Aktuální cestovní opatření Covid-19

Do Maroka jsou aktuálně (říjen 2021) pozastaveny všechny lety z Německa, Velké Británie a Nizozemska, dají se předpokládat zákazy z dalších zemí. Situace ohledně cestování do Maroka je nyní krajně nejistá.

Podmínky pro cestu do Maroka 🟠

 • Otevřené hranice: ano, od 15.6.
 • Negativní test: ano, maximálně 48 hodin starý PCR test
 • Karanténa: ne
 • Očkovaní: bez testu, předloží-li certifikát o úplném očkování
 • Osoby po prodělání nemoci Covid-19: bez úlev, musí předkládat negativní test
 • Formulář: ne

Podmínky pro cestu zpět ⚫🔴

Maroko je na českém cestovatelském semaforu zařazeno do tmavě červené kategorie, což znamená následující opatření:

 • Negativní test ještě v Maroku: ano, antigenní test (max. 24 hodin před začátkem cesty) nebo PCR test (max. 72 hodin před začátkem cesty)
 • Negativní test po návratu do ČR: ano, 5. den po návratu
 • Karanténa: ano, 5denní povinná izolace, která může být ukončena jen negativním PCR testem
 • Cestovatelé s očkováním:  bez testů (není třeba ani před odletem, ani po příletu) a bez karantény
 • Cestovatelé po prodělané nemoci Covid-19: bez testů (není třeba ani před odletem, ani po příletu) a bez karantény
 • Formulář: ano, na webu plf.uzis.cz

Oficiální informace na webu MZV.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1127 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-08T14:46:20+01:00)

"Očkovaní: bez testu, předloží-li certifikát o úplném očkování" - toto je neaktuální informace, ve skutečnosti nepotřebují test očkovaní pouze ze zemí v seznamu A, ze seznamu B potřebují PCR test ne starší 48 hodin.

Seznam B na webu marockého Ministerstva zdravotnictví, na který odkazuje i naše MZV, samozřejmě není aktualizovaný, ale naštěstí lze nejnovější (?) verzi z 22. 10. najít jinde, např. zde. https://www.visitmorocco.com/en/...to-morocco Vyhrožovali přehodnocením každých 14 dní, ale nic novějšího se mi nepodařilo najít.

"Formulář: ne" - taky není pravda. Musí se vyplnit, vytisknout a podepsat. https://www.onda.ma/form.php Nebo PDF verze zde: https://www.sante.gov.ma/Pages/a...viteID=333 "fiche sanitaire" - avion je letecky, ten druhý po moři.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Katka toto asi nezažila, ale MZV dnes přidalo na svůj web nové info. Otázka je, jak to kontrolují (zvlášť u turistů):

Od 21. 10. 2021 je pro přístup do všech uzavřených prostor, hotelů, obchodních center, kaváren, restaurací atd. vyžadováno potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 (nejdříve 14 dnů po poslední dávce). Potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 je rovněž vyžadováno pro cestování mezi marockými městy. ...

Nošení roušek je povinné i venku nebo v automobilu.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 694 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-23T23:20:09+02:00)

Po nedávném ohlášení pozastavení letů z Británie, Německa a Holandska tyto země Maročani také zařadili na seznam B. Tento seznam, který od 11.7. do této změny neaktualizovali, hodlají přehodnocovat každých 15 dní a my máme cca o 50 % horší čísla na počet obyvatel než Německo, takže se dá předpokládat zařazení ČR na seznam B (Slovensko je na tom ještě hůř). Rakousko je na tom podobně jako ČR, takže hrozí i pozastavení letů i z Vídně. Itálie má i přes nárůst v posledních dnech čísla nízká a pokud se Maroko nerozhodne zastavit lety do celé Evropy, je šance, že lety přes Itálii vydrží ještě dlouho. Já jsem si nedávno koupil nové letenky místo z Vídně raději z Prahy přes Bergamo tam (kvůli mírné změně plánů) a dnes raději stejně i zpět (ceny byly nízké).

Zaktualizovaný seznam B asi ještě není zveřejněný, ale píšou to tady: https://www.moroccoworldnews.com...-countries

V závěru tam píšou o předpokládaných změnách:

The Committee added that the classification of countries according to lists A and B, and the COVID-19 restriction measures, including the suspension of direct flights, would continue to be evaluated every 15 days.

Podmínky vstupu ze zemí na seznamu B jsou tady: https://www.mzv.cz/rabat/cz/konz..._dobe.html

před 3 měs
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

No jak to sleduji, jsem ráda, že jsem to Maroko stihla. Vypadá to, že to bylo za pět dvanáct. Každopádně tobě přeji, ať to proletíš tam i zpět a užiješt stejně boží trip jako já. Západní Sahara tě chytne za srdce!

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Rosm
Rosm
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 51 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-08-01T14:29:47+02:00)

Včera návrat z Maroka. Po různých informacích o možnosti vstupu jsme se rohodli, že zkusíme cestu absolvovat.

