Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Kathisma

Pláž Kathisma

Kathisma patří k nejkrásnějším plážím Lefkady a ideální v sobě snoubí malebnou krajinu divokého západního pobřeží, jasnou tyrkysovou modř vody a rozvinutého turistického zázemí.

I proto patří Kathisma k nejnavštěvovanějším plážím ostrova a rozhodnete-li se sem zamířit, jeďte už brzy ráno, ideálně před 8:00.

Pláž Kathisma už není tak odlehlá jako známější pláže Porto Katsiki či Egremni a nachází se 3,5 km od populárního malého letoviska Agios Nikitas.

Koupání a vybavení pláže

Kathisma se rozprostírá pod vegetací porostlými svahy na délce asi 700 metrů a na jihu volně přechází v pláž Gaidaros.

Pláž leží pod sněhově bílými pískovcovými skalami, v prostřední části však ustupují natolik, že se k pláži přiblíží silnice. Kathisma je tak jednou z nejlépe dostupných pláží na západě Lefkady.

Pobřeží vyplňuje písek smísený s malými kulatými oblázky.

Vstup do vody je strmý a už 3 metry od břehu nedosáhnou na dno ani dospělí. Navíc se zde často vyskytují větší vlny, takže pro malé děti Kathisma není příliš vhodná.

Prakticky po celé délce pláže se táhne asfaltová cesta s restauracemi a půjčovnami lehátek a slunečníků. Narazíte i na stánky s nabídkou vodních sportů jako je parasailing nebo jízda na vodních lyžích.

Ubytování u pláže

Přímo na pláži nebo v její těsné blízkosti narazíte na několik apartmánových vil, které jsou vhodné zejména pro větší skupiny. K nejlépe hodnoceným patří Sunset Supreme Studio.

Cestujete-li jen ve dvou, doporučili bychom ubytování Monato Luxury Apartments s cenami kolem 3 000 Kč na noc, což představuje nejnižší nabídku v okolí.

Více ubytování pak hledejte v letovisku Agios Nikitas.

Doprava na pláž

Kathisma je pohodlně dostupná autem, žádný autobus tudy však neprojíždí. Zaparkovat můžete prakticky přímo na pláži, kde se platí poplatek 5 EUR na den.

Odbočka z hlavní silnice je značená prostým nápisem "Kathisma".

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.