Santorini

20 míst co vidět na Santorini

Imerovigli

Imerovigli

Městečko Imerovigli patří spolu s Oiou a Firou k nejkrásnějším místům na Santorini. Patří mezi nejvýše položená místa na ostrově, jeho centrum leží 330 metrů nad mořem, které je však od města vzdušnou čarou jen pár desítek metrů.

Imerovigli se totiž rozprostírá podél hrany bývalého kráteru, dnes přes 300 metrů vysokého mořského útesy a díky své poloze se odsud naskýtají úchvatné výhledy na všechny strany ostrova.

Klid a romantické západy slunce

Na rozdíl od vždy rušných vesnic Oia a Fira bývá Imerovigli značně klidnější. Prodírejte se romanticky úzkými uličkami a schodišti mezi tradičními bílými domky doslova přilepenými na srázu a večer se zastavte na jedné z mnoha horizontálních ulic, abyste si vychutnali dechberoucí výhled nad kalderou.

Mezi nejkrásnější místa v Imerovigli patří bez pochyby skála Skaros s bývalou benátskou pevností.

Imerovigli se ještě stále může řadit mezi tradiční thérské vesnice, byť turismus rychle proniká i sem.

Ubytování Imerovigli

Zvolit ubytování v Imerovigli je ideální varianta pro ty, kteří milují klid, krásné výhledy a zároveň dobrou dostupnost do většího města Fira. Ceny ubytování v Imerovigli jsou však poměrně vysoké a začínají cca na 2 500 Kč.

Vybíráme pro vás navíc ta nejvýhodnější ubytování ve městě:

Jak se sem dostat?

Imerovigli je dobře dostupné autobusy z Firy nebo Oiy, a to zhruba jednou za hodinu (viz web dopravního podniku KTEL). Jízdenky zakoupíte vždy na autobusovém nádraží za částky kolem 1,80 EUR.

Na jakémkoliv veřejném parkovišti v Imerovigli lze parkovat zdarma.

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 07. 02. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.