Kuala Terrangu
Malajsie

Co vidět a navštívit v Malajsii

12 míst co vidět v Malajsii

Detail Petronas Tower

Kuala Lumpur

Průvodce městem

Kuala Lumpur je moderní velkoměsto s nablýskanými mrakodrapy a obchodními centry, tepajícími Chinatown a Little India, mystickými jeskyněmi Batu Caves, restauracemi všech druhů a expat bary.

Zobrazit místo
Langkawi

Langkawi

Průvodce ostrovem

Pro milovníky pláží i adrenalinu je tu jeden z největších ostrovů – Langkawi. Zalesněné vnitrozemí ostrova poznejte na dvou kolech a večer si užijte drink u zapadajícího slunce na pláži. Langkawi je bezcelní zóna a alkohol tu seženete za zlomek ceny co ve zbytku Malajsie. 

Zobrazit místo
Melaka

Melaka

Melaka, jakožto bývalá portugalská kolonie, nabízí zachovalou koloniální architekturu společně s čínskými, hindskými a muslimskými památkami, výborným jídlem a uvolněnou atmosférou.

Zobrazit místo
Tioman

Perhentiany

Ostrovy na východním pobřeží země jsou ideální na šnorchlování, potápění a spoustu odpočinku. Redang a Perhentian Besar jsou plné rezortů pro náročnější, Tioman a Perhentian Kecil jsou oblíbené i baťůžkáři.

Zobrazit místo
Penang

Penang

Průvodce ostrovem

Na první pohled ponuré město Georgetown na ostrově Penang je plné britské koloniální historie, street artu a jídla. Toto kulinářské centrum Malajsie nabízí to nejlepší, co může země nabídnout. A k tomu levně.

Zobrazit místo
Kuala Terrangu

Terengganu

Pokud vás už nudí klasické turistické destinace a ostatní cizinci, zkuste Kota Bharu a Kuala Terengganu. Obě dvě jsou velmi tradiční muslimská města na východním pobřeží. V Kuala Terengganu si prohlédněte nepříliš známou, ale fascinující mešitu, v Kota Bharu je to zase obrovské tržiště.

Zobrazit místo
Cameron Highlands

Cameron Highlands

Za chladnějším počasím, půvabnou krajinou s čajovými plantážemi a džunglí pokrytými velehorami se vydejte do Cameron Highlands. Vyzkoušet zdejší čaj se sladkým koláčkem a jahodovou marmeládou je povinnost.

Zobrazit místo
Národní park Taman Negara

Taman Negara

Po cestě mezi západním a východním pobřežím se stavte v národním parku Taman Negara. Zdejší cenné rezidenty jako tygry a nosorožce nejspíš neuvidíte, ale máte celkem velkou šanci na slony, tapíry, exotické ptáky i hmyz.

Zobrazit místo
Mount Kinabalu

Mt Kinabalu

Mount Kinabalu je nejvyšší hora Malajsie a výstup a sestup na ni trvá okolo dvou dní. Místní správa stanovuje maximální denní počet návštěvníků, a proto je nutné výstup rezervovat předem. Zkuste Amazing Borneo.

Zobrazit místo
Orangutan v Sepiloku

Sepilok

Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre je jedno z nejznámějších rehabilitačních center pro orangutany. Nejoblíbenější atrakce je krmení.

Zobrazit místo
Sipadan

Sipadan

Potápění okolo ostrova Sipadan je opakovaně voleno jako nejlepší potápění v Malajsii, ačkoli je určeno spíš pro zkušené potápěče.

Zobrazit místo
Gunung gading

NP Gunung Gading

Pokud nebudete mít ještě pralesů dost, zkuste Národní park Gunung Gading. Kromě jiných tu můžete vidět i jednu z nějvětších květin na světě — raflésii. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Malajsie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Andrea Špaková
naposledy aktualizováno 21. 09. 2022
Navrhni úpravu