Kuala Terrangu
Malajsie

Bezpečnost v Malajsii

Zdraví

V obou dvou částech země je jistý risk horečky dengue i malárie. Ani jedna z nemocí tu není příliš běžná, a proto je nejlepší způsob prevence ochrana před komářím štípnutím. Ve většině hotelů i levných hostelů jsou k dispozici moskytiéry. 

O hodně banálnější, ale zákeřná může být běžná sluneční spálenina. Tropické slunce je neuvěřitelně silné a jen několik hodin na pláži může způsobit velmi vážné popáleniny s puchýři. Pokud se chystáte šnorchlovat, záda budou vystavena slunečnímu záření na dlouhou dobu, a proto doporučujeme obléct si k tomu delší tričko.

Ke vstupu do země není nutné předložit potvrzení o žádném očkování, běžně se doporučují očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a tetanu, popřípadě i vzteklině.

Kriminalita

Malajsie je pro turisty velmi bezpečná země, ale vyplatí se dodržovat základní zásady osobní bezpečnosti, jako hlídat si doklady a cenné věci proti kapsářům.

Přírodní katastrofy

Zemětřesení se v Malajsii děje velmi zřídka. Větší nebezpečí představují potopy, které se občas objevují během období dešťů.

Důležité kontakty

  • Policie a záchranka – 999
  • Hasiči – 994

Česká ambasáda v Kuala Lumpur

  • Telefonní čísla: + 60 3 21662900 (recepce), +6/0122927790 (nouzový kontakt pro české občany)
  • Adresa: 42/B, The Intermark Vista Tower, 348 Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur

Chystáš se do Malajsie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Andrea Špaková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.