Zpět na seznam míst co vidět v Berlíně
TV věž v Berlíně

Berlínská televizní věž

Nepřehlédnutelná dominanta města tyčící se přímo ze středu centrálního náměstí Alexanderplatz, to je Berlínská televizní věž (německy Berliner Fernsehturm). Ladný vysílač s obrovskou stříbřitou koulí, ve které se nachází vyhlídka, restaurace a bar se zdvihá do výšky přes 360 metrů a zdaleka převyšuje jakýkoliv jiný bod v Berlíně.

Nejlevnější ubytování v Berlíně

K oficiálnímu otevření věže došlo v roce 1969 v tehdejší NDR, věž se tak stala symbolem úspěchů a také propagandy socialistické výstavby.

Výška věže a vyhlídka

Berliner Fernsehturm se tyčí do výšky 368 metrů, což z ní činí spolu s rižskou televizní věží, která má stejnou výšku, nejvyšší volně stojící stavbu na území EU. Vyhlídkovou plošinu můžete navštívit v kouli o průměru 32 metrů ve výšce 203 metrů nad zemí.

Vyhlídka je pouze vnitřní přes zkosené sklo, ale i tak se vám naskytnou úžasné pohledy na celý Berlín.

Otočná restaurace s barem

O patro níže pod vyhlídkou najdete otáčející se restauraci o 360°, v níž zažijete romantické večeře s epickými výhledy na pomalu usínající Berlín. Místo v restauraci je vždy nutné rezervovat předem online, jinak se sem nedostanete.

Ceny jídla nejsou tak přemrštěné, jak by se od restaurace ve výšce 200 metrů nad zemí mohlo očekávat. Hlavní chod pořídíte kolem 25 EUR.

Vstupné a otevírací doba

Lístky se aktuálně dají rezervovat pouze online na oficiální adrese tv-turm.de/en/online-tickets a pouze na přesné datum čas s tím, že na vyhlídce lze pobývat maximálně 45 minut.

Otevřeno je denně v časech 9:00–0:00 (poslední vstup možný ve 23:30).

Ceny vstupenek jsou následující:

  • 22,50 EUR – dospělí
  • 13,50 EUR – děti (4-14 let)
  • Naviguj: 52.5209, 13.4094

Další místa v Berlíně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu