Poznaň
Polsko

Koronavirus v Polsku

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Od 28. března 2022 se ruší veškerá proticovidová opatření na území Polska, včetně vstupu a transitu.

Podmínky pro cestu do Polska

Od 28.3.2022 cestovatelé nemusí vyplňovat vstupní formulář, prokazovat se očkováním nebo testem. Cesty do Polska jsou jako dříve zcela bez omezení. Viz strazgraniczna.pl

Podmínky pro cestu zpět do ČR

Cesty zpět do ČR se řídí návratovými pravidly.

Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Chystáš se do Polska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 05. 10. 2022
Navrhni úpravu

36 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 11 měs

"Očkované osoby: vstup bez negativního testu po předložení certifikátu o úplném očkování" - zavádějící informace. Toto platí jen při vstupu do Polska z EU/Schengenu/Turecka. https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel Ostatní potřebují negativní PCR test mladší 24h, a to včetně očkovaných.

Avatar uživatele
Mark
před 11 měs

Dobrý den, právě to řešíme kvůli odletu z Mauricia s přestupem ve Frankfurtu. Přes Polsko jen tranzit (z letiště odjedeme vlastním autem). Když je přestup už v Schengenu, tak by se ta povinnost mít PCR nemusela uplatňovat, ne? Dost váháme, zda do PCR jít, nebo to risknout. Jak to vidíte vy? Díky moc

Martin Vícha
před 11 měs

Úplně klidně jeďte.

Avatar uživatele jan.drevo
jan.drevo
před 11 měs

ne PCR ale antigen, může být udělaný taky na letišti až v PL před celnicí do 3 hodin po příletu, další možnost je nástup do karantény v PL (pro ČR občany blbost), pro tranzit není výjimka (další blbost), možnost se tomu vyhnou , když se deklaruje odlet do 24 hodin z PL (koupit letenky za 19 PLZ třeba do Osla a vyhodit), mají v tom total zmatek. V Katowicích zrušeno testování před celnicí , protože nevěděli co s těma , kterým vyjde pozitivní test, tak se testují až na parkovišti před letištěm. snad se ty nesmysly v PL brzo změní

Avatar uživatele J0x
J0x
před 11 měs

Já jsem to na ten polský web nenapsal. 😆 Ať v tom klidně mají zmatek, jen potřebuju, aby to neřešili agenti při odletu do Polska. 😉

Avatar uživatele
Miruna
před rokem

Zdravím, máme jet v období 3-5.11.21 na wellness na polskou stranu Sněžky. Manžel plně očkovaný, já po prodělaném covidu 9/21. Bude mi stačit přes hranice (tam i zpět) písemné potvrzení z laboratoře o prodělání? Nemám El. formu 😏

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele
jarolein
před rokem

Ahoj, předpokládám, že jedete do Karpacze... aktuálně průjezd přes Pomezni Boudy, nebo Královec bez nějakých kontrol. Poláci to opravdu tolik nehrotí. A kdyby náhodou, bývala na jaře, v té nejhorší době, pouze namátková kontrola a papírová forma určitě stačí. Užijte si to tam 🙂. Zdravím z Trutnova.

Avatar uživatele
Eliška K
před rokem

DD, prosim, pisete, ze pri ceste leteckou dopravou doporucujete disponovat testem uz pred odletem, ma nekdo vyzkousene, ze test kontrolovat na ceste zpet do Prahy nebyl? Odletame z Krakowa, neradi bychom utraceli za testy, kdyz si je muzeme nechat udelat doma do 5 dni. Ma nekdo zkusenost? Diky

Avatar uživatele
Jirka
před rokem

Dobrý den,

dne 26.8.2021 se vrací moje manželka- občanka ČR se 6 -ti letým , 8 -letým a 13-ti letým synem letecky z Ukrajiny z Kyjeva do Polska- Katowic. Ten den t.j. 26.8.2021 , a to ihned po příletu pojedou všichni z letiště automobilem, kdy pro ně na letiště přijedu, zpět do ČR. Návrat do ČR je tedy dne 26.8.2021. Manželka i já jsme plně očkováni a máme certifikát. Jaké podmínky se vztahují na našeho 13 -ti letého syna, aby mohl s námi odjet zpět dne 26.8.2021 do ČR? Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele ondrej.simik
ondrej.simik
před rokem

Chystáme se na dovolenou do Černé Hory, letecky přes Polsko. Je to třetí země, tedy nikoliv Schengen ani EU. Je tam povinná 10 ti denní karanténa, kterou je možno nahradit negativním testem, ale jen platným digitálním certifikátem EU - nevíte, zda tento test/certifikát je možno získat (udělat) i v té třetí zemi (tzn. Černé Hoře). Přes Polsko budeme de facto tranzitovat (z Krakowa vlastním autem do ČR). O vyplnění příjezdového formuláře z Polska vím. Kdyby nám třeba neuznali test provedený v černé hoře a poslali do karantény, tak pustí nás z letiště? Nebo musíme na nějaké specifické místo, kde budeme karanténu trávit?

Martin Vícha
před rokem

Pokud pouze tranzituješ, tak se na tebe žádná karanténa nevztahuje, jo to přímo ve výjimkách. Navíc, karanténa začíná až následující den po příjezdu a to ty už budeš dávno doma. Karanténa i pro Poláky je v místě bydliště.

Avatar uživatele ondrej.simik
ondrej.simik
před rokem

Díky moc za odpověď.

Avatar uživatele bein.mir
bein.mir
před rokem

Dobrý den,

Vracíme se z Norska letecky - přistaneme v Krakově a z Krakova jedeme vlastním autem do ČR. Potřebujeme pro vstup do Polska negativní test i když přes PL jen tranzitujeme (nejsme naočkovaní)? Kontroluje se negativní test po příletu na letišti?

Díky!

Martin Vícha
před rokem

Nepotřebuješ (alespoň já nikdy nepotřeboval). Ten test tě v Polsku pouze zbavuje povinnosti zůstat 10 dnů v karanténě. Ale ty tranzituješ, takže do žádné karantény nejdeš (navíc, karanténa začíná až následující den a to už budeš doma.). Jen pozor ať máš vyplněný ten digitální polský PLF, bez toho tě v Norsku nepustí (tisknou papírový BP).

Avatar uživatele bein.mir
bein.mir
před rokem

Díky za odpověď. V tom polském formuláři chtějí místo, kde se budeme vyskytovat v příštích 14 dnech (polská adresa),co máme vyplnit tam?

Martin Vícha
před rokem

Pokud jedete domu jako tranzit, tak jsem tam vyplnil adresu příletového letiště v Polsku.

Avatar uživatele bein.mir
bein.mir
před rokem

Ano, díky, to fungovalo!

Avatar uživatele
Romi
před rokem

Zdravím, nikde jsem se nedočetla, jestli to potvrzení o negativním testu stačí v elektronické podobě nebo je lepší mít u sebe papír? Popř. stačí, když si ho vytisknu sama doma nebo musí být originál z laboratoře?Díky moc za odpověď!

Kryštof Hájek
před rokem

Zdravím, pokud se jedná o Covid pas stažený z ocko.uzis.cz, pak stačí elektronicky.

Martin Vícha
před rokem

Od 18.7. musí být, před letem do Polska vyplněn elektronický PLF, kontrola při boardingu. https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

Avatar uživatele
Romana
před rokem

Platí pouze pro cesty letadlem nebo ho musíme vyplňovat i kdyz pojedeme autem?

Avatar uživatele jan.drevo
jan.drevo
před rokem

Każdy, kto podróżuje samolotem i zamierza przekroczyć granicę Rzeczpospolitej Polski.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Nazdar, dnes jsem byl se synkem 5 let na antigenu. Nemůžu ale se dostat k jeho certifikátu do ocka ani přes tečku. Nemá logicky číslo OP a když zadám svůj mail a tel číslo, plus jeho datum narození, tak to háže, že neznámé údaje. Má někdo radu, respektive zkušenost, jestli je problém v Krakově při příletu z Prahy ukázat výsledek testu z nemocnice bez QR kodu. Je tam větička v angličtině i němčině, že negativní. Popřípadě jestli to nebudou hrotit už v Praze? Díky za zkušenosti.

Martin Vícha
před rokem

Pokud s ním poletiš ty a budeš mít test, tak dítě do 12 let věku nepotřebuje vlastní test. Je to článek Kto jest zwolniony z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE? 38. dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej,... https://strazgraniczna.pl/pl/cud...onawi/8572,Epidemia-koronawirusa-zasady-wjazdu-i-pobytu-na-terytorium-RP-oraz-specjalne-roz.html

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Nepovídej. To je něco nového? Díval jsem se na to asi tak před týdnem a čet jsem, že děti test bez rozdílu věku. Možná jsem četl špatné informace :-). Nemůžu sice ten článek otevřít, ale tož nebudu to řešit. Dík za info :-)

Martin Vícha
před rokem

Tady to máš i v češtině na stránce MZV. Existuje nějaké věkové omezení pro povinnost předložit negativní test při vstupu na území Polska?

Děti do 12ti let věku v doprovodu rodičů nebo zákonných zástupců, kteří se prokáží negativním testem nebo potvrzením o provedeném očkování proti COVID-19, nepotřebují test ani podstoupit karanténu

Avatar uživatele
Barbora
před rokem

Ahoj, neletěl jste někdo s Ryanair z Krakova, když už platily ty nové podmínky návratu po 9.7.2021 (stačí antigen doma do 5 dnů po návratu)? Pustili Vás na palubu i bez testu? Moc se mi ho nechce v Krakově podstupovat, když letenka stála 500 a test je tam za 1000 :D Díky za info.

Avatar uživatele
Maciej
před rokem

Ahoj, mam stejnou otázku - pustili Vás na palubu bez testu?

Avatar uživatele al-mare
al-mare
před rokem

Dobrý den,

testování pře odjezdem do Polska a při návratu po 9.7.2021 je mi jasné.

Chtěla bych ale vědět jak je to při pobytu v Polsku (dovolená 6 dnů), zda je třeba předkládat test do ubytování nebo případně mít neustále platný laboratorní test (což při dělším pobytu nelze zajistit) nebo je vyžadován samotest ??? Co se předkládá při případné kontrole policie ve vnitrozemí ?? Nikde jsem to nenašla.

Děkuji za případnou informaci

Martin Vícha
před rokem

Ubytování žádné testy nechce, platný test (stačí antigení) nebo očkování, nebo prodělání nemoci musíš mít před vstupem do Polska (vlastně nemusíš, ale pak musíš do karantény). Pokud tam necestuješ letecky, je však malá pravděpodobnost, že tě bude někdo kontrolovat. Tento rok jsem byl v Polsku víc než 50x a nikdy mě nikdo nekontroloval, pokud jsem jel autem, vlakem.

Avatar uživatele
Kamil
před rokem

Dobrý den,

Je tam nějaká prodlevu po očkování ? Nebo platí okamžitě od druhé dávky ?

Děkuji

Petr _69
před rokem

Až 14 dnů od druhé dávky.

Avatar uživatele
Veronika Škrobánková
před rokem

Dobrý den chci se zeptat v červenci máme jet na 4 dny do Polska jak je to prosím z testama stačí nám ten antigenní na přejezd a zpět už nepotřebujem?

divan
před rokem

Máte to zcela jasně napsáno na začátku této stránky.

Avatar uživatele
Vladislav Hejda
před rokem

Podmínky pro cestu zpět do ČR jsou popletené - při cestě vlastní dopravou není povinný test PŘED příjezdem. Po příjezdu je povinný bez ohledu na to, zda cestujete vlastní nebo veřejnou dopravou.

Avatar uživatele
Zuzana Trnovcová
před rokem

Dobrý den,

jedná se prosím o aktuální informace? Máme letět z Polska 14.2 a nejsme si jistí, zda potřebujeme pro vstup do Polska test nebo ne...všude se to píše jinak