Lefkáda
Lefkada

15 míst co vidět na Lefkadě

Pláž Milos

Pláž Milos Lefkada

Na 700 dlouhou přírodní pláž Milos, která se (podobně jako všechny ostatní pláže na západním pobřeží) řadí k nejkrásnějším plážím Řecka, se vypravíte z malé vesničky Agios Nikolaos.

Zářivě tyrkysové moře, bělostný písek, pískovcové skály a svahy porostlé zelenou vegetací vás pohltí na první pohled. Někdy se setkáte i s psaným názvem "Mylos Beach".

Koupání a vybavení pláže

Pláž Milos nijak nevybočuje z podoby pláží na západním pobřeží. Povrch tvoří oblázky, které se postupně dál od moře mění v jemný bílý písek.

Vstup do vody je pozvolný jen první zhruba 3 metry, pak dno klesá prudce dolů. Vody jsou většinou relativně klidné, ale větší vlny tu nejsou výjimečné.

Přímo na pláži nenajdete žádné zázemí. Nefunguje zde půjčovna lehátek ani občerstvení, je tedy nezbytné s sebou vzít dostatek zásob, zejména vody.

Letovisko Agios Nikitas

Milos je ze všech pláží na západě Lefkady nejblíže civilizaci. Malé letovisko Agios Nikitas najdete jen asi 250 metrů za kopcem.

Agios Nikitas je romantická vesnička s krásnou pěší třídou, která končí u druhé výrazně menší městské pláže. Centrum je plné malých taveren a restaurací, ale narazíte i na pár obchůdků se suvenýry a 3 menší supermarkety.

Ubytování u pláže

Přímo u pláže Milos není žádné zázemí ani ubytování, ale ve vesnici Agios Nikitas najdete nabídek víc než dost.

Nejnižší ceny v hlavní sezoně se pohybují od 2 200 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji a v této cenové relaci bychom doporučili skvěle hodnocené apartmány Villa Milia na kopci s výhledem na moře nebo Pansion Margarita v centru obce.

V Agios Nikitas najdete i klasické hotely, z nichž bychom nejvíce doporučili Odyssey Hotel ** blízko centra a přímo u počátečního bodu stezky na pláž Milos.

Jak se dostat na pláž

Nejprve musíte se musíte dostat do letoviska Agios Nikitas, které leží na hlavní okružní silnici okolo ostrova. Problémem je však parkování. Zastavit sice můžete zdarma kdekoliv podél hlavní silnice, kde jsou i vyznačená oficiální místa, avšak v hlavní sezoně už okolo 8:30 až 9:00 bývají všechna místa beznadějně obsazena.

Autobus z města Lefkada do Agios Nikitas jezdí pouze 2x denně v pracovní dny, o víkendech nejezdí (jízdní řády).

Z městečka Agios Nikitas se musíte na pláž Milos vypravit pěšky po relativně strmé a úzké prašné cestičce plné kamenů. Vzhledem ke krátké vzdálenosti cca 570 metrů (mapa trasy) však cestu zvládnou i netrénovaní cestovatelé.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.