Průvodce státem
Malajsie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Malajsii

Víza

Čeští občané v současnosti v Malajsii nemají vízovou povinnost, a to po dobu 3 měsíců. Při vstupu do země vám tedy bude stačit platný cestovní pas.

Pokud chcete v zemi zůstat déle, víza se dají prodloužit nebo se můžete vydat na takzvaný „visa run”, kdy zemi opustíte a za několik dní se vrátíte a dostanete nových 90 dní, kdy můžete v zemi zůstat. Byly však ohlášeny případy, kdy celní služba zakázala vstup do země pro turisty, kteří takový visa run podnikli několikrát za krátkou dobu. Tento postup tedy necháme na zvážení vás samotných.

Vyřídit si víza předem je nutné u návštěvy země za účelem práce. Pro aktuální podmínky se podívejte na stránky malajské ambasády v Praze.

Víza do Malajsie

Očkování

Ke vstupu do země není nutné předložit potvrzení o žádném očkování, běžně se doporučují očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a tetanu, popřípadě i vzteklině.

Celní předpisy

Vyvážet a dovážet můžete místní měnu až do hodnoty US $ 10.000. Naopak zakázán je dovoz i vývoz korálů, drog a omamných látek. Rovněž je důležité si uvědomit, že je Malajsie vůči drogám velmi netolerantní a za jejich pašování hrozí trest smrti.

Pro aktuální podmínky vstupu i varování na cesty si zkontrolujte stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Vyspělá kráska jihovýchodní Asie

Malajsie se rozkládá na jižní části malajského poloostrova, kde sousedí s Thajskem na severu a Singapurem na jihu. K zemi rovněž patří severní část ostrova Borneo, který sdílí s Indonésií a Brunejí. Přilehlé ostrovy sahají téměř až k Filipínám, s nimiž má Malajsie mořské hranice.

Ačkoli stále ve stínu populárnějšího Thajska, Malajsie je jedna z „nejstravitelnějších” asijských zemí. Díky svému ekonomickému rozvoji posledních desetiletí má infrastrukturu plně připravenou pro své návštěvníky, na druhé straně je to fascinující směsice tří hlavních etnických skupin a několika podskupin. V kombinaci s nádhernou přírodou, neposkvrněnými plážemi, chutným jídlem a tepajícím velkoměstem Kuala Lumpur je tu jen málo důvodů, proč říci Malajsii ne.

Průvodce pro tebe napsal Andrea Špaková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V každém období roku fajn počasí v různých částech země.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 45 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Andrea Špaková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu