Cestování Covid-19

Vstup pro cizince oficiálně zakázán není, od 15.6. lze cestovat z Portugalska zpět do ČR bez omezení. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Vstup na Madeiru bude možný od 1.7. pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

Vstup na Azory je možný pouze s negativním testem na koronavirus. Pokud na Azorech plánujete zůstat déle než 7 dní, 5., resp. 13. den pobytu musíte provést další test na koronavirus.

Zpět na seznam míst co vidět v Portugalsku
Coimbra

Coimbra

Coimbra je univerzitní město. Hlavní dominantou města je univerzita (Universida de Coimbra) a knihovna – nejstarší portugalská univerzita, kde se stále vyučuje. Poznávacím znakem je zvonice, která je prý vidět z každého místa ve městě.

Náměstí Sé Velha (staré náměstí s chrámem z 12. století) je skvělým místem na schůzky ve dne a na noční život – nachází se zde jeden z nejpopulárnějších studentských barů: bar Cabido.

K fakultě přírodních věd patří také Botanická zahrada – ta náleží k univerzitě a je v ní umístěno i lanové centrum. 

Na maličkém náměstíčku blízko městských krytých trhů stojí kostel Santa Cruz  z 12. století, kde uvidíte ukázky manuelského stylu, jsou zde také pohřbení dva králové.

Nejznámějším náměstím je Praca da republica. Nachází se na něm spousta kaváren a barů, je to centrum nočního života.

  • Naviguj: 40.1967, -8.41886

Další místa v Portugalsku

Avatar uživatele Sarah Szökeová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu