Kuala Terrangu
Malajsie

Víza do Malajsie

Víza

Čeští občané v současnosti v Malajsii nemají vízovou povinnost, a to po dobu 3 měsíců. Při vstupu do země vám tedy bude stačit platný cestovní pas.

Pokud chcete v zemi zůstat déle, víza se dají prodloužit nebo se můžete vydat na takzvaný „visa run”, kdy zemi opustíte a za několik dní se vrátíte a dostanete nových 90 dní, kdy můžete v zemi zůstat. Byly však ohlášeny případy, kdy celní služba zakázala vstup do země pro turisty, kteří takový visa run podnikli několikrát za krátkou dobu. Tento postup tedy necháme na zvážení vás samotných.

Vyřídit si víza předem je nutné u návštěvy země za účelem práce. Pro aktuální podmínky se podívejte na stránky malajské ambasády v Praze.

Očkování

Ke vstupu do země není nutné předložit potvrzení o žádném očkování, běžně se doporučují očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a tetanu, popřípadě i vzteklině.

Celní předpisy

Vyvážet a dovážet můžete místní měnu až do hodnoty US $ 10.000. Naopak zakázán je dovoz i vývoz korálů, drog a omamných látek. Rovněž je důležité si uvědomit, že je Malajsie vůči drogám velmi netolerantní a za jejich pašování hrozí trest smrti.

Pro aktuální podmínky vstupu i varování na cesty si zkontrolujte stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Chystáš se do Malajsie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Andrea Špaková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.