Zpět na seznam míst co vidět ve Vídni
Přírodovědné muzeum

Přírodovědné muzeum

Známé Přírodovědné muzeum, v němčině zvané jako Naturhistorischces Museum, je největším muzeem v Rakousku a patří k nejvýznamnějším svého druhu na světě, zejména díky rozsahu, ale i unikátnosti některých exponátů. Zajímá-li vás příroda a věda, pak sem určitě zavítejte.

Ubytování v centru Vídně

Co očekávat v muzeu

Přírodovědné muzeum je obrovské a budete-li chtít projít všechny exponáty, ani celý den nebude stačit. Vystavuje se 11 odděleních pokrývajících celou škálu přírody od minerálů a geologie až po největší živočichy světa rozmístěných ve více než 40 obrovských sálech.

V současnosti se muzeum může chlubit zhruba 30 miliony předměty, z nichž je stále vystaveno cca 10-15%.

Mezi hlavní a nejcennější lákadla muzea patří:

 • Willendorfská venuše – vápencová ženská soška z období mladšího paleolitu stará 20 000 až 25 000 let a objevená v roce 1908 na území Rakouska u Aggsbachu. Najdete ji v Prehistorickém oddělení a patří k nejcennějším památkám svého druhu na světě.
 • Říše dinosaurů v sále č. 10 – nejatraktivnější část muzea se nachází právě zde. Můžete obdivovat ohromné kostry dinosaurů i spoustu interaktivních pomůcek přibližujících život těchto majestátních živočichů.
 • Meteorit Kňahyňa – pozornost přitahuje také sál č. 5, ve kterém najdete sbírku více než tisíce exponátů meteoritů. Mezi ty nejvýznamnější patří Kňahyňský meteorit dopadnuvší v roce 1866 na území ukrajinských Karpat s 300 kg po dlouhou dobu největším nalezeným meteoritem. 

Skvostná budova muzea

Lákadlem je už samotná obrovská budova muzea dlouhá 60 metrů a s kupolí vysokou rovněž 60 metrů. Otevřena byla v roce 1889 a spolu s protilehlou budovou Uměleckohistorického muzea tvoří takřka zrcadlovou podobou náměstí Maria-Theresien-Platz.

Budova muzea je postavená v neorenesančním slohu s inspirací v italské renesanci. Kupoli zdobí socha řeckého boha Hélia, monumentální schodiště v interiéru pak sochy slavných vědců.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 9:00–18:30 s výjimkou úterý, kdy je zavřeno.

Ceny vstupenek jsou následující:

 • 12 EUR – dospělí
 • 10 EUR – senioři nad 65 let a držitelé Vienna City Card
 • 7 EUR – studenti mezi 19 a 25 lety
 • zdarma – děti pod 19 let

Oficiální web muzea: www.nhm-wien.ac.at

Poloha a doprava

Naturhistorischces Museum leží v centru Vídně na náměstí Maria-Theresien-Platz a dostanete se sem pěšky od většiny významných památek do 20 minut. Je výborně dostupné i veřejnou dopravou:

 • Metro – stanice Museumsquartier cca 100 metrů (linka U2) nebo Volkstheater cca 130 metrů (linka U3)
 • Tramvaj – zastávka Burgring cca 100 metrů (linky D, 1, 2, 71)
 • Autobus – zastávka Burgring cca 150 metrů (linka 57A) nebo Museumsquartier cca 250 metrů (linka 57A)
 • Naviguj: 48.2053, 16.3597

Další místa ve Vídni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu