C
Východní pobřeží pevniny
Perhentiany, Tioman, Kuala Terengganu, aj.

28 °C

29 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

29 °C

28 °C
Borneo
Ostrovní tropická část Malajsie. V polohách nad 3.000 m bude chladno!

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

Počasí v Malajsii

Jako ostatní země v regionu má Malajsie tropické klima a je ovlivněna střídáním monzunů, které rozdělují rok na suché a deštivé období.

Celoročně se teploty na malajském pobřeží pohybují okolo 25–30 °C. Teplota vody je pak neuvěřitelných 30 °C, což ocení nejen plavci, ale i potápěči. Pokud vás horké dny přestanou bavit, vydejte se do hornatých oblastí (například Cameron Highlands na pevnině nebo Crocker Range na Borneu), kde denní teplota klesá až k 20 °C. Přes noc je i o něco chladněji.

Kdy jet do Malajsie

Pokud se chcete vydat na západní pobřeží pevniny, tedy ostrovy Langkawi, Penang, Pangkor, města Georgetown, Kuala Lumpur nebo Melaka, nejvhodnější je k tomu období od října do května. Plánujete-li například cestu do Asie během vánočních prázdnin, pevninská Malajsie by měla být přirozená volba.

Borneo je v tuto dobu spíše deštivé a především v listopadu, prosinci a lednu se na něj moc cestovatelů nevydává.

Cestujete-li o letních prázdninách, výborné počasí vás přivítá na východním pobřeží pevniny. Díky suchému období od května do září si tak užijete plážové destinace jako Cherating, Perhentianské ostrovy, ostrovy Redang, Tioman či Kapas a města jako Kota Bharu a Kuala Terengganu. Ideální je v tuto dobu i cestování do obou částí Bornea.

Ať se rozhodnete vypravit se do Malajsie kdykoli, počítejte s tím, že i suché období může přinést občasné bouřky a déšť a na druhou stranu v období dešťů nemusí (a v zásadě tomu tak opravdu není) pršet pořád. Pokud navíc vycestujete mimo hlavní turistickou sezonu, odměnou vám bude snížená cena za ubytování i služby.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Andrea Špaková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu