Kde se ubytovat v Krakově

Staré Město

Staré Město je samým srdcem a historickým centrem města. Všechny nejdůležitější památky se nachází uvnitř nebo v těsné blízkosti Starého Města, a proto čtvrť představuje nejlepší základnu pro vaše pochůzky. Navíc budete trávit čas v nejmalebnější čtvrti Krakova.

Kaziměř

Původní židovská čtvrť je dnes nejmódnější částí města, která láká návštěvníky na nepřeberné množství kaváren, restaurací, obchůdků, galerií a barů. Pokud hledáte i něco víc než jen turistická místa, ubytujte se v Kaziměři a poznejte pravou tvář dnešního Krakova. Navíc pěšky jste v centru za zhruba 20 minut chůze.

Kleparz

Čtvrť Kleparz se nachází na sever od Starého Města a představuje dobrou základnu pro váš pobyt. Nachází se nedaleko od centra a stále uniká davům turistů. Jedná se spíše o rezidenční čtvrť, kde žijí praví Krakované, a tak nahlédnete pod pokličku života Poláků.

Podgórze

Podgorze stále zůstává relativně v pozadí turistů. Nudit se tu opravdu nebudete, protože se v Podgorze nachází spousta památek a zajímavostí, které vás zabaví na celý den. Pokud se budete chtít jen tak potulovat po okolí a poznávat místa, kde tráví čas místní, jste také na správné adrese. Navíc je to odsud do centra jen 20 minut pěšky.

Ceny

Krakov uspokojí nároky všech turistů. Ve městě naleznete skromná ubytovací zařízení, ale Krakov je i domovem luxusních hotelových řetězců. Ubytování začíná na zhruba 10 eurech za lůžko ve společné ložnici a může se vyšplhat až k několika stovkám euro za luxusní hotelový pokoj. Dvoulůžkový pokoj v hotelu střední kategorie vás vyjde na zhruba 100 euro. Alternativou ke standardním ubytovacím zařízením je pronájem pokoje či celé nemovitosti přes airbnb. Navíc budete mít možnost vidět, jak žijí místní.

Vyhledej si svůj hotel v Krakově. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu