Průvodce státem
Seychely
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Seychelách

Kreolská kuchyně

Místní kuchyně je odrazem složení obyvatel – kreolská jídla jsou připravována dle receptů, které protínají um francouzských kuchařů a nádech orientu v podobě indického koření.

Nejoblíbenější národní pokrmy představují grilované chobotnice či ryby s omáčkou z drceného chilli, zázvoru a česneku a kari na mnoho způsobů, chybět nesmí ani kokosové mléko. Přílohou je pak tradičně rýže.

Jak se stravovat jako místní

Na Seychelách proniknete do tajů kreolské kuchyně a zároveň ušetříte na výdajích. Bude vám k tomu stačit jediné – navštěvovat bufety, mnohdy také  take-away stánky s připravenými jídly.

Frontu častokrát vystojíte společně s místními, kde si zároveň budete moci na vlastní oči prohlédnout aktuální nabídku pokrmů. Zakoupené jídlo si pak sníte u skromných stolků nebo si ho odnesete s sebou klidně na pláž.

Cena se pohybuje okolo 60 SCR za porci.

Seychelská kuchyně

Obvyklé ceny v restauracích

Oproti cenově dostupným bufetům je pak v nabídce nespočet restaurací, které podávají nejen místní, ale i zahraniční kuchyni – například italské pizzerie najdete téměř ve všech letoviscích.

Ceny se však pohybují mezi 300 až 600 Kč za porci jídla.

Alternativou k těmto tradičním jídlům mohou být ještě typické fast-food smažené pokrmy připravované v pojízdných karavanech, často zaparkovaných přímo u pláže. Párek v rohlíku, hamburger, hranolky a další dobroty stojí mezi 50 a 100 korunami.

Panenský ráj na zemi zvaný Seychely

Seychely (anglicky Seychelles) se nacházejí uprostřed Indického oceánu přibližně 1 500 km východně od afrického pobřeží. Nejbližší sousedící zemí je 800 km na jih vzdálený Madagaskar.

Dlouhá staletí izolovaný kus pevniny byl objeven teprve v 18. století francouzskými mořeplavci, kteří dali základy dnešní podobě a kultuře země. Dnes již samostatný stát je vyhledáván cestovateli pro své naprosto úchvatné zátoky, ty nabídnou klid a jedinečná panoramata s azurovým mořem a žulovými útesy.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Mahé.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nejmenší šance deště je během jara a podzimu, jinak kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu