Rhodos
Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Pláž Anthony Quinn a pláž Ladiko

Oblázková pláž, Kamenitá pláž

Pláž Anthony Quinn

Jedny z nejznámějších rhodských pláží se nacházejí poblíž letoviska Faliraki. Na rozeklaném skalnatém pobřeží najdete 2 idylické zátoky s průzračnou vodou, skvělými podmínkami pro šnorchlování a sice malými, ale nádhernými plážemi.

Dvojici pláží nazvaných podle zátok, ve kterých se nachází – Anthony Quinn a Ladiko – od sebe dělí jen asi 200 metrů, a tak je snadno můžete navštívit během jediného výletu.

Pláž Anthony Quinn

Tato známá pláž nese název po americkém herci Anthony Quinnovi, který zde v roce 1961 natáčel film „Děla z Navarone“. Pláž Anthonyho Quinna je úzká, malá a oblázková a leží v nádherné zátoce lemované fotogenickými skalami. Její hlavní devízou je však křišťálově čistá voda ideální ke šnorchlování a potápění. 

Na pláži najdete jedno malé občerstvení a půjčovnu lehátek a slunečníků (kolem 18 EUR za set dvou lehátek a slunečníku). Prakticky celou pláž však vyplňují slunečníky a lehátka určené k půjčení a není zde příliš prostoru si lehnout jen tak s vlastním vybavením. 

Pláž Ladiko

O zátoku vedle, jen asi 200 metrů od pláže Anthonyho Quinna pak najdete o něco větší pláž Ladiko s jednou restaurací a neméně skvělými podmínkami pro šnorchlování. I Ladiko je menší pláží, kterou vyplňují především lehátka a slunečníky určené k vypůjčení (15 až 18 EUR za set).

Povrch pláže Ladiko je rovněž oblázkový, vstup do vody mírný, ale dost kamenitý, takže obuv do vody tu bude více než vhodná.

Ubytování u pláží

Ubytování nejsnáze seženete v blízkém Faliraki, které je jedním z největších rhodských letovisek. Díky velké nabídce od levnějších guesthousů po drahé luxusní hotely seženete ubytování na noc v jednodušším penzionu i pod 1 000 Kč. Rezervujte však vždy s předstihem ideálně větším než 2 měsíce.

Čtyři hotely ale najdete i přímo u pláže Ladiko, resp. asi 100 až 250 metrů pěšky k pláži v klidné oblasti mimo hlavní silnici. Ubytovat se za ceny okolo 1 700 Kč za noc pro 2 v hlavní sezoně můžete v levném Ladikos Garden Hotel Faliraki ** nebo ve výrazně lépe hodnoceném krásném Ladiko Inn Hotel Faliraki *** s cenami okolo 2 400 Kč za noc v hlavní sezoně.

Jak se k plážím dostat?

Přímo k oběma plážím lze dojet autem, parkoviště jsou zdarma. Hlavní město Rhodos je odsud vzdálené 16 km.

Možností je také pěší cestička z blízkého letoviska Faliraki (cca 2 km), která vede podél útesu s nádhernými výhledy na zátoku (viz mapa trasy).

Přímo k pláži Ladiko jezdi 4-7x denně autobusy KTEL z města Rhodos se zastávkou ve Faliraki, jízdní řády najdete na webu www.ktelrodou.gr/en a cena jízdenky vyjde na 2,50 EUR.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.