Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Atavyros

Hora

Atavyros

Na Rhodu nepřijdou úplně zkrátka ani milovníci kopců a nádherných výhledů. Jako ideální se k tomuto účelu jeví rovnou nejvyšší hora ostrova Rhodos, 1 215 metrů vysoký Atavyros (někdy psaný Attavyros, či dokonce Ataviros). Na horu sice nevedou žádné oficiální turistické značky, potěšující je však fakt, že až na vrchol lze vyjet autem po šotolinové (a z velké části dokonce asfaltové) cestě. 

Pojedete-li autem ze severu od města Rhodos, projeďte vesnici Kritnia, pokračujte dále. Nejprve minete první směrovku doleva na vesnici "Emona", tu minete a pokračujte dál. Až u druhé značky s označením "Emona doleva" odbočíte a vydáte se silničkou nahoru, nikoliv po druhé silnici dolů. Odbočka z hlavní silnice je přesně na tomto místě.

Na vrcholu hory Atavyros nenajdete kromě radaru a ruin starobylého Diova chrámu zhola nic. Pouze dechberoucí 360° výhled na celý Rhodos...

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Viktor
před 5 měs

Tak jsem se na vrchol vyškrábal (autem) a střední šotolinová část je místy docela rozbitá, spíš pro jakékoliv SUV nebo čtyřkolku než obyčejné auto. Určitě to chce dobrého řidiče a doufat, že nepotkáte nikoho v protisměru.