Zpět na seznam míst co vidět ve Vídni
Belveder

Belveder

Zámecký areál Belveder (či v němčině Belvedere) je překrásný komplex dvou barokních paláců, koníren, oranžerie a rozlehlých zahrad. Vídeňský Belveder byl budován jako letní sídlo pro prince Evžena Savojského, jednoho z nejvýznamnějších vojevůdců moderní evropské historie a generalissima vojsk rakouských Habsburků.

Ubytování v centru Vídně

Horní a dolní Belveder

Areálu dominují dva krásné barokní paláce na dolním a horním konci celého komplexu. Tvůrcem obou zámků je architekt Johann Lukas von Hildebrnadt.

Dolní Belveder je menší a méně zdobený palác, je však nejstarší. Začal se stavět v roce 1712 jako původní letní sídlo prince Evžena Savojského a dokončen byl roku 1717. Až do smrti prince sloužil Dolní Belveder jako jeho hlavní letní sídlo k bydlení, dnes v něm najdete například Muzeum barokního umění.

Horní Belveder patří k hlavním tahákům areálu. Bohatě zdobený barokní zámek s ozdobnými reliéfy na fasádě i překrásnými místnostmi plnými luxusu, byl dokončen v roce 1723 a měl sloužit výhradně k reprezentativním účelům.

Zahrady

Dominantním areálu je více než 500 metrů dlouhá zámecká zahrada mírně se svažující od horního k dolnímu Belvederu. Preciznost úprav ve francouzském stylu je dechberoucí. Záhony v geometricky přesných obrazcích doplňují kaskádovitá schodiště, jež lemuje mnoho soch, ozdobných kamenných útvarů a jezírek. 

Těsně pod horním Belvederem se můžete pokochat úchvatnou kaskádovitou fontánou.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 10:00–19:00.

Vstupenky jsou vždy levnější při koupi online na oficiálním webu belvedere.at.

  • 15,90 EUR – dospělí (18 EUR na místě)
  • 13,40 EUR – senioři nad 65 let a studenti 19-26 let (15,50 EUR na místě)
  • 14,50 EUR – držitelé Vienna City Card

Poloha a doprava

Areál Belvederu se rozprostírá mezi jižní části historického centra a hlavním nádražím. Dostupný je tak dobře pěšky i veřejnou dopravou:

  • Tramvaj – zastávka Schloss Belvedere cca 30 metrů od horního Belvederu (linka D) nebo Unteres Belvedere cca 50 metrů od dolního Belvederu (linka 71)
  • Naviguj: 48.1935, 16.3804

Další místa ve Vídni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu