Rakouský parlament

29 míst co vidět ve Vídni

Hotel Sacher

Hotel, Restaurace

Hotel Sacher

Hotel Sacher je nejznámějším vídeňským hotelem s tradicí sahající až do roku 1876, kdy byl založen spolu s restaurací Eduardem Sacherem, synem Franze Sachera, jenž se proslavil receptem slavného Sacherova dortu. Luxusní 5* hotel si zakládá na nejlepších ubytovacích službách, většina cestovatelů míří ale právě do jeho restaurace na nejtypičtější rakouský zákusek.

Ubytování v centru Vídně

Ochutnejte jediný pravý Sacherův dort

Zastáváte-li přesvědčení, že originál je jen jeden a máte-li rádi sladké zákusky, pak je zastávka v hotelové restauraci povinností. Právě zde totiž můžete okusit jediný opravdu originální Sacherův dort, výborný čokoládový moučník s meruňkovou marmeládou a hutnou čokoládovou polevou.

Právě Franz Sacher, otec zakladatele hotelu a restaurace, přišel v 16 letech ještě jako učeň s tímto jednoduchým receptem, který jeho syn Eduard později vylepšil ještě o onu slavnou čokoládovou polevu. 

I když si „Sachr dort“ můžete objednat v každé druhé rakouské restauraci, zážitek z originálu se dostaví jen zde.

Restaurace Sacher Eck Wien a rezervace

Hotelová restaurace nese název „Sacher Eck Wien“ a nachází se v části přízemí a 1. patra hotelu. Otevřeno má denně v časech 10:00–18:00 a ačkoliv lze přijít i bez rezervace, rozhodně doporučujeme ji vytvořit, abyste měli jistotu místa bez často mnohahodinového čekání.

Rezervaci provedete snadno online na oficiálním webu sacher.com.

Kolik stojí Sacherův dort?

Ačkoliv má hotel Sacher punc luxusu, stejně jako tento jedinečný zákusek, ceny v místní restauraci nejsou ničím nedostupným.

Za originální kousek Sacher dortu zde zaplatíte 7,90 EUR, na další speciality se můžete podívat v jídelním lístku na webu restaurace.

Ubytování v hotelu Sacher

Přemýšlíte-li o ubytování v luxusním, ale zároveň velmi stylovém 5* hotelu, nemohli jste vybrat lépe. Hotel Sacher nepatří mezi unifikované řetězce, ale zakládá si na nejvyšší kvalitě služeb, originálním prostředí a luxusním, ale zároveň ne kýčovitým vzhledem.

V nabídce má klasické dvoulůžkové pokoje s cenami kolem 14 000 Kč za noc, ale i luxusní apartmá velikosti většího bytu, jejichž ceny atakují hranici 140 000 Kč za noc.

Ubytování v hotelu Sacher - nabídka pokojů

Chystáš se do Vídně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.