Lefkáda

15 míst co vidět na Lefkadě

Mys Doukato

Cape Lefkada

Nejjižnější cíp ostrova, mys Doukato, často zvaný také jako mys Lefkatas, vás ohromí dechberoucími výhledy, dramatickými bílými útesy i malebným majákem Akratas.

Mys v sobě skrývá i antické příběhy, z nichž ten nejznámější vypráví o tragickém konci básnířky Sapfó. Vypravte se sem na výlet z letovisek a nechte na sebe působit magickou atmosféru tohoto místa.

Výhledy na pobřeží i maják Akratas

Na mys Doukato se jezdí především za nádhernými výhledy, dokonce nejkrásnějšími na celé Lefkadě. Až 100 metrů vysoké rozeklané útesy s převažující bílou až okrovou barvou padají do čistě modré vody.

Každý podvečer se skály barví do zlatavých barev. A právě v tuto dobu se mys Doukato (neboli Lefkatas) nejvíce plní návštěvníky, kteří sem míří za úchvatnými západy Slunce.

Fotogeničnost místa doplňuje ladný bílý maják Akratas stojící na samotné špici mysu.

Legenda o básnířce Sapfó

Poloostrov, na němž leží mys Doukato, je od nepaměti spjat s legendou o smrti slavné antické básnířky Sapfó. Tato slavná umělkyně působící v 7. století př. n. l. prožila většinu života na ostrově Lesbos, avšak na Lefkadě s největší pravděpodobností zemřela.

V minulosti se rozšířila legenda o tom, že Sapfó právě na mysu Lefkatas se kvůli nešťastné lásce vrhla ze skalisek do hlubin moře. Historici však už téměř s jistotou odhalili, že mys Doukato ve skutečnosti nebyl místem, kde Sapfó přišla o život.

Jak se dostat na mys Doukato?

Mys se nachází ve zcela odlehlé části Lefkady, tudíž se sem nedostanete veřejnou dopravou. Až k majáku, který stojí na samotném konci poloostrova, však vede kvalitní veřejně přístupná asfaltová silnička. Autem se tedy na mys dostanete velmi snadno.

Mys leží zhruba 15 km od slavné pláže Porto Katsiki a 51 km od města Lefkada.

Chystáš se na Lefkadu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.