Předem jsme nic nekupovali, nevěděli jsme jestli nás tam pustí, riskovali jsme jen ztrátu 15 E letenek. Cestou do Milána jsme 4x přejížděli hranici CH-IT a nikdy nás nikdo nekontroloval. Na Malpenze jen kontrola lhůty po očkování.

V absolutně narvaném letadle jsme byli jediní s naší barvou pleti. V Casablance odevzdání formuláře, policajt chtěl jen vědět, kde budeme ubytovaní , tak jsme uvedli hotel na letišti a byli jsme v Maroku. Rozhodně jsme čekali větší komplikace, na stránkách italského MZV např uvádějí, že turistické cesty nejsou povoleny. V Casablance a Rabatu jsme byli asi jediní turisté, máme fotky před památkama, kde jsme úplně sami. V Marakéši už pár turistů bylo, ale fakt úplně minimálně Venku bez roušek, uvnitř s rouškama, ale nikdo neřešil, kdyby rouška nebyla. Zpátky do Itálie nás na první pokus z Casablanky nepustili (neměli jsme PCR test - Itálie ho pro tranzit nebo služební cetu do 120 hodin dle jejich webu nepožaduje, ale Wizzair má svoje nařízení a bez testu na palubu nikoho nepustí) . PCR test za 60 euro byl hotový za 5 hodin. Letěli jsme tedy za 48 hodin Ryanairem z Marakeše do Bergama. Letadlo plné z 95% a opět jsme si připadali jako jediní evropané na palubě. V Bergamu vyplnění ještě písemného formuláře u policajta - online formulář jsme vyplňovali ještě v Maroku. Parkování na Malpenze se dny navíc za 24 Euro/6 dní -super. Cesta zpět bez kontrol na hranicích.

Určitě by stálo za to napsat cestopis, ale to by jsme museli jet s Katkou a ta s námi bohužel nebyla...

před 6 měs
Avatar uživatele malec
malec

Ahojky, prosím jak je to s cestováním po Maroku v době covidové?? Jak se to s cestou mezi městy? Musím se někde hlásit , nebo je to úplně volné, jen občas policejní hlídka? Odlétám za týden do Agadíru. Moc děkuji za odpověd. Michal

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 694 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-06T11:14:25+02:00)

Informace z července by už nebyly moc aktuální. Pokud jsi očkovaný, neměl by být žádný problém. Akorát je zákaz pohybu mezi 23 a 5 h. (nedávno ještě od 21 h.) Pro neočkované platí zákaz cestování do/z měst Casablanca, Marrákeš a Agadir: https://www.mzv.cz/rabat/cz/konz..._dobe.html

Ale Katka v diskuzi pod cestopisem z Egypta napsala:

Jinak jsem četla hodně diskuzí místních obyvatel na FB a ti se shodují, že kontroly jsou hlavně u místních obyvatel, turisté se nekontrolují.

Pro neočkované může být problém s negativním PCR testem ne starším než 48 hod. od momentu odběru vzorku. U zemí na seznamu B, kam ČR nepatří, ale nedá se vyloučit, že bude (zatím seznam od 11.7. neaktualizovali, ale měli v plánu po 2 měsících), je třeba PCR test i pro očkované.

Jinak je samozřejmě chyba v textu výše:

Podmínky pro cestu zpět ... Cestovatelé s očkováním: zatím bez úlev

před 4 měs
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1243 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-06T13:10:51+02:00)

Jsem zvědavá, jaká bude marocká covidová realita pro nás neočkované... Dám vědět. Každopádně díky Rosm za vlákno, snad někdo ještě doplní aktuální info. Hlavně by mě zajimalo, zda odletový PCR test kontrolují čtečkou nebo pohledem, kolik aktuálně stojí a kde se dá pořídit v okolí Marakéše.

No a pokud má někdo nějaké cenné a aktuální (třeba 5 měsíců zpět) info k cestě směr Západní Sahara, budu také vděčná. Můj plán je autem Marakeš - obratník Raka.

A ano, zákaz vycházení se prej na hlavním marakešském náměstí řeší tím, že se zhasnou hlavní světla. Kontroly zákazu opuštění příletového města pro neočkované prý velmi namátkové a jen u místních. Turista má nyní v Maroku cenu akcie ČEZu😉

před 4 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Určitě jen pohledem a koupit se dá na blešáku za náměstím mineretů.

:-)))

před 4 měs
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Uz jsem se Ahmade bála, že tě skolil Covid! Vítej! Ty, i tvůj bezedný humor 😁

před 4 měs
Avatar uživatele
mirjur

@Libor_S: Jak to myslíš "Podmínky pro cestu zpět ... Cestovatelé s očkováním: zatím bez úlev" ? Jako že i očkovaný musí mít test z Maroka na cestu zpět?

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@mirjur: Admin to už zaktualizoval. Dopoledne tam bylo to, co jsem zkopíroval.

před 4 měs
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU

Ne, test mít při cestě zpět očkování nemusí. Jen vyplnit příkazový formulář.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele lucie.dlauha
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu