Zpět na seznam míst co vidět v Berlíně
Alexander Platz

Alexanderplatz

Alexanderplatz je jedním ze dvou nejznámějších berlínských náměstí. Bývalé centrum Východního Berlína je dnes nákupním a kulturním centrem města. Náměstí bylo pojmenováno po ruském carovi Alexanderu I. a vždy bylo jedním ze symbolů NDR a později i sjednoceného Německa. Mezi Berlíňany se náměstí lidově nazývá prostě jako Alex.

Nejlevnější ubytování v Berlíně (Booking.com)

Náměstí je středobodem zábavy, dopravním uzlem s nádražím S-Bahnu přímo uprostřed prostranství, mnoha obchodními centry, jež patří k největším v Německu a několika významnými památkami a stavbami. "Alex" zkrátka patří mezi symboly i živoucí centra Berlína.

Významné stavby a památky na "Alexplatz"

Mezi hlavní dominanty nejen náměstí, ale celého města, je Berlínská televizní věž, vysílač s vyhlídkou a restaurací a jedna z nejznámějších evropských staveb.

Přímo pod televizní věží můžete obdivovat jedna z mála berlínských památek, jejíž historie sahá až do 13. století, kostel Marienkirche, který je nejstarší křesťanskou památkou v Berlíně.

Nedaleko od Marienkirche stojí krásná kašna Neptunbrunnen, Neptunova fontána postavená v roce 1891.

Jižní části náměstí pak dominuje Rotes Rathaus, budova radnice postavená z červených cihel, která slouží jako sídlo berlínského starosty a vlády spolkové země Berlín.

Severní část náměstí naopak slouží jako jedno velké nákupní centrum, z nichž místní OC Galeria Kaufhof a OC Alexa, jedny z největších obchoďáků v Německu.

Ubytování na Alexanderplatz

Pokud hledáte v Berlíně strategickou polohu ubytování, pak není lepšího místa. Hotely v těsné blízkosti Alexanderplatz jsou logicky dražší než jinde v Berlíně - počítejte s cenami začínajícími cca na 2 000 Kč na noc pro 2. 

Nejbližší hotely u Alexanderplatz:

Poloha a doprava

Alexanderplatz leží přímo ve středu Berlína a slouží jako dopravní uzel Berlína. Dostanete se sem mnoha linkami MHD, stanice a zastávky se jmenují Alexanderplatz.

  • Metro U-Bahn – linky U2, U5, U8
  • S-Bahn – linky S3, S5, S7, S9 a regionální vlaky
  • Tramvaje – linky M2, M4, M5, M6, 12
  • Autobusy – linky 100, 200, 248, 300
  • Naviguj: 52.5219, 13.4132

Další místa v Berlíně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu