Porto most
Porto

21 míst co vidět v Portu

Igreja dos Clérigos

Kostel, Vyhlídka

Igreja dos Clerigos

Barokní kostel Duchovních (Igreja dos Clérigos) je známý především pro svoji štíhlou a 76 metrů vysokou věž viditelnou takřka ze všech míst v Portu. Zvonici zdobí 49 zvonů a na vrcholku věže je veřejně přístupná vyhlídka.

Architektura a historie

Nádherný barokní kostel nese typické rysy portugalské architektury s dvojbarevnou fasádou (černý sopečný kámen kombinovaný s bílou omítkou). Stavba kostela probíhala mezi lety 1732 a 1750, věž však byla dokončena až roku 1763. Na fasádě i samotné věži zaujme velmi bohatá sochařská výzdoba.

Kostel je na první pohled netradiční. Šířka samotné hlavní lodi totiž skoro přesně kopíruje šířku základny věže, která má na výšku skoro stejné rozměry jako celý kostel na délku.

Zvonice známá pod názvem Torre des Clérigos (věž Kleriků) je s výškou 76 metrů nejvyšší stavbou v Portu a zároveň nejvyšší kostelní věží v celém Portugalsku.

Vstupné a otevírací doba

Kostel je otevřeno od 9:00 do 19:00, zatímco vyhlídka na věži až do 23:00 (poslední vstup ve 22:30).

Vstup do kostela je zdarma, na věž se však vstupné platí a navíc je nutné rezervovat přesný čas návštěvy online přes oficiální web.

Denní vstupné do 18:30 činí 8 EUR, večerní vstup od 19:00 do zavírací doby pak stojí pouze 5 EUR. Děti od 10 do 17 hradí 6 EUR a mladší jsou zdarma.

Chystáš se do Porta?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 09. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.