Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Pláž Anthony Quinn

Pláž Anthony Quinn a pláž Ladiko

Jedna z nejznámějších rhodských pláží se nachází poblíž letoviska Faliraki. Nese jméno po americkém herci Antony Quinnovi, který zde v roce 1961 natáčel film „Děla z Navarone“. Pláž Anthonyho Quinna je úzká, malá a oblázková a leží v nádherné zátoce lemované fotogenickými skalami. Její hlavní devízou je však křišťálově čistá voda ideální ke šnorchlování a potápění. 

Na pláži najdete jedno malé občerstvení a půjčovnu lehátek a slunečníků (kolem 18 EUR za set dvou lehátek a slunečníku). Prakticky celou pláž však vyplňují slunečníky a lehátka určené k půjčení a není zde příliš prostoru si lehnout jen tak s vlastním vybavením. 

O zátoku vedle, jen asi 150 metrů od pláže Anthonyho Quinna pak najdete o něco větší pláž Ladiko s jednou restaurací a neméně skvělými podmínkami pro šnorchlování. I Ladiko je menší pláží, kterou vyplňují především lehátka a slunečníky určené k vypůjčení (15 až 18 EUR za set).

Přímo k oběma plážím lze dojet autem, parkoviště jsou zdarma. Možností je také pěší cestička z blízkého letoviska Faliraki (cca 2 km), která vede podél útesu s nádhernými výhledy na zátoku. Do Faliraki se dostanete zhruba jednou za hodinu autobusem z města Rhodos, Lindos či Archangelos.

Ubytování

Ubytování nejsnáze seženete v blízkém Faliraki, které je jedním z největších rhodských letovisek. Díky velké nabídce od levnějších guesthousů po drahé luxusní hotely seženete ubytování na noc v jednodušším penzionu i pod 1 000 Kč. Rezervujte však vždy s předstihem ideálně větším než 2 měsíce.

 

  • Naviguj: 36.3213, 28.2092

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu