Grand Anse
Seychely

Co dělat na Seychelách

Pláže

Není cestovatel, který by na Seychely vážil cestu a alespoň jeden celý den neobětoval plážové idylce na místních vyhlášených plážích, které patří k celosvětové špičce.

Ty nejlepší naleznete na ostrově La Digue, konkrétně se jedná o trojici sousedících zátok Grand Anse, Petite Anse a Cocos Anse propojených krátkou desetiminutovou túrou. I v plné sezoně si vždy urvete své místo, které lze považovat za soukromé.

Další zátokou, kterou prostě musíte navštívit, je Anse Lazio na ostrově Praslin. Autobusem dojedete pod strmý kopec, který během 15 minut překonáte a ocitnete se v ráji. Nezapomeňte na šnorchl a potápěčské brýle.

Pokud se během vaší dovolené ocitnete pouze na Mahé, nezoufejte. I tento ostrov skýtá nespočet krásných a malých pláží, kterým vévodí turisty nejnavštěvovanější tříkilometrová pláž Beau Vallon. Půjčte si auto a projeďte je klidně všechny.

Koupání na Seychelách je prostě dokonalé.

Šnorchlování

Omrzí-li vás ležení v jemném bílém písku, nasaďte potápěčské brýle, šnorchl a ploutve. Podmořský život je skutečně pestrý, stačí jen vybrat správnou lagunu či úsek pobřeží a objevování vodního světa se nebudete moci nabažit.

Nejlepší zkušenost mám se zátokou Anse Lazio na Praslinu.

Pro náročnější jsou připraveny výlety s potápěním.

Pro romantiky

Opomeneme-li fakt, že Seychely přímo překypují romantickými zátišími, stále lze doporučit zaručenou aktivitu, při níž obměkčíte srdce své drahé polovičky. Vezměte ji na pláž a pozorujte společně překrásný západ slunce.

Dechberoucí západy vám nabídne pláž Beau Vallon na Mahé a Source D’Argent na La Digue, obě vřele doporučuji.

Národní park Vallée de Mai

Národní park Vallée de Mai se nachází uprostřed ostrova Praslin a zaručeně ho musíte navštívit. Je to totiž jediné místo na světě, kde spatříte volně rostoucí palmu Lodoceiu seychelskou – palmu plodící dvoukomorové kokosy, která je národním symbolem.

Park nabídne tři časově rozdílné vyznačené stezky, z nichž nejdelší nezabere více jak 3 hodiny chůze. Během návštěvy buďte potichu a zaposlouchejte se do zpěvu ptactva – spatřit totiž můžete i endemického papouška černého.

K parku se dostanete i autobusy, které jezdí napříč ostrovem Praslin.

Jízdní kola na La Digue

Lehká cyklistika na vás čeká na ostrově La Digue, kde kolo vlastní doslova každý. Za pouhých 200 korun na den si půjčíte jízdní kolo a projedete se po promenádě lemující ostrov od severu na jih.

Plane spotting

Pozorujte přistávající letadla společnosti Air Seychelles na ostrově Praslin. Kousek od hlavní pláže Anse Volbert se nachází vnitrostátní letiště Praslin, kde každou hodinu přistane nebo vzlétne minimálně jedno letadlo De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter.

Chystáš se na Seychely?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.