Kuala Terrangu
Malajsie

Bezpečnost v Malajsii

Zdraví

V obou dvou částech země je jistý risk horečky dengue i malárie. Ani jedna z nemocí tu není příliš běžná, a proto je nejlepší způsob prevence ochrana před komářím štípnutím. Ve většině hotelů i levných hostelů jsou k dispozici moskytiéry. 

O hodně banálnější, ale zákeřná může být běžná sluneční spálenina. Tropické slunce je neuvěřitelně silné a jen několik hodin na pláži může způsobit velmi vážné popáleniny s puchýři. Pokud se chystáte šnorchlovat, záda budou vystavena slunečnímu záření na dlouhou dobu, a proto doporučujeme obléct si k tomu delší tričko.

Ke vstupu do země není nutné předložit potvrzení o žádném očkování, běžně se doporučují očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a tetanu, popřípadě i vzteklině.

Kriminalita

Malajsie je pro turisty velmi bezpečná země, ale vyplatí se dodržovat základní zásady osobní bezpečnosti, jako hlídat si doklady a cenné věci proti kapsářům.

Přírodní katastrofy

Zemětřesení se v Malajsii děje velmi zřídka. Větší nebezpečí představují potopy, které se občas objevují během období dešťů.

Důležité kontakty

  • Policie a záchranka – 999
  • Hasiči – 994

Česká ambasáda v Kuala Lumpur

  • Telefonní čísla: + 60 3 21662900 (recepce), +6/0122927790 (nouzový kontakt pro české občany)
  • Adresa: 42/B, The Intermark Vista Tower, 348 Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur

Chystáš se do Malajsie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Andrea Špaková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.