Stejně jako většina evropských měst, také Krakov disponuje cenově dostupnou a dobře fungující městskou hromadnou dopravou. Většina turistů se však po městě pohybuje pěšky. Četné tramvajové a autobusové spoje začínají jezdit před 5. hodinou ranní a končí před půlnocí.

Tramvaj

Hlavní tramvajové linky vedoucí na Rynek Glowny nesou číslo 1, 6, 8, 13 a 18. Více o spojích a časech na http://rozklady.mpk.krakow.pl.

Autobus

Na autobus i tramvaj si vystačíte se stejnou jízdenkou. Dopravu autobusy využívají místní k přepravě do vzdálenějších čtvrtí města. Více o spojích a časech na http://rozklady.mpk.krakow.pl.

Jízdenky

Krátkodobá jízdenka (20 minut) vyjde na 2,8 zlotých. Základní jízdenka (40 minut) vyjde na 3,8 zlotých. Pokud plánujete využívat městskou hromadnou dopravu častěji, zvažte koupi jednodenní, případně dvoudenní jízdenky, která je platná po dobu 24 a 48 hodin (15/24 zlotých).

Jízdenky se dají zakoupit na tramvajových a autobusových zastávkách nebo uvnitř vozů. Jízdenku označíte ve validátoru při nástupu.

Taxi

Taxík je ideální alternativou městské hromadné dopravy ve večerních a pozdních hodinách, kdy spousta linek přestává operovat. Nástupní sazba činí přibližně 6 zlotých, každý najetý kilometr vyjde na zhruba 2 zloté.

Uber

Alternativou k dražším taxíkům je Uber. Za cestu z Hlavního nádraží do centra města zaplatíte přibližně 10–15 zlotých. Více o přibližných cenách jízdného na https://www.uber.com/cs-CZ/cities/krakow/.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu