Faro

12 míst co vidět ve Faru

Praia de Faro

Praia de Faro

Pláž Praia de Faro je strategicky umístěná kousek (3,5 km / 45 min pěšky) od hlavního letiště oblasti Algarve, Aeroporto Internacional de Faro (někdy také Algarve Airport), proto není problém jít se hned po přistání slunit.

Vězte, že pláž ve Faru nemá žádné dramatické útesy tolik známé pro pobřeží Algarve. Ty najdete mnohem západněji u měst Albufeira a Lagos. Místní pláž je rovinatá s malou a částečně travinami porostlou písečnou dunou.

Koupání a vybavení pláže

Pláž Praia de Faro se nachází na poloostrově Península do Ancão/ostrově Ilha de Faro a tvoří 1. bariéru oddělující lagunu Ria Formosa od Atlantského oceánu. Tato 5 km dlouhá pláž je písečná, přístup do moře je snadný a částečně pláž lemují slaměné slunečníky. Kromě nespočtu barů, restaurací a kaváren najdete na pláži také veřejné záchody, bankomaty, ubytování, supermarket, školu surfování a dětská hřiště. Na konci jednopruhového obousměrného mostu Ponte Praia de Faro, který spojuje poloostrov s pevninou, se můžete u malé fontány vyfotit s kovovou sochou motorky.

Nejste-li příznivci masového turismu a raději vyhledáváte zapadlejší kouty s větší mírou soukromí, zamiřte buď na konec poloostrova (k Praia da Barrinha), nebo blíže k jeho začátku (k Praia da Quinta do Lago), respektive co nejdál od mostu Ponte Praia de Faro. Tyto části pláže nejsou tolik navštěvované, zejména proto, že zde nenajdete žádné plážové bary, asfaltové cesty a podobné srandy moderní civilizace. Pokud tedy plný servis bez problémů oželíte, dostane se vám navíc u Praia da Barrinha pocit trosečníka na opuštěném ostrově.

Ubytování na pláži Faro

Místní pláž sice nepatří k hlavním cílům na pobřeží Algarve, ale potřebujete-li se ve Faru ubytovat na den či dva po příletu nebo před odletem a nechce se vám bydlet ve městě, najdete tu několik menších hostelů a apartmánů. Nejnižší ceny, cestujete-li ve skupině, nabídne třeba prázdninový dům Villa Lydia až pro 6 lidí a s cenami od 4 700 Kč za noc.

Pro individuální cestovatele nebo dvojice je na pláží nejlevnější hotel Aeromar s cenami v hlavní sezoně od 3 100 Kč za noc.

Jak se na pláž Faro dostat?

Na pláž zajíždí autobusy MHD linek 14 16, které obě začínají na autobusovém nádraží přímo v centru města a obě také jezdí přes letiště (www.proximo.pt, doba jízdy 5 min., jízdní řády hledejte na portugalské verzi stránek). V letní sezoně jezdí cca 2x za hodinu, během zimy jen 1x za hodinu až za dvě.

Cestujete-li po Algarve autem, zaparkovat lze přímo u pláže na parkovišti zdarma, které však v letních měsících bývá plně obsazené už časně z rána. Alternativní možností je velké parkoviště poblíž runwaye letiště Faro za kruhovým objezdem. Interaktivní značka před kruhovým objezdem vám ukáže, zda přímo u pláže jsou volná místa k zaparkování nebo musíte zajet k tomuto vzdálenějšímu parkovišti, které je rovněž zdarma.

Od parkoviště vede k pláži podél silnice dřevěný 1,2 km dlouhý chodníček pro pěší.

Na pláž se lze stylově dopravit trajektem z centra z přístavu Cais da Porta Nova (Cais das Portas do Mar). Trajekt jezdí v sezoně cca 1x za hodinu a za cestu jedním směrem zaplatíte 2 EUR, zpáteční lístek vás vyjde na 3,50 EUR. Více informací na stránkách cestovní agentury Posseios Ria Formosa (www.posseios-ria-formosa.com)

Jestli jste nadšenci do létání, prostory letišť vás fascinují a odlety letadel rádi pozorujete, po cestě z pláže na letiště (nebo opačným směrem) se zastavte na parkovišti vedle letiště (na Google Maps pod názvem Parque de estacionamento da Praia de Faro). Právě odsud budete mít skvělý výhled na přistávací dráhu a věříme, že opravdu zapálení jedinci zde můžou strávit i hodinu nebo dvě. Svůj odchod z pláže si proto dobře naplánujte, ať náhodou neuvidíte vzlétat vlastní letadlo.

Chystáš se do Fara?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 28. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.