Grand Anse
Seychely

Jídlo na Seychelách

Kreolská kuchyně

Místní kuchyně je odrazem složení obyvatel – kreolská jídla jsou připravována dle receptů, které protínají um francouzských kuchařů a nádech orientu v podobě indického koření.

Nejoblíbenější národní pokrmy představují grilované chobotnice či ryby s omáčkou z drceného chilli, zázvoru a česneku a kari na mnoho způsobů, chybět nesmí ani kokosové mléko. Přílohou je pak tradičně rýže.

Jak se stravovat jako místní

Na Seychelách proniknete do tajů kreolské kuchyně a zároveň ušetříte na výdajích. Bude vám k tomu stačit jediné – navštěvovat bufety, mnohdy také  take-away stánky s připravenými jídly.

Frontu častokrát vystojíte společně s místními, kde si zároveň budete moci na vlastní oči prohlédnout aktuální nabídku pokrmů. Zakoupené jídlo si pak sníte u skromných stolků nebo si ho odnesete s sebou klidně na pláž.

Cena se pohybuje okolo 60 SCR za porci.

Obvyklé ceny v restauracích

Oproti cenově dostupným bufetům je pak v nabídce nespočet restaurací, které podávají nejen místní, ale i zahraniční kuchyni – například italské pizzerie najdete téměř ve všech letoviscích.

Ceny se však pohybují mezi 300 až 600 Kč za porci jídla.

Alternativou k těmto tradičním jídlům mohou být ještě typické fast-food smažené pokrmy připravované v pojízdných karavanech, často zaparkovaných přímo u pláže. Párek v rohlíku, hamburger, hranolky a další dobroty stojí mezi 50 a 100 korunami.

Chystáš se na Seychely?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.