Krakow
Krakov

Vánoční trhy Krakov

Adventní trhy v Krakově patří k nejvyhlášenějším v Polsku a konají se v překrásných kulisách Starého města. Spojte výlet na nakupováním na trzích s prohlídkou města a užijte si parádní víkend v předvánočním Krakowě.

Vánoční trhy v Krakově najdete na vícero místech, v tomto článku si představíme ty nejhezčí a nejznámější.

Kdy se konají vánoční trhy v Krakově?

Trhy se každoročně otevírají poslední týden v listopadu a končí o Vánocích, některé stánky však s prodejem pokračují až do začátku ledna.

Pro rok 2022 jsou data trhů v Krakowě následující:

 • začátek trhů – 25.11.2022
 • konec trhů – 2.1.2023

Konkrétní otevírací doba jednotlivých stánků bývá od 10:00 do 20:00, stánky s občerstvením, jídlem a alkoholem pak obvykle zavírají až ve 22:00.

Kde jsou nejlepší adventní trhy v Krakově?

Krakow se může pochlubit jedním hlavním vánočním trhem, který se každoročně trhá na centrálním náměstí Rynek Glowny přímo uprostřed města.

Vánoční trhy na hlavním rynku je nejnavštěvovanější v celém Polsku a každoročně sem míří tisíce turistů z Polska, Česka nebo Slovenska. Protože se trhy konají v jádru historického centra, ideálně je spojte s prohlídkou památek.

Trh na Rynku je největším a de facto jediným významným v Krakově. Vyplní prakticky celé náměstí a každý rok zde najdete 80 až 100 stánků.

Na různých menších náměstích napříč městem včetně sídlišť narazíte vždy jen na pár jednotek stánků.

Ceny a co koupit na trzích

Na adventních trzích v Krakově nakoupíte širokou škálu zboží od rukodělných výrobků, keramiky, ozdob a dárků, přes hračky, ručně šité zimní oblečení po balené potraviny i tradiční nápoje.

Hlavním lákadlem trhů jsou však bezesporu stánky s jídlem a občerstvením.

Rozhodně nesmíte z trhů odejít bez toho, abyste zkusili tradiční polské pirožky, uzený sýr a mnoho variací na grilované maso. Popravdě ze všech velkých adventních trhů v Evropě se nám právě na těch krakovských jedlo zdaleka nejlépe.

Pro orientaci uvádíme průměrné cen zboží na krakovských trzích. Pamatujte, že mnoho prodejců nepřijímá platební karty, takže hotovost s sebou!

 • Svařák nebo punč 0,25 l: 15 PLN
 • Pečené kaštany (většinou po 6 kusech): 15 PLN
 • Horká čokoláda 0,25 l: 8 PLN
 • Čaj 0,25 l: 8 PLN
 • Pirohy / talíř s 5 kusy: 12 PLN15 PLN
 • Grilované maso a uzeniny: 20 PLN25 PLN
 • Pivo 0,3 l: 12 PLN
 • Domácí alkohol v lahvi: 50 PLN
 • Ozdoby, dárky a řemeslné výrobky: většinou max. do 30 PLN

Zájezdy a doprava na vánoční trhy v Krakově

Preferujete-li vlastní dopravu autem, autobusem nebo vlakem, detailní informace se dozvíte v kapitole tohoto průvodce Jak se dostat do Krakova.

Nechcete-li zařizovat dopravu a případné ubytování na vlastní pěst, české cestovní kanceláře každoročně nabízejí mnoho termínů pro zájezdy na vánoční trhy.

Nejčastější variantou jsou jednodenní autobusové zájezdy obvykle z Ostravy či Olomouce. Ceny se pohybují mezi okolo 1 550 Kč na osobu a většinou zahrnují dopravu a služby průvodce.

V posledních letech zájezdů na vánoční trhy ubývá a většina turistů míří do Krakowa na vlastní pěst. Cestování do Polska i po Polsku je jednoduché a s plánováním pomůže i tento průvodce. Podívejte se například, jak se dopravovat po Krakově nebo na naše tipy, kde se v Krakově ubytovat.

Chystáš se do Krakova?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 04. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.