Santorini

20 míst co vidět na Santorini

Nea Kameni

Nea Kameni

Nea Kameni je neobydlený ostrůvek uprostřed mořem zaplaveného kráteru vulkánu. Ostrůvek je tvořen výhradně lávovými horninami a na jeho vrcholku se nachází stále činný sopečný kráter. Na ostrově Nea Kameni můžete podniknout krátké a pohodové pěší výlety ke kráteru, které vám zaberou maximálně hodinku.

Vstupné na ostrov Nea Kameni činí 5 EUR a platí se na místě.

Jen pár desítek metrů od Nea Kameni se nachází menší ostrůvek Palea Kameni, na kterém se můžete vykoupat v horkých termálních pramenech.

Jak se sem dostat?

Protože ostrovy Nea Kamenia i Palea Kameni jsou neobydlené, pravidelné trajekty sem nejezdí. Můžete však využít mnoha firem pořádajících výletní plavby a exkurze. Loď vás doveze z přístaviště ve Fiře na ostrově Santorini, kde vás vysadí obvykle na hodinu a půl, pak přejede na sousední ostrůvek Palea Kameni a zhruba po hodince a půl zpět do Firy.

V letní sezoně jezdí lodě i z přístaviště Oia.

Ceny lodních výletů se pohybují přibližně okolo 20 EUR a provozují je například společnosti Santorini Volcano Tours nebo Santorini Boat Tours. Využít můžete ale i kompletních celodenních výletů s all-inclusive stravováním, jejichž ceny začínají zhruba na 100 EUR, např. u společnosti Spiridakos Sailing Cruises.

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 07. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.